2018-08-18   06:35:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 08.00 Start 09.00

9_S
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
222  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  58.09   
233  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  58.98   
270  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  59.36   
169  Swerlander Elin  2001  SS04  AE7801  25 m  59.60   
106  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  1:00.34   
146  Magnusson Tova  2002  SS04  AC5802  25 m  1:00.34   
38  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  1:00.64   
188  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  1:00.67   
295  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  1:00.79   
10  102  Baltzarsson Therese  2001  SS04  AE5201  25 m  1:00.98   
11  95  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  1:01.21   
12  288  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:01.34   
13  198  Holmer Selma  2004  TUREBERG  AM6204  25 m  1:01.48   
14  256  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:01.73   
15  239  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:02.06   
16  175  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m  1:02.58   
17  34  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  1:02.95   
18  286  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:03.45   
19  301  Quinn Finley  2000  Sandefjord    25 m  1:03.63   
20  291  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  1:03.76   
21  284  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:03.83   
22  107  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  1:04.32   
23  36  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  1:04.36   
24  227  Uzum Yasemin  2003  TUREBERG  AI3403  25 m  1:04.42   
25  252  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:04.69   
26  240  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  1:04.94   
27  97  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  1:04.95   
28  262  Mattila Anna  2004  VÄSBY SS  BY4804  25 m  1:04.95   
29  229  Wettergren Clara  2002  TUREBERG  AQ3802  25 m  1:05.02   
30  214  Nilsson Astrid  2003  TUREBERG  AQ9403  25 m  1:05.24   
31  187  Ericsson Cornelia  2003  TUREBERG  AT0603  25 m  1:05.30   
32  199  Häglund Julia  2003  TUREBERG  AI1403  25 m  1:05.75   
33  31  Andras Noémi  2001  SPÅRVÄGEN  BJ1601  25 m  1:05.77   
34  94  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  1:05.86   
35  258  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  1:06.08   
36  66  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  50 m  1:06.22   
37  290  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  1:06.50   
38  245  Fantenberg Lovisa  2004  VÄSBY SS  AS3604  25 m  1:06.56   
39  71  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:06.97   
40  236  Barmark Jardelid Emmy  2002  VÄSBY SS  BH2602  25 m  1:06.99   
41  90  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  1:07.23   
42  44  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  1:07.42   
43  Blomqvist Louise  2004  DANDERYD  BD2204  25 m  1:07.63   
44  41  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  1:07.67   
45  75  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  1:07.73   
46  70  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  1:07.75   
47  271  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  1:08.04   
48  241  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  1:08.24   
49  14  Montan Sofia  2004  DANDERYD  BJ2804  25 m  1:08.27   
50  283  Taflin Jäghult Therese  2002  VÄSBY SS  BH0602  25 m  1:08.67   
51  89  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:08.69   
52  147  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:08.71   
53  113  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:09.15   
54  108  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:09.99   
55  282  Svensson Olivia  2003  VÄSBY SS  CA4203  25 m  1:10.00   
56  266  Mudyna Jessika  2004  VÄSBY SS  AI7804  25 m  1:10.79   
57  173  Velden Alice  2005  SS04  AO2405  25 m  1:11.00   
58  298  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  1:11.03   
59  143  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:11.30   
60  223  Stjernholm Daniella  2004  TUREBERG  BG7204  25 m  1:11.87   
61  202  Klingenstierna Johanna  2005  TUREBERG  AS1405  25 m  1:11.91   
62  294  Dahlén Cornelia  2004  SALTSJÖB  AX1404  25 m  1:12.38   
63  130  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  25 m  1:12.95   
64  13  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:13.48   
65  251  Jardelid Lovisa  2005  VÄSBY SS  AK1405  25 m  1:13.65   
66  287  Velin Rebecca  2004  VÄSBY SS  AJ1204  25 m  1:13.67   
67  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  1:14.00   
68  259  Lundh Signe  2005  VÄSBY SS  AC5805  25 m  1:14.36   
69  191  Faleij Ella  2003  TUREBERG  BI0403  25 m  1:14.46   
70  16  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:14.80   
71  207  Lidgren Ebbalisa  2005  TUREBERG  AH9405  25 m  1:15.23   
72  276  Sköld Hanna  2005  VÄSBY SS  AP2805  25 m  1:15.34   
73  122  Gilbert Gabriella  2004  SS04  BP4204  25 m  1:16.04   
74  156  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  1:16.43   
75  117  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  25 m  1:16.53   
76  136  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m  1:16.56   
77  279  Stromberg Ebba  2002  VÄSBY SS  AV7402  25 m  1:16.62   
78  168  Svanberg Sigrid  2004  SS04  BT9404  25 m  1:16.81   
79  281  Sundgren Clara  2005  VÄSBY SS  AT0805  25 m  1:16.91   
80  Ehrengren Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  1:17.29   
81  141  Lindström Isabelle  2003  SS04  CA7203  25 m  1:17.61   
82  278  Steen Frida  2005  VÄSBY SS  AY1805  25 m  1:17.99   
83  253  Krekula Mimmi  2003  VÄSBY SS  AZ3403  25 m  1:18.32   
84  208  Liu Julia  2004  TUREBERG  BG6204  25 m  1:18.73   
85  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:18.92   
86  196  Hansson Jade  2005  TUREBERG  AR1405  25 m  1:19.32   
87  138  Krans Cecilia  2005  SS04  BL4805  25 m  1:19.66   
88  57  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m  1:20.52   
89  100  Andreasson Linnea  2003  SS04  BQ1603  25 m  1:21.56   
90  195  Guzman Lorena  2004  TUREBERG  BO3804  25 m  1:21.91   
91  176  Wärn Emma  2004  SS04  BT7404  25 m  1:21.95   
92  144  Lundmark Agnes  2006  SS04  AH2806  25 m  1:22.04   
93  98  Öhlén Astrid  2006  SPÅRVÄGEN  AV5206  25 m  1:23.25   
94  60  Hjort Mowitz Lola  2006  SPÅRVÄGEN  AI8406  25 m  1:23.54   
95  293  Carlsson Ebba  2005  SALTSJÖB  AG9805  25 m  1:23.59   
96  142  Lingman Emilia  2006  SS04  BI3806  25 m  1:23.74   
97  42  Egmar Stella  2006  SPÅRVÄGEN  AW9806  25 m  1:24.34   
98  211  Marklund Julia  2006  TUREBERG  AO4206  25 m  1:25.18   
99  69  Loqvist Frida  2006  SPÅRVÄGEN  BB6806  25 m  1:25.20   
100  158  Pettersson klara  2004  SS04  BP9204  25 m  1:25.49   
101  121  Emanuelsson Linn  2004  SS04  BO8804  25 m  1:26.20   
102  39  Dahl Liv  2005  SPÅRVÄGEN  BL0805  25 m  1:26.27   
103  81  Rollvén Carla  2006  SPÅRVÄGEN  BA4406  25 m  1:27.43   
104  Ekenbäck Elsa  2006  DANDERYD  BO4406  25 m  1:27.59   
105  145  Lynch Linn  2005  SS04  BP7805  25 m  1:28.25   
106  193  Gheorghiu Milana  2005  TUREBERG  BC9805  25 m  1:28.80   
107  77  Nivenius Karolina  2005  SPÅRVÄGEN  BC8405  25 m  1:28.92   
108  88  Thunberg Agnes  2007  SPÅRVÄGEN  AD8807  25 m  1:28.96   
109  65  Karlsson Matilda  2007  SPÅRVÄGEN  AD4807  50 m  1:29.16   
110  Bolinder Hanna  2006  DANDERYD  BD4206  25 m  1:30.17   
111  10  Erneholm Mikaela  2006  DANDERYD  BA7606  25 m  1:32.18   
112  166  Solomon Isabel  2004  SS04  BU4804  25 m  1:32.19   
113  110  Blomström Elise  2006  SS04  BF3806  25 m  1:33.42   
114  178  Youssef Danielle  2006  SS04  AY3206  25 m  1:34.20   
115  128  Hörberg Amanda  2006  SS04  BB8806  25 m  1:34.26   
116  185  Broms Klara  2006  TUREBERG  BC8206  25 m  1:36.50   
117  225  Söderlund Ida  2006  TUREBERG  AQ2406  25 m  1:37.20   
118  213  Najafzadeh Tina  2006  TUREBERG  BI3406  25 m  1:38.89   
119  137  Klingh Emma  2006  SS04  BL0606  25 m  1:40.10   
120  11  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m  1:40.41   
121  119  Deilert Lova  2006  SS04  BB7806  25 m  1:42.47   
122  101  Arganti Leona  2004  SS04  BY8404  25 m     
123  164  Sandell Alexandra  2003  SS04  CC5403  25 m     
124  305  Kronsell Tindra  2005  TUREBERG  BM4205  25 m     
125  310  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m     
126  311  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 februari 2018 
Licensierad till: Turebergs Simklubb  Utskriftstid  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner