2018-06-22   10:55:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma XXXV Oskarin Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Lähtölista Laji 9
Lähtölista 
 
  Kilpailu  XXXV Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:40   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  17 helmikuu 2018         
 
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (17) 
Erä 1 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
                 
                 
Olli Ruuskanen  2008  08A474  SWIM    25m       
Tuure Pikkuhuhta  2009  09A135  UKK    25m       
Aleksi Jokela  2008  08A488  SWIM    25m       
                 
                 
                 

 
Erä 2 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Aaro Jäkärä  2007  07A381  LrU    25m  2:11.60  2:13.60   
Petrus Varis  2009  09A080  SWIM    50m  1:56.85  1:56.85   
Niilo Kankainen  2008  08A353  SWIM    50m  1:48.61  1:48.61   
Emil Gaft  2006  06A803  LrU    25m  1:42.39  1:44.39   
Leevi Immonen  2007  07A249  LaUS    25m  1:42.46  1:44.46   
Tatu Kallunki  2007  07A518  LrU    25m  1:48.68  1:50.68   
Atte Kiviniemi  2007  07A253  SeUi    25m  1:55.20  1:57.20   
Rene Honko  2008  08A487  SWIM    25m       

 
Erä 3 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    25m  1:40.24  1:42.24   
Anttoni Sikiö  2004  04B065  LrU    25m  1:37.19  1:39.19   
Nooa Valtonen  2008  08A130  LrU    25m  1:35.74  1:37.74   
Lauri Juvonen  2007  07A470  KuUS    25m  1:34.25  1:36.25   
Raman Bajalan  2007  07A326  LaUS    25m  1:34.58  1:36.58   
Aapo Mononen  2007  07A081  JoUS    50m  1:38.30  1:38.30   
Frans Nieminen  2009  09A128  UKK    25m  1:37.34  1:39.34   
Eelis Telakoski  2007  07A451  SWIM    50m  1:43.14  1:43.14   

 
Erä 4 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Niklas Pesonen  2006  06A775  KuUS    25m  1:32.03  1:34.03   
Arttu Syrjä  2005  05A121  SeUi    25m  1:31.81  1:33.81   
Oskari Tavast  2007  07A495  SeUi    25m  1:30.33  1:32.33   
Vilho Teno  2006  06A245  LaUS    25m  1:28.67  1:30.67   
Topias Partinen  2007  07A119  JoUS    25m  1:30.27  1:32.27   
Kasperi Haverinen  2005  05B041  LaUS    25m  1:30.90  1:32.90   
Pyry Pitkänen  2004  04B230  KuUS    25m  1:31.95  1:33.95   
Matvey Lyashenko  2007  07A346  LrU    25m  1:33.00  1:35.00   

 
Erä 5 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Eetu Nieminen  2006  06A540  UKK    25m  1:27.74  1:29.74   
Rasmus Saarimaa  2004  04A341  SeUi    25m  1:25.80  1:27.80   
Daniel Pessi  2004  04B144  LrU    25m  1:24.98  1:26.98   
Denis Zhuchkov  2004  04B251  LrU    25m  1:24.28  1:26.28   
Veikko Seppänen  2007  07A202  LrU    25m  1:24.28  1:26.28   
Nikolay Loginov  2004  04A728  JoUS    25m  1:25.13  1:27.13   
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    25m  1:27.31  1:29.31   
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    25m  1:28.15  1:30.15   

 
Erä 6 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Akseli Klutas  2004  04A245  SeUi    25m  1:22.12  1:24.12   
Ruben Honko  2006  06A082  SWIM    50m  1:23.59  1:23.59   
Totti Laukkala  2004  04A227  SeUi    25m  1:21.11  1:23.11   
Kaapo Laaja  2006  06A715  KeuTo    25m  1:20.24  1:22.24   
Joonas Pulkkinen  2007  07A083  LaUS    25m  1:20.93  1:22.93   
Arttu Häkkinen  2002  02B257  VarU    25m  1:21.24  1:23.24   
Valtteri Vattulainen  2005  05B031  JoUS    50m  1:23.86  1:23.86   
Saku Pietilä  2006  06A344  UKK    25m  1:23.56  1:25.56   

