Program för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
08:43 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: UGP 3 |
|
Beräknad start 09:32 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
233 |
3 |
Alexander Törnqvist |
2002 |
AW3902 |
NKK |
|
50m |
|
168 |
4 |
Axel Andersson |
2004 |
AQ0304 |
LINDESBERG |
|
50m |
|
211 |
5 |
Sergej Basov |
2003 |
BA8103 |
NKK |
|
50m |
|
226 |
6 |
Viktor Malysjev |
2001 |
BA2701 |
NKK |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
237 |
0 |
Viktor Wiktorsson |
2002 |
AN6302 |
NKK |
|
25m |
2:11.83 |
332 |
1 |
Elias Arvidsson |
2005 |
AN7705 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:49.18 |
310 |
2 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
25m |
1:42.86 |
40 |
3 |
Johannes Eriksson |
2002 |
AM4902 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:40.18 |
42 |
4 |
Gustav Forslund |
2003 |
AZ8903 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:36.99 |
88 |
5 |
Gustav Thorsén |
2004 |
AI4104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.21 |
268 |
6 |
Helmer Brobacke |
2004 |
AI1304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:40.63 |
144 |
7 |
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:47.82 |
28 |
8 |
Viggo Redlund |
2005 |
AV2305 |
SK ENA |
|
25m |
1:49.34 |
350 |
9 |
William Österberg |
2003 |
AS7103 |
FAGERSTA |
|
25m |
2:12.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
356 |
0 |
Hampus Bengtsson |
2005 |
AC2105 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:35.75 |
49 |
1 |
Haoija He |
2004 |
AW9504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:33.44 |
122 |
2 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:31.12 |
159 |
3 |
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:29.71 |
140 |
4 |
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:28.71 |
239 |
5 |
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
SALA SS |
|
25m |
1:28.86 |
76 |
6 |
Samuel Norström |
2003 |
AY2703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:30.09 |
129 |
7 |
Lukas Franz |
2005 |
AJ5905 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:32.37 |
280 |
8 |
Gustav Löfqvist |
2005 |
AS4505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:34.68 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
0 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:27.45 |
183 |
1 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:26.97 |
146 |
2 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:24.61 |
345 |
3 |
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
NKK |
|
50m |
1:22.40 |
121 |
4 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:22.00 |
132 |
5 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:22.17 |
126 |
6 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:24.09 |
225 |
7 |
David Malm |
2004 |
AL0704 |
NKK |
|
25m |
1:25.50 |
247 |
8 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:27.15 |
294 |
9 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:27.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
0 |
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.89 |
91 |
1 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.97 |
266 |
2 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.66 |
54 |
3 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:17.83 |
209 |
4 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:17.15 |
296 |
5 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.77 |
198 |
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.93 |
108 |
7 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:18.91 |
227 |
8 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
25m |
1:20.23 |
248 |
9 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
25m |
1:21.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
229 |
0 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
1:15.72 |
157 |
1 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:14.87 |
166 |
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:14.25 |
303 |
3 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:13.22 |
318 |
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.45 |
221 |
5 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
NKK |
|
25m |
1:13.16 |
79 |
6 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.37 |
182 |
7 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:14.33 |
271 |
8 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.65 |
273 |
9 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
0 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
1:11.24 |
242 |
1 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:09.93 |
292 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.56 |
120 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:07.17 |
196 |
4 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:06.78 |
180 |
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:07.12 |
127 |
6 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:07.47 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
214 |
8 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
25m |
1:09.96 |
70 |
9 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.81 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
08:43 |
|