Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.31 2017-06-03 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
50m |
2:26.35 |
216 |
2 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
AGF |
|
50m |
2:24.33 |
327 |
3 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
2:23.56 |
245 |
4 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:22.43 |
156 |
5 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
50m |
2:22.66 |
93 |
6 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
0135AO |
VIBORG |
|
50m |
2:23.75 |
215 |
7 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
2:24.92 |
307 |
8 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
0149AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:27.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
2:19.66 |
203 |
2 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
2:18.09 |
116 |
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
2:16.82 |
224 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
50m |
2:13.75 |
192 |
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:13.90 |
47 |
6 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
2:17.91 |
57 |
7 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
2:19.55 |
135 |
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
2:22.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|