Program för UGP 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Östsvenska UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (20) |
Beräknad start 10:00 |
Heat 1 (20) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
Moa Larsson |
2005 |
BF3805 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
390 |
4 |
Emma Bergqvist |
2007 |
AB9407 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:25.68 |
239 |
5 |
Isabella Wahlström |
2003 |
BR1403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
391 |
2 |
Alma Cosic |
2006 |
AS1206 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:08.95 |
133 |
3 |
Felicia Anderström |
2004 |
BR2604 |
KUNGÄLV |
|
25m |
3:04.30 |
392 |
4 |
Elin Engqvist |
2005 |
AK8405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:02.76 |
394 |
5 |
Alva Johannesson |
2005 |
BC2605 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:03.40 |
397 |
6 |
Emelie Landin |
2004 |
AU0605 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:06.73 |
399 |
7 |
Helena Madurel |
2003 |
CA4603 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:23.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Mia Kristiansen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:57.48 |
317 |
2 |
Agnes Sjö |
2004 |
BE9204 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:56.20 |
318 |
3 |
Ella Sjö |
2006 |
AT1606 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:55.78 |
218 |
4 |
Alice Nyström |
2005 |
AS8205 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:53.37 |
116 |
5 |
Hedda Strandberg |
2004 |
AH5404 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:54.39 |
350 |
6 |
Henriette Arntsen |
2003 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:55.95 |
356 |
7 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:56.64 |
7 |
8 |
Ebba Kemper |
2004 |
BA6404 |
ANDERSTORP |
|
25m |
3:02.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
382 |
1 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:53.05 |
404 |
2 |
Julia Arildsson |
2005 |
AE6805 |
LASS |
|
25m |
2:51.72 |
360 |
3 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:50.09 |
369 |
4 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:49.15 |
406 |
5 |
Elin Heimdahl |
2004 |
BN5404 |
LASS |
|
25m |
2:49.67 |
25 |
6 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:50.30 |
247 |
7 |
Möja Flink |
2005 |
AH9605 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:52.47 |
110 |
8 |
Viktoria Loo |
2004 |
AH3604 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:53.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
405 |
1 |
Isabelle Frisk |
2004 |
BN5804 |
LASS |
|
25m |
2:47.62 |
89 |
2 |
Ella Åkesson |
2003 |
BL0203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:47.01 |
288 |
3 |
Tilda Sundell |
2005 |
AT8205 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:46.56 |
408 |
4 |
Stella Åqvist |
2005 |
AO5805 |
LASS |
|
25m |
2:45.71 |
308 |
5 |
Alice Hässlebro |
2004 |
BF8404 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:45.84 |
395 |
6 |
Ida Jonsson |
2005 |
AJ8405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:46.83 |
244 |
7 |
Wilma Andrée |
2004 |
AY2204 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:47.47 |
300 |
8 |
Ella Harrysson |
2005 |
AR4605 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:49.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Elsa Olofsson |
2004 |
AQ9204 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:45.11 |
6 |
2 |
Wilma Åstrand |
2002 |
AR6402 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:44.99 |
284 |
3 |
Emma Kindberg |
2004 |
BF3404 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:43.75 |
316 |
4 |
Lily Provencher |
2005 |
AR6605 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:42.49 |
275 |
5 |
Ella Stensson |
2005 |
AC1605 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:42.61 |
1 |
6 |
Ellinor Andersson |
2003 |
BB4203 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:43.89 |
214 |
7 |
Saga Hjelm |
2004 |
AI6204 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:45.04 |
388 |
8 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:45.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Mara Nichitelea |
2006 |
AM3406 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:41.02 |
332 |
2 |
Linnéa Skärkarl |
2001 |
BG9801 |
BLÅKULLA |
|
25m |
2:39.32 |
386 |
3 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:38.32 |
184 |
4 |
Elvira Nilsson |
2004 |
AF3804 |
LASS |
|
25m |
2:37.83 |
407 |
5 |
Frida Holmqvist |
2005 |
BC2405 |
LASS |
|
25m |
2:38.12 |
205 |
6 |
Elsa Olsson |
2003 |
AP4803 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:39.29 |
323 |
7 |
Siri Wibert |
2004 |
AY8204 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:40.41 |
267 |
8 |
Emelie Jansson |
2006 |
AF0606 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:42.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Sofia Wallin |
2005 |
AE2405 |
LASS |
|
25m |
2:37.74 |
354 |
2 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:37.18 |
260 |
3 |
Linnea Haraldsson |
2005 |
AG6605 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:36.72 |
312 |
4 |
Kajsa Månsson |
2003 |
BL0803 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:36.32 |
148 |
5 |
Maja Arnell |
2004 |
AO8204 |
LASS |
|
25m |
2:36.48 |
138 |
6 |
Amalia Mattisson |
2004 |
AQ7804 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:37.09 |
389 |
7 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
Eidsvoll |
|
50m |
2:37.61 |
352 |
8 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:37.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
206 |
1 |
Ellen Persson |
2004 |
AN7804 |
MARIESTAD |
|
50m |
2:35.80 |
311 |
2 |
Vanja Magnusson |
2004 |
AH7604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:34.67 |
142 |
3 |
Elin Salegård |
2005 |
AT0405 |
LIDKÖPING |
|
25m |
2:34.25 |
372 |
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:33.94 |
263 |
5 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
AH7603 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:34.14 |
359 |
6 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:34.54 |
201 |
7 |
Ellen Kampe |
2003 |
AP3803 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:35.02 |
291 |
8 |
Towe Andersson |
2005 |
AC8605 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:35.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
211 |
1 |
Ida Ekström |
2005 |
AG3805 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:33.60 |
285 |
2 |
Clara Kuggvik |
2005 |
AR9405 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:33.03 |
35 |
3 |
Viola Wesslund Möll |
2005 |
AP5405 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:32.34 |
302 |
4 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
BF9404 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:31.70 |
246 |
5 |
Lupin Flink |
2002 |
AW8402 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:31.94 |
153 |
6 |
Maria Dehgani |
2003 |
BX0603 |
LASS |
|
25m |
