Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer |
Finaler (8) |
Sponsor: Outletsport |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
550 |
3 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
|
446 |
4 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
25m |
|
399 |
5 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
John Paldan Bendtsen |
2004 |
0425AR |
RØNNE |
|
25m |
3:46.04 |
158 |
2 |
August Juel Bragge |
2005 |
0581AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:30.67 |
108 |
3 |
William Jensen |
2002 |
0209AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:20.72 |
282 |
4 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
3:12.00 |
620 |
5 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
3:12.34 |
118 |
6 |
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
0507AO |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:29.75 |
107 |
7 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
0493AR |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:33.28 |
241 |
8 |
Nicholas Castella |
2007 |
|
TRITON B |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VAT CPH |
|
25m |
3:01.07 |
606 |
2 |
Furkan Guler |
2005 |
0565AO |
HOLBÆK |
|
25m |
2:58.85 |
211 |
3 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:56.47 |
563 |
4 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
2:53.07 |
527 |
5 |
Lasse Rohrbeck |
2005 |
|
SCH |
|
25m |
2:55.78 |
117 |
6 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:57.03 |
386 |
7 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
2:58.86 |
392 |
8 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
3:09.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:49.92 |
48 |
2 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
0239AT |
KORSØR |
|
25m |
2:48.25 |
338 |
3 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VAT CPH |
|
25m |
2:47.05 |
622 |
4 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:38.32 |
322 |
5 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VAT CPH |
|
25m |
2:43.78 |
260 |
6 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
2:47.27 |
615 |
7 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:48.79 |
619 |
8 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:52.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Marc Amon Gottmann |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
2:31.55 |
516 |
2 |
Till Otto Gottmann |
2000 |
|
SCH |
|
25m |
2:22.95 |
230 |
3 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
2:22.08 |
319 |
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VAT CPH |
|
25m |
2:19.25 |
248 |
5 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:20.42 |
240 |
6 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:22.49 |
146 |
7 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:31.25 |
257 |
8 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
2:36.07 |
|
|
Heat 6 (8) (Årg. 2006-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
578 |
1 |
Thor Sean Tørngren |
2006 |
0603AD |
HASLEV |
|
25m |
3:25.70 |
517 |
2 |
Jonas Grasmeyer |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
3:18.83 |
445 |
3 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
3:05.30 |
480 |
4 |
Petar Trkulja |
2006 |
0645AB |
NÆSTVED |
|
25m |
2:39.23 |
361 |
5 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:55.33 |
433 |
6 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
3:13.86 |
524 |
7 |
Julius Porthun |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
3:22.74 |
610 |
8 |
Frej Matias Krog |
2007 |
0737AG |
HOLBÆK |
|
25m |
3:35.77 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
0473AS |
NÆSTVED |
|
25m |
2:43.73 |
254 |
2 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:39.29 |
84 |
3 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
2:31.29 |
309 |
4 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VAT CPH |
|
25m |
2:25.83 |
420 |
5 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:26.01 |
238 |
6 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
50m |
2:36.98 |
81 |
7 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
2:40.84 |
173 |
8 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:43.91 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1920-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
2:16.83 |
80 |
2 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
2:14.96 |
376 |
3 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
2:14.12 |
251 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
25m |
1:58.93 |
234 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
2:06.76 |
593 |
6 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:14.66 |
377 |
7 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.78 |
595 |
8 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
2:17.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|