2020-02-16   23:19:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted cup 2018    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangør  Mamaluxus         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2018         
 
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (23) 
Sponsor: Scandic Hotel 
 
Heat 1 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
556  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m   
368  Asmus Knudsen  2006  0699AM  RINGSTED    25m  1:58.74 
87  Toke Hjalholdt  2007  0743AF  VATCPH-STT    25m  2:01.71 
196  Sander Y Hansen  2009  0913AC  KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Alexandar K. Petersen  2009  0973AD  SK-SYD    25m  1:55.59 
371  Malthe Langhoff  2005  0593AO  RINGSTED    25m  1:52.26 
607  Noah Heuser  2007  0785AD  HOLBÆK    25m  1:46.29 
88  Lau Gerner Knudsen  2007  0773AF  VATCPH-STT    50m  1:44.52 
599  Rasmus Hofmann Peterse  2006  0697AN  NAKSKOV    25m  1:45.02 
79  Viktor Damkjær Pyndt  2008  0841AG  SK-SYD    25m  1:50.50 
509  Tobias Sejr Trampedach  2008  0805AE  RØNNE    25m  1:55.17 
381  Adam Berg Pedersen  2009  0945AD  RINGSTED    25m  1:56.39 

 
Heat 3 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
499  Elias Løkken Boss  2008  0883AE  RØNNE    25m  1:39.08 
357  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  1:34.63 
581  Tobias Munkøe  2008  0895AB  ROSKILDE    25m  1:33.21 
521  Maximillian Lippert  2007    SCH    25m  1:32.16 
514  Oliver Franz  2007    SCH    25m  1:32.97 
422  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    25m  1:33.67 
555  Anton Seerinsen  2007  0719AH  ROSKILDE    25m  1:34.64 
92  Oliver Lycik  2006  0607AK  VATCPH-STT    50m  1:42.58 

 
Heat 4 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m  1:31.11 
494  John Paldan Bendtsen  2004  0425AR  RØNNE    25m  1:29.32 
158  August Juel Bragge  2005  0581AO  VAT CPH-MK    25m  1:28.04 
83  Noa Riis  2008  0859AE  SK-SYD    25m  1:26.14 
487  Kim Johnson  2000    KARLSHAMN    25m  1:27.00 
439  Andreas Ellgaard Svedal  2006  0631AF  GENTOFTE    25m  1:28.27 
294  William Larsen  2006  0611AO  VORDINGB    25m  1:30.72 
289  Asger Friis Justesen  2008  0831AC  VORDINGB    25m  1:31.78 

 
Heat 5 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
408  August Due  2007  0701AG  GENTOFTE    25m  1:24.02 
364  August Juul-Andersen  2007  0777AD  RINGSTED    25m  1:23.51 
360  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  1:23.12 
369  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  1:22.76 
503  Anders Koefoed-Holm  2006  0649AF  RØNNE    25m  1:22.90 
529  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:23.26 
93  Jonas Lykke Hergaard  2007  0733AC  VATCPH-STT    25m  1:23.55 
75  Jakob Bagge Møller  2006  0605AK  SK-SYD    25m  1:25.09 

 
Heat 6 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Noah Berg Pedersen  2005  0561AM  RINGSTED    25m  1:21.31 
501  Laurits Erichsen  2007  0717AI  RØNNE    50m  1:20.70 
541  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:19.53 
160  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  0631AH  VAT CPH-MK    25m  1:18.64 
428  Carl Johan Møllenbach  2006  0687AF  GENTOFTE    25m  1:18.67 
108  William Jensen  2002  0209AF  VATCPH-STT    25m  1:20.57 
610  Frej Matias Krog  2007  0737AG  HOLBÆK    25m  1:20.94 
67  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  1:21.34 

 
Heat 7 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Jonathan Skadhauge  2005  0509AE  VATCPH-STT    50m  1:18.37 
107  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  0493AR  VATCPH-STT    25m  1:18.29 
517  Jonas Grasmeyer  2007    SCH    25m  1:17.30 
115  Christian Skriver  2004  0487AR  VATCPH-STT    25m  1:16.58 
620  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    25m  1:16.78 
214  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  1:17.89 
580  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:18.33 
99  Emil Olsen  2006  0689AD  VATCPH-STT    25m  1:18.41 

 
Heat 8 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
386  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  1:15.22 
392  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  1:13.39 
112  Victor Schnabelrauch  2003  0331AS  VATCPH-STT    50m  1:12.91 
382  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:11.56 
587  Mikkel Christiansen  2004  0441AQ  NAKSKOV    25m  1:12.27 
542  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  1:12.97 
54  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSØR    25m  1:14.06 
577  Laurits Thøfner  2004  0417AM  HASLEV    25m  1:16.29 

 
Heat 9 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
478  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    50m  1:11.24 
414  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m  1:10.92 
282  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  1:10.71 
77  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  1:10.58 
475  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NÆSTVED    25m  1:10.58 
189  Mutasem Ahmad  2001  0187AT  KALUNDBORG    50m  1:10.73 
479  Tao Tang  2005  0531AO  NÆSTVED    25m  1:11.20 
441  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  1:11.34 

