2018-12-15   21:39:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup / DOM-L    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 juni 2018         
 
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 13:51 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
337  Joachim Nyvang Thorngreen  2007    HILLERØD    50m  39.76 
177  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    50m  35.02 
217  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    50m  35.46 
307  Noah Meiland  2005    HILLERØD    25m  40.78 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    50m  34.13 
314  Samuel Veje  2005  0561AC  HILLERØD    25m  32.56 
281  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    50m  31.28 
173  Mats Krüger  2004  0497AI  FARUM    50m  31.33 
304  Sebastian Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    25m  33.75 
297  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m  34.59 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    50m  30.00 
288  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  29.58 
224  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  28.93 
302  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  29.38 
222  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  29.92 
282  Joachim L Andersen  2003  0385AK  SLAGELSE    25m  30.56 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  28.67 
216  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    50m  28.61 
226  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  28.32 
219  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  28.55 
276  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    50m  28.65 
223  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  28.76 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
231  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  28.00 
300  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  27.78 
347  Simon Blidarevic  2002    HILLERØD    50m  27.08 
278  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  27.57 
246  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  27.83 
227  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  28.14 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Altin Misimi  2002  0231AQ  HERLEV    50m  26.24 
202  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    50m  26.22 
201  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    50m  25.77 
179  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    50m  26.16 
176  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  26.23 
292  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  26.78 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    25m  25.19 
334  Emil Blomgaard  1999  9935AB  ROSKILDE    25m  24.78 
266  Jonas Nervil Kistorp  1997  9751AL  LYNGBY    25m  22.07 
274  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  23.66 
200  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  25.09 
279  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    50m  25.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark