Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (17) |
Sponsor: papirladen |
|
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
384 |
3 |
Klara Ina Emilie Poder |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
|
532 |
4 |
Caroline Bluhm |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
553 |
5 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
589 |
2 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.92 |
347 |
3 |
Anna Bæch |
2009 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:00.09 |
365 |
4 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
59.39 |
155 |
5 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
59.47 |
345 |
6 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.62 |
353 |
7 |
Liva Bugge Frandsen |
2009 |
0972AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.01 |
498 |
8 |
Mettemarie Bitsch |
2004 |
|
RØNNE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Emma Thoms |
2009 |
0912AF |
NAKSKOV |
|
25m |
56.15 |
150 |
2 |
Silja Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
54.12 |
119 |
3 |
Mathilde Bæklund Tygesen |
2006 |
0602AW |
VATCPH-STT |
|
50m |
53.29 |
198 |
4 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
51.34 |
199 |
5 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
51.62 |
387 |
6 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
53.61 |
616 |
7 |
Liva Vang Palsbøll |
2007 |
0784AT |
HOLBÆK |
|
25m |
55.59 |
206 |
8 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
50.69 |
205 |
2 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
49.89 |
362 |
3 |
Frederikke G. Jansen |
2007 |
0702AP |
RINGSTED |
|
25m |
49.30 |
193 |
4 |
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
48.88 |
89 |
5 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
49.15 |
486 |
6 |
Emmy Hulte |
2005 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
49.89 |
491 |
7 |
Alma Larsson |
2006 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
50.05 |
186 |
8 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
0734AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
51.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
48.02 |
128 |
2 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
47.51 |
366 |
3 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
47.42 |
137 |
4 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
47.13 |
447 |
5 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
25m |
47.29 |
434 |
6 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
47.47 |
396 |
7 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
50m |
47.74 |
138 |
8 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
557 |
1 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
46.53 |
120 |
2 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.18 |
285 |
3 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
45.17 |
109 |
4 |
Sofia Mohammadi |
2005 |
0552AW |
VATCPH-STT |
|
50m |
44.68 |
324 |
5 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VAT CPH |
|
25m |
45.14 |
100 |
6 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
50m |
45.62 |
136 |
7 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.35 |
86 |
8 |
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
VATCPH-STT |
|
50m |
46.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
43.68 |
106 |
2 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
50m |
43.05 |
96 |
3 |
Hanna Rørbech |
2006 |
0672AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
42.58 |
82 |
4 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
41.30 |
492 |
5 |
Nora Briskog |
2006 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
42.27 |
74 |
6 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
42.99 |
98 |
7 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
43.08 |
91 |
8 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
VATCPH-STT |
|
25m |
44.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
41.05 |
73 |
2 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
25m |
40.85 |
502 |
3 |
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
0322AR |
RØNNE |
|
50m |
40.67 |
76 |
4 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
40.10 |
177 |
5 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
40.25 |
385 |
6 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
RINGSTED |
|
50m |
40.73 |
404 |
7 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
40.87 |
111 |
8 |
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
VATCPH-STT |
|
25m |
41.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
39.95 |
417 |
2 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
39.61 |
425 |
3 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
39.37 |
311 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VAT CPH |
|
25m |
39.24 |
457 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
39.25 |
190 |
6 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
39.39 |
102 |
7 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
39.90 |
261 |
8 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
40.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
39.00 |
438 |
2 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
38.87 |
554 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
38.66 |
568 |
4 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
HASLEV |
|
25m |
38.21 |
617 |
5 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
50m |
38.24 |
310 |
6 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VAT CPH |
|
25m |
38.87 |
122 |
7 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
38.98 |
401 |
8 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
39.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.86 |
419 |
2 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
37.74 |
168 |
3 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
37.33 |
207 |
4 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
50m |
37.26 |
472 |
5 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
37.32 |
552 |
6 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
37.41 |
336 |
7 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VAT CPH |
|
25m |
37.81 |
320 |
8 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VAT CPH |
|
25m |
38.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
467 |
1 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
36.52 |
443 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
36.45 |
312 |
3 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
VAT CPH |
|
25m |
36.10 |
612 |
4 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
25m |
34.99 |
161 |
5 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
35.72 |
72 |
6 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
36.37 |
493 |
7 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
36.50 |
398 |
8 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
36.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.57 |
201 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.29 |
184 |
3 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
34.06 |
178 |
4 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
33.84 |
351 |
5 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
33.97 |
453 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
34.28 |
394 |
7 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
34.41 |
59 |
8 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
34.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.19 |
237 |
2 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
33.02 |
405 |
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
32.94 |
525 |
4 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
31.82 |
519 |
5 |
Maike Kozelnik |
2002 |
|
SCH |
|
25m |
32.20 |
400 |
6 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
32.95 |
463 |
7 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
33.04 |
276 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
33.83 |
|
|
Heat 15 (17) (Årg. 2007-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.80 |
506 |
2 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
50m |
44.28 |
220 |
3 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
40.05 |
511 |
4 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
37.76 |
512 |
5 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCH |
|
25m |
38.56 |
163 |
6 |
Caroline Hansen |
2007 |
0784AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
41.84 |
526 |
7 |
Leila Christina Rohde |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
44.34 |
292 |
8 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
46.22 |
|
|
Heat 16 (17) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
573 |
1 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
36.11 |
348 |
2 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
35.48 |
530 |
3 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
35.20 |
432 |
4 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
31.71 |
458 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
34.89 |
147 |
6 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.31 |
250 |
7 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
50m |
35.61 |
518 |
8 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCH |
|
25m |
36.19 |
|
|
Heat 17 (17) (Årg. 1920-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
31.52 |
327 |
2 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
50m |
31.10 |
335 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
25m |
30.56 |
588 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
30.32 |
215 |
5 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.51 |
484 |
6 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
25m |
30.64 |
410 |
7 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
31.26 |
337 |
8 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
25m |
31.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|