Program för Öppna Roslagsmästerskapen 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Öppna Roslagsmästerskapen 2018 |
|
Utskriftsdatum |
04 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
08:16 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
Beräknad start 09:47 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Linus Fahlström |
2005 |
AJ3705 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
47 |
2 |
Hussain Bostani |
2000 |
BA7100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
248 |
3 |
Arvid Thoresson |
2005 |
AS5505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:46.85 |
210 |
4 |
Oliver Haux |
2005 |
AR4705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.68 |
25 |
5 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
25m |
1:33.97 |
229 |
6 |
Filip Norlin |
2005 |
AV5505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
219 |
7 |
Alexandros Ladis |
2005 |
AV0505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
72 |
8 |
Victor Kumlin |
2005 |
AW0305 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Jesper Sandström |
2003 |
AM1103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:32.97 |
91 |
2 |
Javad Torabi |
1999 |
AY5399 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:30.66 |
132 |
3 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:29.26 |
214 |
4 |
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.69 |
123 |
5 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:27.55 |
260 |
6 |
Felix Westerlund |
2004 |
AJ2704 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.44 |
22 |
7 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
1:31.99 |
71 |
8 |
Paul Kumlin |
2003 |
AP8503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:33.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
135 |
1 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:26.32 |
193 |
2 |
Ludvig Berndtsson |
2005 |
AR8705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:24.85 |
117 |
3 |
Pelle Högfors |
1987 |
AA5987 |
GIMO SS |
|
25m |
1:24.33 |
116 |
4 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:24.23 |
1 |
5 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
05B102 |
ÅSF |
|
25m |
1:24.27 |
39 |
6 |
Johannes Barkarö |
2004 |
AI7904 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:24.53 |
14 |
7 |
Hannes Helling |
2004 |
04B192 |
ÅSF |
|
25m |
1:25.68 |
133 |
8 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:26.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:19.49 |
97 |
2 |
Isak Widstrand |
2004 |
AA1113 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.05 |
98 |
3 |
Hampus Wikner |
2002 |
AD3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:16.91 |
120 |
4 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:15.59 |
139 |
5 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:15.98 |
233 |
6 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
AC4905 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.63 |
27 |
7 |
Hannes Olin |
2003 |
03B244 |
ÅSF |
|
25m |
1:18.43 |
115 |
8 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:19.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:12.96 |
142 |
2 |
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:09.75 |
188 |
3 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:06.91 |
153 |
4 |
Elias Folkesson |
1999 |
AO6599 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:05.89 |
64 |
5 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:06.57 |
59 |
6 |
Oscar Gullberg |
1999 |
AF8799 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:07.87 |
259 |
7 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:12.09 |
218 |
8 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.07 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 februari 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
08:16 |
|