 
Erä 7 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Denis Katunov  2006  06A164  LaUS    50m  1:21.46  1:21.46   
Matias Ylipelkonen  2003  03A101  SeUi    25m  1:19.35  1:21.35   
Santeri Vattulainen  2005  05B032  JoUS    25m  1:18.92  1:20.92   
Elias Laukka  2005  05A457  KemPy    25m  1:18.39  1:20.39   
Elias Molodtsov  2005  05B088  LaUS    25m  1:18.42  1:20.42   
Akseli Vattulainen  2005  05B030  JoUS    25m  1:19.07  1:21.07   
Miko Virtanen  2005  05A764  LaUS    25m  1:19.46  1:21.46   
Torsti Saarela  2006  06A466  ViesU    25m  1:20.05  1:22.05   

 
Erä 8 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Joona Talja  2007  07A040  UKK    50m  1:20.15  1:20.15   
Anton Sarvilahti  2005  05A279  LrU    25m  1:17.29  1:19.29   
Joel Lipponen  2004  04B103  UH    50m  1:18.09  1:18.09   
Aleksanteri Nissinen  2005  05A016  SWIM    25m  1:15.48  1:17.48   
Eemeli Aku Ensio Korhonen  2003  03A319  KemPy    25m  1:15.79  1:17.79   
Tomas Laine  2006  06A077  ÅSK    25m  1:17.09  1:19.09   
Onni Lehtimäki  2006  06A760  KuUS    25m  1:17.58  1:19.58   
Linus Vuollet  2004  04A241  VUS-VSS    50m  1:20.36  1:20.36   

 
Erä 9 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Iisakki Laihorinne  2003  03A867  SeUi    25m  1:15.19  1:17.19   
Arto Pulkkinen  2005  05A629  LaUS    25m  1:14.96  1:16.96   
Johannes Laihorinne  2003  03A861  SeUi    25m  1:14.70  1:16.70   
Julius Schroderus  2006  06A155  KemPy    50m  1:15.85  1:15.85   
Sakari Eskelinen  2004  04A830  JoUS    25m  1:14.40  1:16.40   
Jasper Nupponen  2004  04A826  KuUS    50m  1:16.75  1:16.75   
Riku Huuhka  2005  05A549  LaUS    25m  1:14.98  1:16.98   
Luka Honkanen  2003  03A672  SWIM    25m  1:15.31  1:17.31   

 
Erä 10 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Egor Bortsov  2004  04B136  LaUS    50m  1:15.01  1:15.01   
Leevi Sipilä  2003  03A733  KemPy    25m  1:12.75  1:14.75   
Vilho Tikkanen  2005  05A224  SWIM    50m  1:12.75  1:12.75   
Kalle Pesälä  2006  06A178  KemPy    25m  1:10.17  1:12.17   
Pyry Aspholm  2004  04A848  SWIM    50m  1:12.52  1:12.52   
Veeti Vilén  2004  04A930  MiUS    25m  1:12.37  1:14.37   
Mikhail Vilesov  2005  05A393  JoUS    25m  1:12.91  1:14.91   
Leevi Hautaniemi  2003  03A562  LrU    25m  1:13.02  1:15.02   

 
Erä 11 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Stefan Saltykov  2005  05A145  LaUS    25m  1:10.12  1:12.12   
Akseli Kotti  2004  04A009  TaTU    25m  1:08.46  1:10.46   
Miklas Pikkuhuhta  2005  05A464  UKK    25m  1:07.98  1:09.98   
Onni Nestori Laitinen  2001  01B327  LrU    25m  1:06.71  1:08.71   
Markku Rautiainen  1977  77A105  SWIM    50m  1:09.10  1:09.10   
Arttu Venemies  2005  05A599  SWIM    25m  1:08.23  1:10.23   
Sisu Sorri  2005  05A017  SWIM    25m  1:09.48  1:11.48   
Joona Kinnunen  2004  04B174  AU    25m  1:10.15  1:12.15   

 
Erä 12 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Veikko Pyyhtinen  2002  02A910  SWIM    25m  1:06.42  1:08.42   
Aaro Vihtori Laitinen  2003  03B040  LrU    25m  1:05.70  1:07.70   
Aapo Pyyhtinen  2002  02A911  SWIM    25m  1:05.39  1:07.39   
Touko Riipinen  2004  04B044  SWIM    50m  1:06.78  1:06.78   
Markus Veckman  2004  04A104  SWIM    50m  1:07.26  1:07.26   
Weeti Virtanen  2004  04B254  UKK    25m  1:05.53  1:07.53   
Aapo Koskinen  2004  04A115  LaUS    50m  1:07.93  1:07.93   
Jaakko Lehvonen  2002  02A976  PieKu    25m  1:06.67  1:08.67   

 
Erä 13 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Jeremia Sidoroff  2001  01A832  JoUS    25m  1:03.94  1:05.94   
Julius Airas  2003  03A835  LaUS    50m  1:05.60  1:05.60   
Arttu Haipus  2004  04A723  KemPy    25m  1:03.40  1:05.40   
Filip Jåfs  2004  04A211  VUS-VSS    25m  1:01.88  1:03.88   
Väinö Hiltunen  2001  01A654  JoUS    25m  1:02.26  1:04.26   
Otto Erik Olavi Mikkonen  2003  03A190  JoUS    50m  1:05.59  1:05.59   
Miko Veeti Valtteri Vaikkola  2003  03A520  UKK    25m  1:03.89  1:05.89   
Topias Tynjä  2005  05A627  LaUS    25m  1:04.76  1:06.76   

 
Erä 14 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Kasperi Koskinen  2001  01A710  SWIM    25m  1:01.07  1:03.07   
Mio Harju  2002  02A064  TaTU    50m  1:02.61  1:02.61   
Taavi Backman  2004  04A048  LaUS    25m  1:00.20  1:02.20   
Otto Hoffren  2002  02A253  LaUS    50m  1:01.51  1:01.51   
Niilo Hokkanen  1997  97B316  SWIM    50m  1:01.66  1:01.66   
Joonas Järvi  2002  02A227  VUS-VSS    50m  1:02.44  1:02.44   
Jonne Isoranta  2003  03A748  LaUS    25m  1:00.77  1:02.77   
Julius Nyberg  2002  02A459  Plaani    25m  1:01.36  1:03.36   

 
Erä 15 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Tuukka Johannes Pekkanen  2002  02A422  KeuTo    25m  59.28  1:01.28   
Roope Tsutsunen  2002  02A336  LaUS    50m  1:00.31  1:00.31   
Elias Juntunen  2002  02A075  KemPy    25m  57.96  59.96   
Elias Laine  2002  02A521  ÅSK    50m  59.19  59.19   
Eerik Tikkakoski  2001  01A239  TaTU    25m  57.86  59.86   
Pavel Pankratov  2004  04A029  TaTU    25m  58.25  1:00.25   
Aapo Topias Puikkonen  2001  01A245  TaTU    50m  1:00.39  1:00.39   
Eetu Koskinen  2002  02A250  LaUS    25m  59.46  1:01.46   

 
Erä 16 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Mihail Khanoukaev  2002  02A241  Cetus    25m  56.54  58.54   
Santeri Pulkkinen  2004  04A223  LaUS    25m  55.59  57.59   
Oscar Skjäl  2002  02A684  Cetus    50m  56.57  56.57   
Joonas Mustonen  2001  01A643  LaUS    25m  52.93  54.93   
Santeri Hulkko  2000  00A843  LaUS    25m  54.11  56.11   
Noa Mäkelä  2001  01A112  KemPy    50m  56.81  56.81   
Saku Romo  2000  00A504  LaUS    25m  55.84  57.84   
Leo Markus Lähteenmäki  1991  91A594  SWIM    50m  58.78  58.78   

 
Erä 17 (17) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Miika Pentti  1997  97A163  Cetus    25m  52.62  54.62   
Roni Kallström  2001  01A092  Cetus    25m  51.89  53.89   
Miika Tolvanen  1996  96A432  JoUS    50m  53.49  53.49   
Miikka Olavi Ruohoniemi  1993  93A494  SWIM    25m  49.17  51.17   
Teemu Jarmo Johannes Viitanen  1992  92A506  TaTU    25m  50.10  52.10   
Lassi Tapio Ohtonen  1992  92A348  Cetus    50m  53.79  53.79   
Alexey Belfer  2000  00A786  ORCA    50m  54.49  54.49   
Oskari Aalto  2002  02A016  Cetus    50m  54.72  54.72   

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  09:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner