Program for Danish Open
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Lb 19, 200m Rygsvmning Herrer |
Europarekord Senior: Evgeny Rylov (1996) 1:53.61 2017-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: rn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Fdt | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 141 | Gliese Alexander | 1997 | BIRKERD | 50 m | 2:01.31 | ||
2 | 424 | Schultz Kasper | 1995 | AGF | 9557AI | 50 m | 2:02.45 | |
3 | 90 | Wildenschild Alexander | 1997 | ESBJERG | 9707AG | 50 m | 2:03.17 | |
4 | 448 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:03.21 | |
5 | 367 | Nrfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 50 m | 2:03.23 | |
6 | 436 | Pedersen Nicklas stman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 2:03.75 | |
7 | 435 | Mundt Alexander | 1994 | HERLEV | 9477AC | 50 m | 2:04.67 | |
8 | 245 | Jrgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 2:05.23 | |
9 | 275 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:06.20 | |
10 | 139 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERD | 9709AB | 50 m | 2:06.50 | |
11 | 231 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 2:07.03 | |
12 | 310 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:07.23 | |
13 | 417 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 2:07.53 | |
14 | 427 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 2:08.13 | |
15 | 227 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:09.31 | |
16 | 58 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:09.56 | |
17 | 449 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 2:09.62 | |
18 | 29 | Arneskov David | 2002 | HOLBK | 0287AC | 50 m | 2:10.45 | |
19 | 272 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 2:10.73 | |
20 | 378 | Andersen Nicolaj Lth | 2001 | HORSENS | 0173AC | 50 m | 2:10.99 | |
21 | 441 | Degn Oliver | 1996 | ODDER | 9653AG | 50 m | 2:10.99 | |
22 | 148 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERD | 0177AC | 50 m | 2:11.06 | |
23 | 357 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 2:12.32 | |
24 | 242 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:12.72 | |
25 | 221 | Kloster Mads | 2002 | THISTED | 0229AF | 50 m | 2:13.00 | |
26 | 7 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 2:13.17 | |
27 | 176 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 2:13.22 | |
28 | 40 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBK | 9913AO | 50 m | 2:13.23 | |
29 | 331 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 2:13.32 | |
30 | 169 | Nrgaard Marius | 2001 | AALBORG | 0115AC | 50 m | 2:13.58 | |
31 | 343 | Haslev Marcus Sktt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:13.73 | |
32 | 290 | Srensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 2:13.74 | |
33 | 56 | Nerving Frederik | 1997 | KVIK | 9771AP | 50 m | 2:13.89 | |
34 | 263 | Olesen Anders Engtorp | 1999 | ROSKILDE | 9951AI | 50 m | 2:14.26 | |
35 | 166 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 50 m | 2:14.29 | |
36 | 110 | Kaya Mert | 2001 | KGE | 0193AF | 50 m | 2:19.27 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |