Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
4:33.28 |
94 |
2 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
4:32.44 |
349 |
3 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:30.88 |
319 |
4 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
4:28.99 |
182 |
5 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:29.88 |
175 |
6 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:31.01 |
302 |
7 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
50m |
4:32.58 |
179 |
8 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:37.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
286 |
1 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:26.85 |
6 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
4:25.46 |
228 |
3 |
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
SK-SYD |
|
50m |
4:23.07 |
2 |
4 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
4:21.66 |
149 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
4:22.52 |
152 |
6 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
4:24.30 |
178 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:26.48 |
196 |
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
4:27.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
4:19.53 |
440 |
2 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
4:18.26 |
83 |
3 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
4:16.82 |
167 |
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
4:16.46 |
375 |
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:16.77 |
427 |
6 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
4:17.55 |
134 |
7 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
4:19.20 |
277 |
8 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:20.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
4:13.76 |
9 |
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
4:13.31 |
233 |
3 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
4:12.97 |
309 |
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
4:12.45 |
376 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
4:12.85 |
381 |
6 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
ALLERØD |
|
50m |
4:13.27 |
60 |
7 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
4:13.38 |
317 |
8 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:14.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
HOLBÆK |
|
50m |
4:09.02 |
249 |
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
4:06.65 |
318 |
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:05.93 |
388 |
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:00.02 |
297 |
5 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
4:02.90 |
331 |
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
4:06.51 |
59 |
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
4:06.88 |
162 |
8 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
4:09.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|