Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
375 |
3 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
50m |
34.27 |
394 |
4 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
50m |
33.80 |
353 |
5 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
34.26 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
382 |
2 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
H2Odense |
|
50m |
33.05 |
363 |
3 |
Holly Lønne Turner |
2003 |
0376AW |
DELTA |
|
50m |
32.84 |
330 |
4 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
32.37 |
220 |
5 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
32.81 |
75 |
6 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
50m |
32.98 |
402 |
7 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
33.25 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
50m |
32.17 |
91 |
2 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
31.92 |
404 |
3 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
31.67 |
154 |
4 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
31.56 |
174 |
5 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.66 |
83 |
6 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
50m |
31.67 |
89 |
7 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
32.16 |
188 |
8 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
32.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
31.47 |
244 |
2 |
Mia Seehausen |
2001 |
0186AH |
LYSENG |
|
50m |
31.19 |
46 |
3 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
31.07 |
133 |
4 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
30.92 |
43 |
5 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
30.99 |
314 |
6 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
31.11 |
305 |
7 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
31.37 |
376 |
8 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
31.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
30.80 |
381 |
2 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
30.70 |
161 |
3 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
30.60 |
324 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
30.59 |
261 |
5 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
VEJLE |
|
50m |
30.60 |
310 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
30.64 |
147 |
7 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
30.78 |
84 |
8 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
30.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
30.29 |
141 |
2 |
Anna Tørnæs |
1994 |
9426AA |
HORSENS |
|
50m |
29.97 |
400 |
3 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
29.30 |
235 |
4 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
ODDER |
|
50m |
28.20 |
389 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
28.58 |
122 |
6 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
29.83 |
229 |
7 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
30.13 |
8 |
8 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
50m |
30.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.27 |
33 |
2 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
29.94 |
132 |
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
29.24 |
58 |
4 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
28.16 |
56 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
28.46 |
266 |
6 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
29.42 |
222 |
7 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
AGF |
|
50m |
30.12 |
124 |
8 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
30.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
30.18 |
234 |
2 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
29.83 |
311 |
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
28.85 |
60 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
27.39 |
62 |
5 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
50m |
28.24 |
10 |
6 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
29.34 |
85 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
30.00 |
354 |
8 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
30.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
16 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|