Program för UGP 3 2017-2018, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
1 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
SS04 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Samir Haidari |
2003 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
3 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
5 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
0 |
|
Mathias Steffansson |
2005 |
GUSTAVSBER |
3:41.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
3:34.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
|
Michael Andrée |
2004 |
ÖSMO SS |
3:30.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
3 |
|
William Edenberg |
2003 |
TYRESÖ SS |
3:23.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
4 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
3:18.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
3:21.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
SKURU IK |
3:28.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
7 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
SK NEPTUN |
3:34.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
8 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
3:38.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
9 |
|
John Ström |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
3:50.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
0 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
3:13.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
GUSTAVSBER |
3:05.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
3:00.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
SS04 |
2:58.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:57.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:57.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
6 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
3:00.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Isac Böschen |
2002 |
SS04 |
3:01.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
8 |
|
Isak Monka |
2003 |
SK NEPTUN |
3:09.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
9 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
GUSTAVSBER |
3:17.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
0 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:51.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
1 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
2:51.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
2 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
ÄLVSJÖ SF |
2:47.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
2:45.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
4 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
SPIF SF |
2:42.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
SK NEPTUN |
2:44.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
2:46.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Liam Björklund |
2003 |
ÖSMO SS |
2:49.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
8 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
WISBY SS |
2:51.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
9 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:54.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
0 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
SS04 |
2:39.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
BOTK-RÖNN |
2:37.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:32.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Markus Charlton |
2001 |
SÖDERTÖRN |
2:26.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
4 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
2:25.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:25.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:26.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
2:38.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
9 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:40.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 08:19:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|