Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer |
Finaler (15) |
Sponsor: Sydbank |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
614 |
3 |
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
99 |
4 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
87 |
5 |
Toke Hjalholdt |
2007 |
0743AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
595 |
1 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
|
79 |
2 |
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
SK-SYD |
|
25m |
|
92 |
3 |
Oliver Lycik |
2006 |
0607AK |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
196 |
4 |
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
221 |
5 |
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
126 |
6 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
210 |
7 |
Noah Pettersen |
2007 |
0749AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
540 |
1 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
|
545 |
2 |
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
ROSKILDE |
|
25m |
|
368 |
3 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.54 |
381 |
4 |
Adam Berg Pedersen |
2009 |
0945AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:01.18 |
78 |
5 |
Alexandar K. Petersen |
2009 |
0973AD |
SK-SYD |
|
25m |
1:02.26 |
537 |
6 |
William Echardt |
2008 |
0845AB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
428 |
7 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
25m |
|
599 |
8 |
Rasmus Hofmann Peterse |
2006 |
0697AN |
NAKSKOV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
58.57 |
67 |
2 |
William Bjørnsteen |
2008 |
0829AB |
SK-SYD |
|
25m |
55.31 |
433 |
3 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
53.91 |
140 |
4 |
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.92 |
51 |
5 |
Jonas Nørmark Larsen |
2005 |
0513AI |
KORSØR |
|
25m |
53.85 |
202 |
6 |
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
0733AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
54.83 |
75 |
7 |
Jakob Bagge Møller |
2006 |
0605AK |
SK-SYD |
|
25m |
55.59 |
509 |
8 |
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
RØNNE |
|
50m |
59.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
503 |
1 |
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
RØNNE |
|
25m |
51.97 |
408 |
2 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
51.20 |
521 |
3 |
Maximillian Lippert |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
51.00 |
514 |
4 |
Oliver Franz |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
50.61 |
54 |
5 |
Casper Pedersen |
2004 |
0467AP |
KORSØR |
|
25m |
50.87 |
479 |
6 |
Tao Tang |
2005 |
0531AO |
NÆSTVED |
|
25m |
51.03 |
501 |
7 |
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
RØNNE |
|
25m |
51.38 |
88 |
8 |
Lau Gerner Knudsen |
2007 |
0773AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
52.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
49.09 |
416 |
2 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
48.87 |
383 |
3 |
Noah Berg Pedersen |
2005 |
0561AM |
RINGSTED |
|
25m |
48.63 |
422 |
4 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
47.61 |
478 |
5 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
0575AH |
NÆSTVED |
|
25m |
47.77 |
124 |
6 |
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.69 |
53 |
7 |
Noah Vester Nielsen |
2004 |
0439AL |
KORSØR |
|
50m |
48.89 |
517 |
8 |
Jonas Grasmeyer |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
49.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
0631AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
46.69 |
260 |
2 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
45.39 |
121 |
3 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
44.54 |
489 |
4 |
Adrian Spogardh |
2004 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
44.44 |
451 |
5 |
Sammi Asker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
25m |
44.45 |
117 |
6 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
VATCPH-STT |
|
25m |
44.62 |
620 |
7 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
45.50 |
445 |
8 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
47.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
43.34 |
543 |
2 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
42.69 |
435 |
3 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
41.62 |
533 |
4 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
40.27 |
114 |
5 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
40.52 |
597 |
6 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
41.96 |
60 |
7 |
Jeppe Veise |
2004 |
0423AF |
KORSØR |
|
25m |
43.07 |
487 |
8 |
Kim Johnson |
2000 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
43.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
542 |
1 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
39.51 |
515 |
2 |
Marc Amon Gottmann |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
38.74 |
323 |
3 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
VAT CPH |
|
50m |
38.66 |
413 |
4 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
38.24 |
505 |
5 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
38.63 |
104 |
6 |
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
38.71 |
235 |
7 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
38.88 |
47 |
8 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSØR |
|
50m |
40.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.69 |
208 |
2 |
Joachim Mårtensen |
2004 |
0457AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.58 |
623 |
3 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
25m |
37.20 |
477 |
4 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
0395AP |
NÆSTVED |
|
25m |
37.11 |
43 |
5 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
0379AN |
KORSØR |
|
50m |
37.15 |
110 |
6 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
37.47 |
622 |
7 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
37.66 |
165 |
8 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
38.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
36.18 |
593 |
2 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
34.93 |
456 |
3 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
34.20 |
474 |
4 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
33.97 |
596 |
5 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
25m |
34.02 |
520 |
6 |
Mark Niklas Kuhlmann |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
34.21 |
170 |
7 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
25m |
35.44 |
56 |
8 |
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
0311AL |
KORSØR |
|
25m |
36.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
33.66 |
522 |
2 |
Christer Papenbroock |
2002 |
|
SCH |
|
25m |
33.15 |
331 |
3 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VAT CPH |
|
50m |
32.97 |
516 |
4 |
Till Otto Gottmann |
2000 |
|
SCH |
|
25m |
32.05 |
80 |
5 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
32.21 |
146 |
6 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.13 |
263 |
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
33.44 |
372 |
8 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
33.76 |
|
|
Heat 13 (15) (Årg. 2006-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Thoke Thomsen |
2006 |
0681AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
45.27 |
37 |
2 |
Rasmus Bønsøe |
2006 |
0669AG |
KORSØR |
|
50m |
44.01 |
442 |
3 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
41.51 |
95 |
4 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
39.03 |
97 |
5 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
39.98 |
407 |
6 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
43.98 |
399 |
7 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
44.02 |
192 |
8 |
Magnus Dreyer |
2007 |
0743AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
46.44 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
36.37 |
305 |
2 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VAT CPH |
|
25m |
35.72 |
309 |
3 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VAT CPH |
|
25m |
35.40 |
307 |
4 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VAT CPH |
|
25m |
34.11 |
71 |
5 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
35.01 |
355 |
6 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
35.42 |
454 |
7 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
0473AS |
NÆSTVED |
|
25m |
35.84 |
423 |
8 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
37.30 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 1920-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
31.55 |
329 |
2 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VAT CPH |
|
25m |
31.51 |
267 |
3 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
30.52 |
328 |
4 |
Antoine Montier |
1993 |
9327AO |
VAT CPH |
|
50m |
30.19 |
246 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
30.39 |
395 |
6 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
31.49 |
325 |
7 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH |
|
50m |
31.54 |
319 |
8 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VAT CPH |
|
25m |
31.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|