2018-12-15   21:39:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup / DOM-L    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 juni 2018         
 
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 10:20 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m   
220  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    50m  1:27.46 
216  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  1:15.08 
222  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  1:15.92 
177  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    50m  1:30.52 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    50m  1:11.35 
232  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    50m  1:09.76 
279  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m  1:06.12 
348  Adrian Schøning  2000    HILLERØD    50m  1:09.72 
300  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    50m  1:09.82 
281  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  1:14.79 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    50m  1:04.87 
176  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  1:03.09 
278  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  1:01.95 
218  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    25m  1:02.98 
263  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  1:03.54 
280  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  1:05.87 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    25m  59.61 
335  Magnus Andersen  1995  9565AQ  ALLERØD    50m  57.21 
261  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  55.26 
200  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  56.81 
262  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    25m  58.18 
202  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    50m  1:00.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark