2018-11-17   20:26:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bålsta Swim Open

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  32.53  EFT 
36  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  32.65   
156  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  33.17  EFT 
32  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  35.90   
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  36.24   
37  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  36.72   
Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  37.74   
38  Mikaelsson Thea  2005  NYKÖPING  BG0805  25 m  37.89   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  39.44   
10  128  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  50 m  40.09   
11  136  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  40.37   
12  155  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  40.40   
13  92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  41.05   
14  139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  41.50   
15  132  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  42.22   
16  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  42.88   
17  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  43.87   
18  86  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  44.06   
19  16  Saranen Sofia  2006  BÅLSTA SK  AI1806  25 m  44.93   
20  97  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m  46.49   
21  103  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  46.62   
22  130  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  47.13   
23  63  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m  47.41   
24  129  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  50 m  47.44   
25  60  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m  47.58   
26  152  Roshag Thilde  2006  STRÄNGNÄS  AH3806  25 m  48.21   
27  59  Lindström Anastasija  2004  UPPLANDS-B  BD8804  25 m  48.35   
28  71  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  48.54   
29  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  48.56   
30  106  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  49.10   
31  69  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  49.19   
32  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  49.96   
33  118  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  50.56   
34  150  Lundgren Thea  2006  STRÄNGNÄS  AP7806  25 m  50.62   
35  24  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  51.10   
36  137  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m  52.40   
37  19  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  53.51   
38  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  54.15   
39  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  54.41   
40  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  54.42   
41  124  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  54.83   
42  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  55.22   
43  25  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m     
44  27  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m     
45  34  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m     
46  40  Wendborg Emmie  2006  NYKÖPING  AN1606  25 m     
47  68  Androsiuk Zuzanna  2004  UPSALA S  CA8404  25 m     
48  76  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m     
49  94  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
2_S
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  31.27   
Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  38.82   
41  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  39.60   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  40.14   
144  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m  41.37   
82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  42.65   
44  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  42.91   
21  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  46.25   
141  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  46.65   
10  117  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  47.23   
11  81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  47.48   
12  123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  48.30   
13  127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  50.04   
14  49  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  51.87   
15  52  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  55.39   
16  61  Sjöborg Lucas  2006  UPPLANDS-B  AA0306  25 m     
17  64  Svensson Axel  2006  UPPLANDS-B  AG1306  25 m     
18  114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m     
19  135  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
3_S
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  38.12   
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  39.90   
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  41.81   
161  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  43.01  EFT 
47  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  48.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
4_S
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
157  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  42.05  EFT 
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  43.71   
Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  49.91   
14  Robertson-Pearce Gabriel  2003  BÅLSTA SK  AX5103  25 m  50.60  EFT 
83  Furuhall axel  2003  UPSALA S  BA2703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
5_S
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:10.71   
Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  1:25.89   
Alden Moa  2000  AVESTA SS  AH7800  50 m  1:31.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
6_S
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  59.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
7_S
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  33.70   
159  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  34.36  EFT 
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  37.63   
37  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  38.54   
13  Martinez Molina Ellen  2006  BÅLSTA SK  BL0406  25 m  38.84   
Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  38.90   
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  39.29   
92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  40.41   
132  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  40.59   
10  63  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m  40.81   
11  139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  41.16   
12  128  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  41.72   
13  129  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  41.84   
14  34  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  42.25   
15  40  Wendborg Emmie  2006  NYKÖPING  AN1606  25 m  42.36   
16  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  42.76   
17  155  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  42.78   
18  146  Johnsen-Åberg Josephine  2005  STRÄNGNÄS  AF2405  25 m  43.10   
19  32  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  43.41   
20  106  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  43.65   
21  150  Lundgren Thea  2006  STRÄNGNÄS  AP7806  25 m  43.75   
22  71  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  50 m  44.11   
23  86  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  44.58   
24  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  44.93   
25  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  45.01   
26  51  Nordström Moa  2007  SALA SS  AY4607  25 m  45.49   
27  43  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  45.56   
28  60  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m  45.62   
29  97  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m  45.68   
30  26  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  45.73   
31  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  45.98   
32  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  45.98   
33  122  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  46.13   
34  152  Roshag Thilde  2006  STRÄNGNÄS  AH3806  25 m  46.36   
35  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  46.56   
36  103  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  46.83   
37  147  Johnsen-Åberg Louise  2007  STRÄNGNÄS  AL5207  25 m  47.04   
38  65  Söderlund Elin  2006  UPPLANDS-B  AJ6206  25 m  47.36   
39  130  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  47.50   
40  54  Forss Ebba  2006  UPPLANDS-B  BI7806  25 m  47.66   
41  118  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  48.32   
42  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  48.58   
43  23  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  48.67   
44  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  48.85   
45  19  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  49.17   
46  25  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  49.59   
47  110  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  49.77   
48  59  Lindström Anastasija  2004  UPPLANDS-B  BD8804  25 m  49.79   
49  38  Mikaelsson Thea  2005  NYKÖPING  BG0805  25 m  49.81   
50  28  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m  50.04   
51  35  Jonsson Telin  2007  LINDESBERG  BD2607  25 m  50.12   
52  134  Vallgren Isabelle  2006  UPSALA S  BF3406  25 m  50.49   
53  121  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  50.83   
54  69  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  50.88   
55  76  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  50.97   
56  22  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  51.07   
57  89  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m  51.31   
58  137  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m  51.67   
59  115  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  51.75   
60  113  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m  52.05   
61  90  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m  52.94   
62  124  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  53.51   
63  18  Alvin Linnea  2006  SK ENA  AJ1606  25 m  53.78   
64  94  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m  54.14   
65  87  Hall Elise  2008  UPSALA S  AK5408  25 m  54.95   
66  Torsell Moa  2006  AVESTA SS  BA1606  25 m  55.05   
67  84  Grundemar Signe  2006  UPSALA S  BM8806  25 m  55.33   
68  104  Lundqvist Inez  2009  UPSALA S  AD2209  25 m  56.27   
69  91  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  56.31   
70  Hallén Mia  2005  BÅLSTA SK  BR6805  25 m  1:04.12   
71  148  Larsson Johanna  2007  STRÄNGNÄS  AO9407  25 m  1:16.22   
72  11  Linnergren Clara  2006  BÅLSTA SK  BF3606  25 m     
73  50  Lindblom Moa  2008  SALA SS  AM8208  25 m     
74  68  Androsiuk Zuzanna  2004  UPSALA S  CA8404  25 m     
75  80  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m     
76  108  Milic Tea  2006  UPSALA S  BM9806  25 m     
77  142  Bergman Adele  2008  STRÄNGNÄS  AD6808  25 m     
78  162  Fors Tilda  2007  UPPLANDS-B  BA3807  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
8_S
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  33.94   
41  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  38.97   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  40.08   
Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  41.10   
44  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  41.94   
52  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  44.73   
123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  44.76   
144  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m  44.97   
81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  50 m  45.50   
10  21  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  45.57   
11  117  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  45.60   
12  82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  45.67   
13  127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  45.79   
14  114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  46.32   
15  49  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  46.56   
16  141  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  46.67   
17  62  Sjögren Albert  2007  UPPLANDS-B  AA8107  25 m  46.68   
18  48  Hörnstedt Eric  2008  SALA SS  AH7508  25 m  47.21   
19  30  Brynglesson Johannes  2007  LINDESBERG  AN2707  25 m  47.51   
20  61  Sjöborg Lucas  2006  UPPLANDS-B  AA0306  25 m  47.52   
21  64  Svensson Axel  2006  UPPLANDS-B  AG1306  25 m  48.19   
22  88  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  48.36   
23  70  Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m  48.41   
24  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S  AK8907  25 m  49.78   
25  99  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  51.57   
26  120  Pelling Trautenberger Alvin  2006  UPSALA S  AS0106  25 m  51.58   
27  149  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  51.67   
28  135  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  52.50   
29  125  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m  52.54   
30  56  Jogell Henrik  2006  UPPLANDS-B  AA8106  25 m  53.30   
31  45  Eriksson Axel  2006  SALA SS  AP4906  25 m  53.78   
32  151  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  54.74   
33  93  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  57.36   
34  77  Elf Samuel  2009  UPSALA S  AB5509  25 m  57.38   
35  98  Larsson Olle  2006  UPSALA S  AT8306  25 m  1:00.57   
36  12  Martinez Molina Anton  2008  BÅLSTA SK  AD2708  25 m     
37  95  Jansson Simon  2007  UPSALA S  AM0507  25 m     
38  100  Lindell Sixten  2008  UPSALA S  AH8308  25 m     
39  143  Camalich Mattias  2008  STRÄNGNÄS  AG1508  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
9_S
Gren 9, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  31.17   
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  31.69   
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  32.38   
161  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  32.71  EFT 
47  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  34.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
10_S
Gren 10, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
157  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  27.75  EFT 
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  28.89   
Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  33.33   
14  Robertson-Pearce Gabriel  2003  BÅLSTA SK  AX5103  25 m  37.07   
83  Furuhall axel  2003  UPSALA S  BA2703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:12.44   
Alden Moa  2000  AVESTA SS  AH7800  25 m  1:32.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:02.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
34  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  37.52   
160  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  38.12  EFT 
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  39.16   
92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  40.14   
32  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  40.45   
129  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  43.11   
128  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  43.83   
136  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  44.34   
Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  44.98   
10  132  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  45.00   
11  139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  45.09   
12  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  45.89   
13  24  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  46.55   
14  78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  46.93   
15  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  47.12   
16  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  47.36   
17  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  47.43   
18  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  47.50   
19  118  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  47.55   
20  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  47.62   
21  152  Roshag Thilde  2006  STRÄNGNÄS  AH3806  25 m  47.69   
22  40  Wendborg Emmie  2006  NYKÖPING  AN1606  25 m  48.23   
23  26  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  48.43   
24  54  Forss Ebba  2006  UPPLANDS-B  BI7806  25 m  48.98   
25  18  Alvin Linnea  2006  SK ENA  AJ1606  25 m  49.05   
26  63  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m  49.16   
27  59  Lindström Anastasija  2004  UPPLANDS-B  BD8804  25 m  49.22   
28  13  Martinez Molina Ellen  2006  BÅLSTA SK  BL0406  25 m  49.55   
29  38  Mikaelsson Thea  2005  NYKÖPING  BG0805  25 m  49.55   
30  60  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m  49.76   
31  106  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  49.99   
32  103  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  50.41   
33  69  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  50.69   
34  150  Lundgren Thea  2006  STRÄNGNÄS  AP7806  25 m  51.05   
35  10  Lindroos Alice  2005  BÅLSTA SK  BR7805  25 m  51.31   
36  43  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  52.07   
37  101  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  52.31   
38  71  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  52.48   
39  16  Saranen Sofia  2006  BÅLSTA SK  AI1806  25 m  52.64   
40  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  52.93   
41  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  53.03   
42  17  Torgén Emilia  2005  BÅLSTA SK  BR5805  25 m  53.31   
43  124  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  53.47   
44  27  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  53.50   
45  65  Söderlund Elin  2006  UPPLANDS-B  AJ6206  25 m  53.56   
46  146  Johnsen-Åberg Josephine  2005  STRÄNGNÄS  AF2405  25 m  54.35   
47  89  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m  54.40   
48  22  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  55.26   
49  23  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  55.52   
50  86  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  55.74   
51  19  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  56.19   
52  122  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  56.19   
53  91  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  56.25   
54  80  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m  56.27   
55  51  Nordström Moa  2007  SALA SS  AY4607  25 m  56.65   
56  138  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  56.79   
57  109  Modig Isa  2008  UPSALA S  AM3208  25 m  57.53   