 
Heat 10 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
451  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  1:09.77 
597  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  1:08.97 
533  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  1:08.36 
416  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  1:08.09 
114  Oliver Skadhauge  2002  0297AG  VATCPH-STT    50m  1:08.20 
338  Sune Vergmann  2005  0595AH  VAT CPH    25m  1:08.56 
284  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    50m  1:09.54 
413  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  1:10.56 

 
Heat 11 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    50m  1:07.82 
540  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:07.78 
352  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  1:07.37 
543  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:07.20 
403  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    50m  1:07.33 
576  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  1:07.76 
374  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  1:07.78 
71  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:08.02 

 
Heat 12 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Lasse Rohrbeck  2005    SCH    25m  1:07.18 
455  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  1:06.92 
549  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  1:06.46 
322  Malte Hjalholt  2003  0355AG  VAT CPH    25m  1:05.75 
505  Malte Rasch  2004  0403AH  RØNNE    25m  1:05.97 
219  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:06.68 
605  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  1:07.02 
600  Sebastian Hofmann Peterse  2003  0385AQ  NAKSKOV    25m  1:07.18 

 
Heat 13 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  1:05.57 
323  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VAT CPH    50m  1:05.36 
536  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:05.09 
42  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m  1:04.85 
170  David Kristensen  2003  0359AP  VAT CPH-MK    25m  1:04.92 
236  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  1:05.34 
464  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  1:05.37 
566  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  1:05.67 

 
Heat 14 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Adrian Spogardh  2004    KARLSHAMN    25m  1:04.80 
459  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  1:04.58 
313  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VAT CPH    25m  1:04.30 
173  Alex Baes Maidens  2004  0495AH  VAT CPH-MK    25m  1:03.89 
38  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    50m  1:04.06 
81  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  1:04.56 
104  Mikkel Brundert Hansen  2002  0247AT  VATCPH-STT    50m  1:04.62 
490  Leo Spogardh  2004    KARLSHAMN    25m  1:04.80 

 
Heat 15 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    50m  1:03.75 
606  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  1:03.67 
49  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  1:03.59 
535  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:03.31 
182  Nicholas Simson  2005  0527AB  VAT CPH-MK    50m  1:03.36 
429  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  1:03.66 
257  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:03.70 
367  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    50m  1:03.81 

 
Heat 16 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
477  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    50m  1:02.66 
450  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    50m  1:02.09 
105  Patrick S. Hansen  2000  0089AT  VATCPH-STT    25m  1:01.74 
596  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m  1:00.72 
618  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:01.48 
56  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  1:01.75 
145  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  1:02.18 
165  Louie Hermansen  2004  0419AE  VAT CPH-MK    25m  1:03.15 

 
Heat 17 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VAT CPH    25m  59.74 
350  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  59.65 
240  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  59.32 
515  Marc Amon Gottmann  2003    SCH    25m  59.15 
286  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  59.18 
110  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VATCPH-STT    25m  59.40 
579  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m  59.67 
332  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  VAT CPH    50m  1:00.62 

 
Heat 18 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
456  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  58.81 
235  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  58.51 
522  Christer Papenbroock  2002    SCH    25m  58.43 
349  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  58.27 
564  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  58.37 
567  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  58.48 
504  Phillip Quist  2003  0395AN  RØNNE    25m  58.61 
520  Mark Niklas Kuhlmann  2003    SCH    25m  58.97 

 
Heat 19 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
474  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  57.95 
331  Mathias Hatting Petersen  2000  0091AC  VAT CPH    25m  57.73 
325  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  VAT CPH    50m  57.29 
377  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    50m  57.20 
598  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  57.29 
70  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  57.57 
275  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  57.78 
328  Antoine Montier  1993  9327AO  VAT CPH    25m  58.00 

 
Heat 20 (23) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
317  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH    25m  56.92 
229  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    50m  56.01 
468  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  55.15 
595  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  55.11 
334  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VAT CPH    25m  55.12 
266  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  55.26 
395  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  56.26 
65  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  57.04 

 
Heat 21 (23) (Årg. 2006-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
430  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  1:15.27 
97  Simon Hejbroch  2006  0633AE  VATCPH-STT    25m  1:13.90 
513  Fiete M Deissler  2006    SCH    25m  1:12.42 
37  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSØR    25m  1:07.47 
95  Peter K. M. Petersen  2006  0665AD  VATCPH-STT    25m  1:11.88 
55  Christian Quist  2007  0709AA  KORSØR    25m  1:13.28 
534  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  1:14.08 
604  Victor Buck  2007  0721AB  HOLBÆK    25m  1:17.29 

 
Heat 22 (23) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
508  William Studsgaard  2004  0433AK  RØNNE    25m  1:02.31 
274  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:00.90 
84  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  59.99 
497  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  58.18 
565  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  59.71 
355  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  1:00.72 
303  Jeppe Kjær  2004  0419AB  VAT CPH    25m  1:01.73 
66  Tobias Bjørnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  1:02.59 

 
Heat 23 (23) (Årg. 1920-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  54.14 
263  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  53.90 
80  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  52.57 
231  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  51.77 
376  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  52.30 
246  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  53.49 
259  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  53.99 
329  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  VAT CPH    50m  54.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark