Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:51.35 |
445 |
4 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.01 |
308 |
5 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
2:50.08 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
2:49.72 |
326 |
2 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
2:49.22 |
320 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
2:49.16 |
484 |
4 |
Kristin Nygård Magnussen |
2002 |
|
BRYNE |
|
50m |
2:49.02 |
256 |
5 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
2:49.15 |
92 |
6 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
2:49.17 |
224 |
7 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:49.69 |
162 |
8 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
2:49.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:48.05 |
315 |
2 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
2:47.56 |
212 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
2:47.46 |
78 |
4 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
2:46.89 |
428 |
5 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
2:46.92 |
443 |
6 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
2:47.47 |
312 |
7 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
2:47.88 |
456 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:48.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
2:46.57 |
347 |
2 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:46.37 |
255 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:45.37 |
86 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:45.23 |
222 |
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
2:45.24 |
328 |
6 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:46.33 |
5 |
7 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:46.45 |
201 |
8 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
2:44.98 |
485 |
2 |
Diane Gussing |
2004 |
|
BRYNE |
|
50m |
2:44.44 |
46 |
3 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
2:44.02 |
401 |
4 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
2:44.00 |
131 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:44.01 |
321 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
JYLLINGE |
|
50m |
2:44.10 |
257 |
7 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
2:44.87 |
54 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
2:45.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:41.95 |
281 |
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:40.75 |
193 |
3 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
50m |
2:36.69 |
332 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:29.41 |
129 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
2:35.57 |
282 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:39.56 |
365 |
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:41.40 |
430 |
8 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
2:43.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:41.85 |
250 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:40.43 |
274 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:35.87 |
133 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.15 |
206 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.45 |
327 |
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:38.94 |
271 |
7 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
2:41.08 |
39 |
8 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:42.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:41.83 |
33 |
2 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:40.05 |
136 |
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.69 |
504 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HOLBÆK |
|
50m |
2:24.31 |
360 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:30.10 |
293 |
6 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
50m |
2:38.29 |
173 |
7 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:41.05 |
325 |
8 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
2:42.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|