58  25  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  57.59   
59  130  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  57.59   
60  121  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  1:00.78   
61  115  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  1:02.17   
62  94  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m  1:03.35   
63  50  Lindblom Moa  2008  SALA SS  AM8208  25 m  1:03.92   
64  154  Westbom Sofia  2007  STRÄNGNÄS  AO4607  25 m  1:06.12   
65  Torsell Moa  2006  AVESTA SS  BA1606  25 m  1:16.12   
66  Hallén Mia  2005  BÅLSTA SK  BR6805  25 m     
67  28  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m     
68  39  Rosenkvist Ida  2005  NYKÖPING  BS8405  25 m     
69  67  Allard Julia  2008  UPSALA S  AO2408  25 m     
70  68  Androsiuk Zuzanna  2004  UPSALA S  CA8404  25 m     
71  72  Bohman Elin  2009  UPSALA S  AD9609  25 m     
72  76  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m     
73  90  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m     
74  96  Kamkar Annahita  2008  UPSALA S  AO5408  25 m     
75  97  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m     
76  113  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m     
77  131  Söderberg Elin  2007  UPSALA S  AY0607  25 m     
78  142  Bergman Adele  2008  STRÄNGNÄS  AD6808  25 m     
79  147  Johnsen-Åberg Louise  2007  STRÄNGNÄS  AL5207  25 m     
80  148  Larsson Johanna  2007  STRÄNGNÄS  AO9407  25 m     
81  162  Fors Tilda  2007  UPPLANDS-B  BA3807  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
14_S
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  41.85   
44  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  43.35   
81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  45.81   
141  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  46.58   
82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  47.75   
123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  48.29   
52  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  49.52   
21  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  49.93   
98  Larsson Olle  2006  UPSALA S  AT8306  25 m  50.61   
10  49  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  51.26   
11  112  Munn Oliver  2007  UPSALA S  AK7907  25 m  51.28   
12  135  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  51.39   
13  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S  AK8907  25 m  51.46   
14  45  Eriksson Axel  2006  SALA SS  AP4906  25 m  52.28   
15  48  Hörnstedt Eric  2008  SALA SS  AH7508  25 m  52.62   
16  99  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  53.67   
17  88  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  53.89   
18  114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  55.52   
19  127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  55.85   
20  56  Jogell Henrik  2006  UPPLANDS-B  AA8106  25 m  56.52   
21  61  Sjöborg Lucas  2006  UPPLANDS-B  AA0306  25 m  57.10   
22  74  Carlsson Martin  2006  UPSALA S  AR5306  25 m  57.61   
23  149  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  58.29   
24  93  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  58.98   
25  143  Camalich Mattias  2008  STRÄNGNÄS  AG1508  25 m  59.28   
26  120  Pelling Trautenberger Alvin  2006  UPSALA S  AS0106  25 m  59.60   
27  151  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  59.92   
28  62  Sjögren Albert  2007  UPPLANDS-B  AA8107  25 m  1:01.00   
29  64  Svensson Axel  2006  UPPLANDS-B  AG1306  25 m  1:04.12   
30  29  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m     
31  42  Adolfsson Max  2004  SALA SS  AZ1504  25 m     
32  70  Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m     
33  163  Lindholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
15_S
Gren 15, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
156  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  5:03.47  EFT 
36  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  5:11.30   
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  5:11.81   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  5:22.36   
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  5:31.96   
155  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  5:36.68   
92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  5:37.84   
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  50 m  5:43.03   
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  5:46.28   
10  136  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  6:00.34   
11  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  6:11.61   
12  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  50 m  6:11.66   
13  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  6:11.72   
14  139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  6:12.36   
15  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  6:33.95   
16  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m     
17  37  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m     
18  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m     
19  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m     
20  122  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m     
21  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m     
22  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
16_S
Gren 16, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:05.49   
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  5:28.24   
41  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  5:28.68   
127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  6:37.23   
81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  6:44.60   
114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  6:49.98   
123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  6:55.63   
88  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  6:57.12   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
10  144  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
17_S
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  35.71   
161  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  36.44  EFT 
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  38.01   
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  39.21   
47  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  43.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
18_S
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
157  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  31.58  EFT 
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  35.60   
Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  37.98   
83  Furuhall axel  2003  UPSALA S  BA2703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
19_S
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:25.54   
Alden Moa  2000  AVESTA SS  AH7800  25 m  1:42.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
20_S
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:07.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
21_S
Gren 21, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  29.33   
159  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  30.26  EFT 
156  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  30.27  EFT 
160  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  31.03  EFT 
32  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  31.15   
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  32.01   
37  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  32.37   
139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  32.67   
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  32.75   
10  34  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  32.80   
11  92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  32.98   
12  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  33.21   
13  155  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  33.29   
14  39  Rosenkvist Ida  2005  NYKÖPING  BS8405  25 m  33.85   
15  132  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  34.04   
16  38  Mikaelsson Thea  2005  NYKÖPING  BG0805  25 m  34.54   
17  128  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  35.19   
18  40  Wendborg Emmie  2006  NYKÖPING  AN1606  25 m  35.36   
19  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  35.98   
20  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  36.01   
21  152  Roshag Thilde  2006  STRÄNGNÄS  AH3806  25 m  36.04   
22  97  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m  36.39   
23  71  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  50 m  36.48   
24  63  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m  36.87   
25  69  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  36.99   
26  86  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  37.24   
27  129  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  37.52   
28  103  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  50 m  37.69   
29  106  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  37.81   
30  28  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m  37.83   
31  26  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  37.88   
32  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  38.01   
33  65  Söderlund Elin  2006  UPPLANDS-B  AJ6206  25 m  38.20   
34  60  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m  38.29   
35  146  Johnsen-Åberg Josephine  2005  STRÄNGNÄS  AF2405  25 m  38.32   
36  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  38.41   
37  150  Lundgren Thea  2006  STRÄNGNÄS  AP7806  25 m  38.43   
38  24  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  38.48   
39  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  38.50   
40  25  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  39.23   
41  23  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  39.43   
42  19  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  39.49   
43  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  39.75   
44  54  Forss Ebba  2006  UPPLANDS-B  BI7806  25 m  40.08   
45  13  Martinez Molina Ellen  2006  BÅLSTA SK  BL0406  25 m  40.27   
46  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  40.40   
47  27  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  41.01   
48  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  41.22   
49  16  Saranen Sofia  2006  BÅLSTA SK  AI1806  25 m  41.39   
50  11  Linnergren Clara  2006  BÅLSTA SK  BF3606  25 m  41.46   
51  35  Jonsson Telin  2007  LINDESBERG  BD2607  25 m  41.51   
52  17  Torgén Emilia  2005  BÅLSTA SK  BR5805  25 m  41.57   
53  118  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  41.69   
54  122  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  41.83   
55  43  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  42.01   
56  59  Lindström Anastasija  2004  UPPLANDS-B  BD8804  25 m  42.24   
57  101  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  42.38   
58  76  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  42.58   
59  51  Nordström Moa  2007  SALA SS  AY4607  25 m  42.78   
60  121  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  43.11   
61  96  Kamkar Annahita  2008  UPSALA S  AO5408  25 m  43.19   
62  130  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  43.42   
63  154  Westbom Sofia  2007  STRÄNGNÄS  AO4607  25 m  43.57   
64  137  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m  43.72   
65  Torsell Moa  2006  AVESTA SS  BA1606  25 m  43.77   
66  80  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m  43.92   
67  110  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  45.18   
68  89  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m  45.53   
69  22  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  46.58   
70  108  Milic Tea  2006  UPSALA S  BM9806  25 m  46.98   
71  18  Alvin Linnea  2006  SK ENA  AJ1606  25 m  47.01   
72  124  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  47.07   
73  91  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  47.09   
74  138  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  47.73   
75  115  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  47.87   
76  94  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m  48.43   
77  104  Lundqvist Inez  2009  UPSALA S  AD2209  25 m  48.71   
78  147  Johnsen-Åberg Louise  2007  STRÄNGNÄS  AL5207  25 m  50.27   
79  134  Vallgren Isabelle  2006  UPSALA S  BF3406  25 m  50.28   
80  87  Hall Elise  2008  UPSALA S  AK5408  25 m  51.38   