2:32.58 |
215 |
7 |
Ebba Håkansson |
2003 |
AJ6203 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:33.42 |
14 |
8 |
Agnes Torén |
2003 |
BE2603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
2:33.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
1 |
Elsa Linné |
2003 |
AX4803 |
LASS |
|
25m |
2:30.64 |
296 |
2 |
Elin Cronqvist |
2005 |
AI1405 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:30.33 |
266 |
3 |
Hilma Ihreborn |
2005 |
AW7205 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:29.87 |
90 |
4 |
Lisa Andersson |
2001 |
BC0601 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:29.29 |
270 |
5 |
Nina Mirkhan |
2006 |
AD3806 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:29.49 |
22 |
6 |
Thilda Häll |
2005 |
AE5205 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:30.00 |
281 |
7 |
Alva Claesén |
2004 |
BG7404 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:30.43 |
250 |
8 |
Emma Jobe |
2003 |
BP0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:31.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
1 |
Thea Lindman |
2003 |
AC8203 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:28.45 |
99 |
2 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
AD1602 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:27.64 |
121 |
3 |
Ella Wranå |
2001 |
AH1801 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:27.06 |
212 |
4 |
Johanna Fransson |
2004 |
AT6404 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:26.33 |
256 |
5 |
Izabella Thompson |
2003 |
AG0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:26.64 |
32 |
6 |
Cornelia Sundqvist |
2003 |
BP3403 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:27.16 |
410 |
7 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:28.34 |
265 |
8 |
Siri Bälter |
2004 |
AB6804 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:28.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Ida Rudelius |
2004 |
AM7204 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:25.81 |
101 |
2 |
Anna Hofer |
2000 |
BQ4600 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:25.65 |
30 |
3 |
Sofie Persson |
2004 |
AB5804 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:25.50 |
144 |
4 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
25m |
2:23.81 |
409 |
5 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:24.89 |
223 |
6 |
Matilda Hallman |
2003 |
BF7403 |
SK 1970 |
|
25m |
2:25.55 |
320 |
7 |
Louise Strand |
2005 |
AL3805 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:25.67 |
322 |
8 |
Alva Wardrum |
2003 |
AQ1805 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:26.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:23.05 |
163 |
2 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
AA8604 |
LASS |
|
25m |
2:22.79 |
249 |
3 |
Tilda Hellström |
2002 |
AX9402 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:22.69 |
122 |
4 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:21.25 |
168 |
5 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
2:22.68 |
78 |
6 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:22.77 |
259 |
7 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:22.79 |
162 |
8 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
BA5699 |
LASS |
|
25m |
2:23.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:20.32 |
183 |
2 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
AR7801 |
LASS |
|
25m |
2:19.69 |
403 |
3 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:19.05 |
234 |
4 |
Ida Kristiansson |
2004 |
AX8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:18.87 |
176 |
5 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
25m |
2:18.95 |
178 |
6 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
2:19.11 |
66 |
7 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:19.90 |
52 |
8 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:20.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
86 |
1 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:18.39 |
277 |
2 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:17.85 |
384 |
3 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:17.53 |
248 |
4 |
Klara Hasslin |
2001 |
AF3201 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:17.16 |
84 |
5 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:17.28 |
261 |
6 |
Jazmina Hedqvist |
2002 |
AQ5402 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:17.62 |
51 |
7 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:18.14 |
114 |
8 |
Anna Sjölund |
2000 |
AG8800 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:18.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:17.08 |
79 |
2 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:16.18 |
130 |
3 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:14.83 |
27 |
4 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:13.82 |
241 |
5 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:14.40 |
195 |
6 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
2:15.57 |
297 |
7 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:16.39 |
5 |
8 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:17.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
1 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
2:13.68 |
42 |
2 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:13.08 |
159 |
3 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
2:12.74 |
37 |
4 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:12.09 |
192 |
5 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
2:12.55 |
375 |
6 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:12.75 |
191 |
7 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
25m |
2:13.15 |
188 |
8 |
Andrea Palm |
2000 |
AF7200 |
LASS |
|
25m |
2:13.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
1 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:11.54 |
252 |
2 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:10.48 |
34 |
3 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:10.21 |
228 |
4 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:09.94 |
161 |
5 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
AJ6802 |
LASS |
|
25m |
2:10.10 |
237 |
6 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:10.32 |
77 |
7 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:11.29 |
87 |
8 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:12.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:08.88 |
231 |
2 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:07.73 |
182 |
3 |
Emma Magnusson |
1998 |
AL9698 |
LASS |
|
25m |
2:07.18 |
92 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:04.28 |
229 |
5 |
Vera Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:06.31 |
351 |
6 |
Timea Aspegren |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:07.40 |
106 |
7 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:08.14 |
235 |
8 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:09.04 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
09:45 |
|