Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: superbrugsen |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
380 |
2 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
|
551 |
3 |
Frederikke Olsen |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
554 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
|
553 |
5 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
|
532 |
6 |
Caroline Bluhm |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Hanna Rørbech |
2006 |
0672AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
149 |
2 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
393 |
3 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
3:56.84 |
291 |
4 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
3:25.00 |
356 |
5 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
3:40.90 |
154 |
6 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
98 |
7 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
|
122 |
8 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.85 |
102 |
2 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:12.58 |
465 |
3 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
3:08.67 |
401 |
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
3:07.71 |
50 |
5 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
3:08.02 |
476 |
6 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
50m |
3:11.96 |
594 |
7 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
50m |
3:12.61 |
162 |
8 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:16.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
3:03.86 |
419 |
2 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
3:02.99 |
469 |
3 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.90 |
76 |
4 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
2:56.51 |
461 |
5 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.04 |
584 |
6 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
3:02.22 |
44 |
7 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
3:03.39 |
187 |
8 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:04.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
472 |
1 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
2:55.20 |
179 |
2 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:50.99 |
397 |
3 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:49.08 |
168 |
4 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:48.07 |
612 |
5 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
25m |
2:48.39 |
398 |
6 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:50.75 |
312 |
7 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
VAT CPH |
|
25m |
2:54.74 |
621 |
8 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
2:45.73 |
496 |
2 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
2:43.52 |
247 |
3 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
2:37.51 |
125 |
4 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:36.46 |
178 |
5 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:36.71 |
298 |
6 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
2:38.58 |
200 |
7 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:44.04 |
72 |
8 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
2:47.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
2:36.17 |
337 |
2 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
25m |
2:33.62 |
519 |
3 |
Maike Kozelnik |
2002 |
|
SCH |
|
25m |
2:31.97 |
351 |
4 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
2:31.82 |
444 |
5 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:31.91 |
237 |
6 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
2:32.14 |
175 |
7 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:34.48 |
346 |
8 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
2:36.18 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2007-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
411 |
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
|
523 |
3 |
Clara Ylva Pickenbach |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
3:05.00 |
245 |
4 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
2:57.61 |
269 |
5 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
3:00.04 |
136 |
6 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:34.08 |
557 |
7 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
552 |
1 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:50.01 |
438 |
2 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:45.61 |
348 |
3 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:41.94 |
575 |
4 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
2:40.59 |
530 |
5 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:40.65 |
458 |
6 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
2:45.16 |
212 |
7 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:48.27 |
385 |
8 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:53.04 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1920-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
2:29.49 |
449 |
2 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.14 |
588 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:19.20 |
258 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:13.48 |
327 |
5 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
25m |
2:18.59 |
69 |
6 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
2:24.11 |
270 |
7 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
2:28.25 |
525 |
8 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
2:29.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|