81  84  Grundemar Signe  2006  UPSALA S  BM8806  25 m  52.03   
82  113  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m  52.46   
83  90  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m  53.48   
84  50  Lindblom Moa  2008  SALA SS  AM8208  25 m  54.00   
85  148  Larsson Johanna  2007  STRÄNGNÄS  AO9407  25 m  1:01.29   
86  72  Bohman Elin  2009  UPSALA S  AD9609  25 m  1:04.05   
87  Hallén Mia  2005  BÅLSTA SK  BR6805  25 m     
88  10  Lindroos Alice  2005  BÅLSTA SK  BR7805  25 m     
89  67  Allard Julia  2008  UPSALA S  AO2408  25 m     
90  68  Androsiuk Zuzanna  2004  UPSALA S  CA8404  25 m     
91  109  Modig Isa  2008  UPSALA S  AM3208  25 m     
92  131  Söderberg Elin  2007  UPSALA S  AY0607  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
22_S
Gren 22, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  28.26   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  32.44   
41  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  33.63   
Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  33.71   
44  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  35.25   
141  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  35.84   
82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  50 m  35.92   
81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  36.29   
52  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  37.15   
10  49  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  37.40   
11  123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  37.41   
12  114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  37.95   
13  163  Lindholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  38.03  EFT 
14  53  Bjällås Filip  2007  UPPLANDS-B  AA7107  25 m  38.27   
15  144  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m  38.37   
16  21  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  39.01   
17  88  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  40.59   
18  127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  40.72   
19  99  Larsson Stig  2006  UPSALA S  AS1506  25 m  40.79   
20  61  Sjöborg Lucas  2006  UPPLANDS-B  AA0306  25 m  41.20   
21  64  Svensson Axel  2006  UPPLANDS-B  AG1306  25 m  41.29   
22  62  Sjögren Albert  2007  UPPLANDS-B  AA8107  25 m  41.32   
23  117  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  41.38   
24  30  Brynglesson Johannes  2007  LINDESBERG  AN2707  25 m  41.40   
25  143  Camalich Mattias  2008  STRÄNGNÄS  AG1508  25 m  42.46   
26  135  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  43.05   
27  149  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m  43.86   
28  45  Eriksson Axel  2006  SALA SS  AP4906  25 m  44.03   
29  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S  AK8907  25 m  44.31   
30  120  Pelling Trautenberger Alvin  2006  UPSALA S  AS0106  25 m  45.04   
31  151  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m  45.23   
32  77  Elf Samuel  2009  UPSALA S  AB5509  25 m  45.60   
33  74  Carlsson Martin  2006  UPSALA S  AR5306  25 m  45.68   
34  95  Jansson Simon  2007  UPSALA S  AM0507  25 m  46.48   
35  56  Jogell Henrik  2006  UPPLANDS-B  AA8106  25 m  46.55   
36  70  Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m  47.45   
37  93  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  47.60   
38  125  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m  47.76   
39  12  Martinez Molina Anton  2008  BÅLSTA SK  AD2708  25 m  51.19   
40  100  Lindell Sixten  2008  UPSALA S  AH8308  25 m  1:01.44   
41  42  Adolfsson Max  2004  SALA SS  AZ1504  25 m     
42  48  Hörnstedt Eric  2008  SALA SS  AH7508  25 m     
43  98  Larsson Olle  2006  UPSALA S  AT8306  25 m     
44  112  Munn Oliver  2007  UPSALA S  AK7907  25 m     
45  126  Richardson Filip  2005  UPSALA S  AW8505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
23_S
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  38.19   
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  39.94   
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  41.38   
47  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  42.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
24_S
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
157  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  34.52  EFT 
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  50 m  37.55   
14  Robertson-Pearce Gabriel  2003  BÅLSTA SK  AX5103  25 m  39.56   
83  Furuhall axel  2003  UPSALA S  BA2703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
25_S
Gren 25, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  2:29.26   
Alden Moa  2000  AVESTA SS  AH7800  25 m  2:51.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
26_S
Gren 26, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:57.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
27_S
Gren 27, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:15.72   
111  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:18.12   
32  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:19.45   
20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:20.69   
34  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:22.35   
92  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:22.50   
116  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:22.82   
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:23.24   
155  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:23.89   
10  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  1:25.03   
11  78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:27.21   
12  37  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:28.02   
13  161  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:28.04  EFT 
14  132  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:28.21   
15  129  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  1:28.29   
16  128  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:28.64   
17  40  Wendborg Emmie  2006  NYKÖPING  AN1606  25 m  1:30.99   
18  97  Larsson Doris  2004  UPSALA S  BY6804  25 m  1:32.10   
19  107  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:32.70   
20  39  Rosenkvist Ida  2005  NYKÖPING  BS8405  25 m  1:32.91   
21  105  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:33.27   
