2018-12-11   23:57:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup / DOM-L    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 juni 2018         
 
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 11:27 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
291  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m   
307  Noah Meiland  2005    HILLERØD    25m  55.88 
297  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Joachim Nyvang Thorngreen  2007    HILLERØD    50m  50.85 
230  Sofus Norby Larsson  2004  0431AR  HERLEV    25m  46.42 
304  Sebastian Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    25m  44.68 
220  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    50m  45.53 
312  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    25m  47.85 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    50m  36.26 
222  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  35.98 
223  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  35.20 
219  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  35.53 
224  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    50m  36.10 
217  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    50m  37.83 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  33.67 
277  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  33.47 
276  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  32.82 
247  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    50m  33.28 
278  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  33.60 
288  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  34.21 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    50m  32.79 
200  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  28.13 
264  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    25m  27.12 
293  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  27.39 
198  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  29.71 
216  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  32.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark