Program för Västerås Meet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 588 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 25 m | 53.67 | |
2 | 493 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 25 m | 54.64 | |
3 | 242 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 54.89 | |
4 | 474 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 25 m | 55.27 | |
5 | 241 | Parsons Philip | 1999 | TYRESÖ SS | AJ8199 | 25 m | 57.16 | |
6 | 158 | Henriksen Gustav | 2002 | SPÅRVÄGEN | AM1702 | 25 m | 58.85 | |
7 | 463 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 58.86 | |
8 | 22 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 25 m | 59.23 | |
9 | 105 | Björklund Robin | 2002 | NJURUNDA | AA9502 | 25 m | 59.23 | |
10 | 226 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 25 m | 59.24 | |
11 | 192 | Aldrin John | 2001 | SÖDERTÄLJE | AI8101 | 25 m | 59.26 | |
12 | 469 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 25 m | 1:00.30 | |
13 | 248 | Ahlqvist Gustav | 2003 | TÄBY SIM | AK6503 | 25 m | 1:00.59 | |
14 | 198 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 25 m | 1:01.30 | |
15 | 310 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 25 m | 1:01.37 | |
16 | 97 | Hill Lukas | 1999 | LUDVIKA SS | AH6999 | 25 m | 1:01.91 | |
17 | 567 | Larsson Edwin | 2001 | UDDEVALLA | AB3501 | 25 m | 1:02.27 | |
18 | 113 | Näslund David | 2001 | NJURUNDA | AC2901 | 25 m | 1:02.51 | |
19 | 553 | Bentzer Philip | 2001 | SS04 | AH6701 | 25 m | 1:02.60 | |
20 | 129 | Nystrand Edwin | 2002 | SALA SS | AE8902 | 25 m | 1:02.67 | |
21 | 518 | Sterling Lucas | 2004 | VÄSTERÅS | AC6704 | 25 m | 1:03.00 | |
22 | 167 | Boström Anton | 2001 | SUNDSVALL | AK0501 | 25 m | 1:03.59 | |
23 | 431 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 25 m | 1:03.62 | |
24 | 104 | Björklund Johan | 1999 | NJURUNDA | AE7199 | 25 m | 1:03.94 | |
25 | 67 | Bransell Henrik | 1999 | FALUN | AG2599 | 25 m | 1:04.05 | |
26 | 549 | Wilhelmsson Oscar | 2002 | ÖSA | AM3902 | 25 m | 1:04.38 | |
27 | 267 | Fernandez Tobias | 1999 | TÄBY SIM | AN7799 | 25 m | 1:04.45 | |
28 | 168 | Hedlund Albin | 2003 | SUNDSVALL | AA0903 | 25 m | 1:04.49 | |
29 | 160 | Karlsson Adam | 2000 | SPÅRVÄGEN | AK5900 | 25 m | 1:04.90 | |
30 | 138 | Eskilsson Edvin | 2002 | SKURU IK | AR8102 | 25 m | 1:06.01 | |
31 | 268 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 1:06.39 | |
32 | 324 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 25 m | 1:06.43 | |
33 | 413 | Areblad Linus | 2004 | VÄSBY SS | AI9504 | 25 m | 1:07.33 | |
34 | 163 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 1:07.42 | |
35 | 434 | Lindholm Christopher | 2002 | VÄSBY SS | AQ1702 | 25 m | 1:07.66 | |
36 | 438 | Malmborg William | 2003 | VÄSBY SS | AW8503 | 25 m | 1:07.89 | |
37 | 424 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 1:07.93 | |
38 | 208 | Oerther Theo | 2003 | SÖDERTÄLJE | AF0503 | 25 m | 1:07.99 | |
39 | 519 | Szabo Gellert | 2001 | VÄSTERÅS | AM6901 | 25 m | 1:08.13 | |
40 | 429 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 25 m | 1:08.56 | |
41 | 98 | Krysén Erik | 2000 | LUDVIKA SS | AE0100 | 25 m | 1:08.91 | |
42 | 453 | Sköld Theodor | 2001 | VÄSBY SS | AJ1701 | 25 m | 1:09.25 | |
43 | 562 | Voigt Kalle | 2001 | SS04 | AK8901 | 25 m | 1:09.64 | |
44 | 390 | Shiva Kevin | 2002 | UPSALA S | AB1102 | 25 m | 1:09.84 | |
45 | 328 | Andersson Oskar | 2003 | UPSALA S | AG6503 | 25 m | 1:10.11 | |
46 | 191 | Nyrén Ludvig | 1997 | SÄFFLE SS | AO5797 | 25 m | 1:10.12 | |
47 | 233 | Falk Shane | 2002 | TYRESÖ SS | AP8502 | 25 m | 1:10.32 | |
48 | 468 | Brewitz Joel | 2005 | VÄSTERÅS | AG2505 | 25 m | 1:11.44 | |
49 | 410 | Ahlström Ludvig | 2002 | VÄSBY SS | AK8302 | 25 m | 1:11.80 | |
50 | 561 | Reuterskiöld Douglas | 2002 | SS04 | AM1302 | 25 m | 1:11.84 | |
51 | 544 | Svennberg Anton | 2002 | ÖSA | AV3702 | 25 m | 1:11.85 | |
52 | 312 | Stein Tor | 2003 | TÄBY SIM | AR2903 | 25 m | 1:11.90 | |
53 | 484 | Granlund Per | 2002 | VÄSTERÅS | AH9502 | 25 m | 1:12.00 | |
54 | 355 | Holst Elias | 2002 | UPSALA S | AO9302 | 25 m | 1:12.04 | |
55 | 494 | Khabarov Peter | 2002 | VÄSTERÅS | AM6302 | 25 m | 1:12.17 | |
56 | 23 | Brattberg Edvin | 2003 | ESKILSTUNA | AN5703 | 25 m | 1:12.33 | |
57 | 391 | Simaleza Danny | 2005 | UPSALA S | AE4905 | 25 m | 1:12.47 | |
58 | 587 | Munshi Aryan | 2002 | SPIF SF | AZ0102 | 25 m | 1:12.65 | |
59 | 224 | Lindberg Tobias | 2005 | SÖDERTÖRN | AI7105 | 25 m | 1:12.78 | |
60 | 285 | Juhlin Fredriksson Noah | 2005 | TÄBY SIM | AI2505 | 25 m | 1:13.07 | |
61 | 357 | Höglund Lukas | 2004 | UPSALA S | AK0904 | 25 m | 1:13.11 | |
62 | 197 | Fällman Oscar | 2003 | SÖDERTÄLJE | AM5103 | 25 m | 1:13.30 | |
63 | 341 | Fischer Jonatan | 2001 | UPSALA S | AM1301 | 25 m | 1:13.70 | |
64 | 120 | Hanson Jakob | 2002 | SALA SS | AJ4902 | 25 m | 1:13.76 | |
65 | 174 | Näsman Markus | 2003 | SUNDSVALL | AD6103 | 25 m | 1:14.12 | |
66 | 210 | Runfjäll Casper | 2002 | SÖDERTÄLJE | AJ7102 | 25 m | 1:14.81 | |
67 | 449 | Rathnasiri Kevin | 2003 | VÄSBY SS | AJ0103 | 25 m | 1:14.87 | |
68 | 149 | Vatani Siavash | 2003 | SKURU IK | AP0503 | 25 m | 1:15.14 | |
69 | 127 | Nilsson Olle | 2004 | SALA SS | AL3104 | 25 m | 1:15.21 | |
70 | 31 | Holm Maximilian | 2005 | ESKILSTUNA | AD7305 | 25 m | 1:15.22 | |
71 | 257 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:15.40 | |
72 | 162 | Neuhardt David | 2003 | SPÅRVÄGEN | AU6103 | 25 m | 1:15.75 | |
73 | 3 | Henry Örtlund Leo | 2001 | BORLÄNGE | AY9701 | 25 m | 1:15.77 | |
74 | 84 | Jovancic Uros | 2000 | KARLSTAD | AS3300 | 25 m | 1:15.89 | |
75 | 520 | Ulfvebrand Gustav | 2003 | VÄSTERÅS | AT4103 | 25 m | 1:15.95 | |
76 | 594 | Seemann Hugo | 2003 | SPIF SF | AT0703 | 25 m | 1:16.07 | |
77 | 322 | Westholm Hugo | 2004 | TÄBY SIM | AI2904 | 25 m | 1:16.69 | |
78 | 182 | Andersson Jesper | 2004 | SÄFFLE SS | AD5504 | 25 m | 1:16.71 | |
79 | 274 | Güleryüz Leo | 2006 | TÄBY SIM | AA4906 | 25 m | 1:16.87 | |
80 | 297 | Nilsson Samuel | 2003 | TÄBY SIM | AR9703 | 25 m | 1:17.26 | |
81 | 116 | Utterström Ludvig | 2004 | NJURUNDA | AM7304 | 25 m | 1:17.49 | |
82 | 366 | Loklint Rasmus | 2005 | UPSALA S | AD2105 | 25 m | 1:17.92 | |
83 | 117 | Antonsson Max | 2004 | SALA SS | AG6304 | 25 m | 1:18.22 | |
84 | 37 | Karlsson Fredrik | 2004 | ESKILSTUNA | AB7104 | 25 m | 1:18.33 | |
85 | 542 | Skoglund Axel | 2004 | ÖSA | AN6904 | 25 m | 1:18.78 | |
86 | 79 | Bülund Marcus | 2004 | KARLSTAD | AE4304 | 25 m | 1:18.90 | |
87 | 416 | Bergman Erik | 2004 | VÄSBY SS | AC1104 | 25 m | 1:18.92 | |
88 | 309 | Seel Simon | 2003 | TÄBY SIM | AO0903 | 25 m | 1:18.96 | |
89 | 404 | Wiell Botvid | 2005 | UPSALA S | AB3305 | 25 m | 1:20.36 | |
90 | 280 | Humble Caspian | 2005 | TÄBY SIM | AO6705 | 25 m | 1:22.77 | |
91 | 343 | Franzén Malte | 2007 | UPSALA S | AA3707 | 25 m | 1:22.82 | |
92 | 496 | Kokki Lucas | 2003 | VÄSTERÅS | AZ3303 | 25 m | 1:23.05 | |
93 | 334 | Brenning Markus | 2005 | UPSALA S | AD4105 | 25 m | 1:23.42 | |
94 | 236 | Lundvall Love | 2004 | TYRESÖ SS | AK8504 | 25 m | 1:24.00 | |
95 | 287 | Kappling Albin | 2003 | TÄBY SIM | AS2503 | 25 m | 1:25.04 | |
96 | 123 | Larsson Malte | 2003 | SALA SS | AU2503 | 25 m | 1:25.95 | |
97 | 378 | Parekh Ravi | 2005 | UPSALA S | AL7705 | 25 m | 1:26.27 | |
98 | 83 | Jovancic Lazar | 2004 | KARLSTAD | AK2104 | 25 m | 1:26.96 | |
99 | 346 | Furuhall Axel | 2004 | UPSALA S | AZ9504 | 25 m | 1:27.17 | |
100 | 108 | Hansson Anton | 2003 | NJURUNDA | AO7103 | 25 m | 1:27.54 | |
101 | 187 | Koivumäki Hugo | 2004 | SÄFFLE SS | AT2904 | 25 m | 1:27.88 | |
102 | 350 | Hallin Filip | 2006 | UPSALA S | AD6106 | 25 m | 1:28.31 | |
103 | 65 | Åhlén Eric | 2006 | ESKILSTUNA | AA1506 | 25 m | 1:28.51 | |
104 | 255 | Bebenek Daniel | 2006 | TÄBY SIM | AC4706 | 25 m | 1:28.98 | |
105 | 507 | Norlén Melvin | 2005 | VÄSTERÅS | AM2305 | 25 m | 1:29.80 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 07:05 |