22  47  Hongwilai Ivy  2002  SALA SS  BX6202  25 m  1:33.37   
23  139  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:33.49   
24  24  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  1:34.24   
25  103  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  1:35.85   
26  152  Roshag Thilde  2006  STRÄNGNÄS  AH3806  25 m  1:36.04   
27  63  Sundquist Ellen  2006  UPPLANDS-B  AU8406  25 m  1:36.64   
28  106  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  1:37.32   
29  150  Lundgren Thea  2006  STRÄNGNÄS  AP7806  25 m  1:37.41   
30  60  Malm Linnea  2005  UPPLANDS-B  AS2405  25 m  1:37.50   
31  15  Rosenberg Ebba  2007  BÅLSTA SK  AC0407  25 m  1:38.43   
32  133  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  1:38.73   
33  65  Söderlund Elin  2006  UPPLANDS-B  AJ6206  25 m  1:40.03   
34  43  Boman Liv  2005  SALA SS  BG2605  25 m  1:40.29   
35  Finne Elin  2007  BÅLSTA SK  AG0807  25 m  1:41.42   
36  86  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  1:41.59   
37  26  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:41.63   
38  147  Johnsen-Åberg Louise  2007  STRÄNGNÄS  AL5207  25 m  1:41.66   
39  71  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  1:42.33   
40  102  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  1:42.88   
41  16  Saranen Sofia  2006  BÅLSTA SK  AI1806  25 m  1:43.04   
42  145  Heikman Emma  2008  STRÄNGNÄS  AD5608  25 m  1:44.20   
43  23  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  1:44.50   
44  59  Lindström Anastasija  2004  UPPLANDS-B  BD8804  25 m  1:44.52   
45  118  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  1:44.57   
46  66  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  1:46.24   
47  19  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:47.64   
48  101  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  1:48.26   
49  110  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m  1:48.34   
50  130  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  1:48.79   
51  27  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  1:49.24   
52  76  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  1:50.60   
53  121  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  1:52.68   
54  124  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  1:54.98   
55  17  Torgén Emilia  2005  BÅLSTA SK  BR5805  25 m  1:55.47   
56  22  Zetterberg Elna  2007  SK ENA  AB3807  25 m  1:58.51   
57  18  Alvin Linnea  2006  SK ENA  AJ1606  25 m  2:00.48   
58  115  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  2:01.69   
59  Torsell Moa  2006  AVESTA SS  BA1606  25 m     
60  10  Lindroos Alice  2005  BÅLSTA SK  BR7805  25 m     
61  11  Linnergren Clara  2006  BÅLSTA SK  BF3606  25 m     
62  13  Martinez Molina Ellen  2006  BÅLSTA SK  BL0406  25 m     
63  25  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m     
64  28  Adolfsson Julia  2006  LINDESBERG  BP3206  25 m     
65  54  Forss Ebba  2006  UPPLANDS-B  BI7806  25 m     
66  68  Androsiuk Zuzanna  2004  UPSALA S  CA8404  25 m     
67  80  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m     
68  91  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m     
69  122  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m     
70  146  Johnsen-Åberg Josephine  2005  STRÄNGNÄS  AF2405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
28_S
Gren 28, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
29  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  25 m  1:10.97   
44  Dalin Milton  2005  SALA SS  AO3905  25 m  1:24.83   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  1:27.60   
41  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  1:29.49   
Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  1:31.36   
119  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:32.68   
141  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:33.59   
117  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:34.46   
Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  1:34.57   
10  81  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:35.56   
11  53  Bjällås Filip  2007  UPPLANDS-B  AA7107  25 m  1:37.01   
12  144  Göransson Sigvard  2007  STRÄNGNÄS  AB6707  25 m  1:37.14   
13  82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m  1:37.32   
14  21  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  1:37.38   
15  127  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  1:40.35   
16  123  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:41.04   
17  52  Struwe William  2006  SALA SS  AE1306  25 m  1:42.01   
18  49  Larsson Noel  2006  SALA SS  AK8106  25 m  1:43.64   
19  61  Sjöborg Lucas  2006  UPPLANDS-B  AA0306  25 m  1:44.71   
20  114  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  1:45.87   
21  88  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  1:46.83   
22  135  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  1:47.21   
23  64  Svensson Axel  2006  UPPLANDS-B  AG1306  25 m  1:51.12   
24  62  Sjögren Albert  2007  UPPLANDS-B  AA8107  25 m  1:53.54   
25  125  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m  2:11.58   
26  14  Robertson-Pearce Gabriel  2003  BÅLSTA SK  AX5103  25 m     
27  83  Furuhall axel  2003  UPSALA S  BA2703  25 m     
28  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S  AK8907  25 m     
29  149  Lindquist Hugo  2007  STRÄNGNÄS  AC5707  25 m     
30  151  Pettersson Hector  2008  STRÄNGNÄS  AE7508  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
29_S
Gren 29, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  5:40.81   
Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  6:30.75   
73  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m     
78  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m     
156  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m    EFT 
160  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 
30_S
Gren 30, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
85  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  4:40.29   
75  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
82  Fröman Tomas  2005  UPSALA S  AL3705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  18:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner