2018-10-21   00:20:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Heatlista
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:59
Anm tid
Pool
Start ca:
1 25m
171 2 Cornelia Utgren 2007 SS04 25m
9 3 Elsa Ekenbäck 2006 DANDERYD 25m
123 4 Anna Gomez 2007 SS04 25m
305 5 Tindra Kronsell 2005 TUREBERG 25m
309 6 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 25m
153 7 Melissa Muhic 2004 SS04 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:01
213 1 Tina Najafzadeh 2006 TUREBERG 2:00.27 25m
137 2 Emma Klingh 2006 SS04 1:48.72 25m
110 3 Elise Blomström 2006 SS04 1:45.80 25m
10 4 Mikaela Erneholm 2006 DANDERYD 1:44.03 25m
210 5 Isabelle Lundwall Lager 2004 TUREBERG 1:45.56 25m
39 6 Liv Dahl 2005 SPÅRVÄGEN 1:48.03 25m
65 7 Matilda Karlsson 2007 SPÅRVÄGEN 1:53.52 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:03
178 1 Danielle Youssef 2006 SS04 1:42.80 25m
118 2 Elina Darvish 2005 SS04 1:42.02 25m
195 3 Lorena Guzman 2004 TUREBERG 1:38.65 25m
88 4 Agnes Thunberg 2007 SPÅRVÄGEN 1:38.49 25m
163 5 Felicia Rydsheim 2005 SS04 1:38.55 25m
129 6 Leah Ishaq 2006 SS04 1:41.85 25m
142 7 Emilia Lingman 2006 SS04 1:42.40 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:06
225 1 Ida Söderlund 2006 TUREBERG 1:38.00 25m
60 2 Lola Hjort Mowitz 2006 SPÅRVÄGEN 1:35.04 25m
215 3 Ebba Näsvall 2006 TUREBERG 1:34.54 25m
138 4 Cecilia Krans 2005 SS04 1:34.18 25m
81 5 Carla Rollvén 2006 SPÅRVÄGEN 1:34.43 25m
49 6 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 1:34.80 25m
6 7 Hanna Bolinder 2006 DANDERYD 1:35.96 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:08
136 1 Gabriella Klang Fornehed 2003 SS04 1:33.33 25m
176 2 Emma Wärn 2004 SS04 1:31.64 25m
191 3 Ella Faleij 2003 TUREBERG 1:30.44 25m
168 4 Sigrid Svanberg 2004 SS04 1:30.06 25m
144 5 Agnes Lundmark 2006 SS04 1:30.14 25m
42 6 Stella Egmar 2006 SPÅRVÄGEN 1:31.53 50m
196 7 Jade Hansson 2005 TUREBERG 1:31.94 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:11
61 1 Ella Holmberg 2006 SPÅRVÄGEN 1:29.95 25m
50 2 Jennifer Geaney 2005 SPÅRVÄGEN 1:29.05 25m
4 3 Rebecka Barkvall 2007 DANDERYD 1:28.30 25m
207 4 Ebbalisa Lidgren 2005 TUREBERG 1:27.46 25m
53 5 Wilma Groth 2005 SPÅRVÄGEN 1:27.52 25m
100 6 Linnea Andreasson 2003 SS04 1:28.84 25m
117 7 Adéla Darvish 2003 SS04 1:29.14 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:13
223 1 Daniella Stjernholm 2004 TUREBERG 1:27.24 25m
253 2 Mimmi Krekula 2003 VÄSBY SS 1:26.27 25m
130 3 Rebecka Ishaq 2003 SS04 1:25.40 25m
156 4 Agnes Nyberg 2002 SS04 1:24.55 25m
16 5 Ebba Rosander 2005 DANDERYD 1:25.10 25m
208 6 Julia Liu 2004 TUREBERG 1:25.68 25m
281 7 Clara Sundgren 2005 VÄSBY SS 1:26.90 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:15
202 1 Johanna Klingenstierna 2005 TUREBERG 1:24.07 25m
251 2 Lovisa Jardelid 2005 VÄSBY SS 1:23.22 25m
287 3 Rebecca Velin 2004 VÄSBY SS 1:22.63 25m
294 4 Cornelia Dahlén 2004 SALTSJÖB 1:22.22 25m
290 5 Hanna Åkerman 2004 VÄSBY SS 1:22.29 25m
13 6 Felicia Malkan-Juvelin 2005 DANDERYD 1:22.77 25m
282 7 Olivia Svensson 2003 VÄSBY SS 1:23.72 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:17
7 1 Filippa Bonorden 2005 DANDERYD 1:21.74 25m
108 2 Maja Berngrim 2003 SS04 1:20.99 25m
263 3 Linn Melander 2005 VÄSBY SS 1:19.40 25m
94 4 Eliane Westermark 2003 SPÅRVÄGEN 1:18.83 25m
262 5 Anna Mattila 2004 VÄSBY SS 1:19.08 25m
245 6 Lovisa Fantenberg 2004 VÄSBY SS 1:20.57 25m
298 7 Filippa Neuman 2004 SALTSJÖB 1:21.45 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:19
14 1 Sofia Montan 2004 DANDERYD 1:18.23 25m
147 2 Andrea Mitrovic 2002 SS04 1:16.86 25m
83 3 Elvira Schei 2003 SPÅRVÄGEN 1:15.96 25m
167 4 Naomi Sterling 2002 SS04 1:15.21 25m
173 5 Alice Velden 2005 SS04 1:15.62 25m
71 6 Veronica Lythell 2003 SPÅRVÄGEN 1:16.59 25m
44 7 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 1:17.42 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:21
Anm tid
Pool
Start ca:
5 1 Louise Blomqvist 2004 DANDERYD 1:14.73 25m
70 2 Cornelia Lythell 2003 SPÅRVÄGEN 1:14.50 25m
187 3 Cornelia Ericsson 2003 TUREBERG 1:13.93 25m
273 4 Hanne Romstad 1999 VÄSBY SS 1:11.71 25m
198 5 Selma Holmer 2004 TUREBERG 1:11.83 25m
199 6 Julia Häglund 2003 TUREBERG 1:14.36 25m
243 7 Felicia Brännbäck 2006 VÄSBY SS 1:14.68 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:23
270 1 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 1:10.82 25m
150 2 Elvira Montes 2004 SS04 1:10.13 25m
227 3 Yasemin Uzum 2003 TUREBERG 1:09.82 25m
102 4 Therese Baltzarsson 2001 SS04 1:09.39 25m
269 5 Louise Peacock 2001 VÄSBY SS 1:09.45 25m
289 6 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 1:09.95 25m
286 7 Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS 1:10.40 25m
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Pool
Start ca:
10:25
155 1 Isabel Nordström 2001 SS04 1:08.55 25m
248 2 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 1:07.88 25m
68 3 Linnea Lindqvist 2001 SPÅRVÄGEN 1:07.39 25m
295 4 Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB 1:05.14 25m
222 5 Olivia Stille 2000 TUREBERG 1:06.18 25m
188 6 Astrid Eriksson 2001 TUREBERG 1:07.58 25m
291 7 Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB 1:08.26 25m
2018-02-17 08:24:05 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner