2020-02-21   07:20:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  02 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  20:46   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-  Finaler (10) 
Beräknad start 10:46 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
17  Clara Thiger  2003    ALE    25m   
329  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    50m  47.80 
495  Emmy Löfgren  2002  BX2602  SK ALINGSÅ    25m  56.59 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
167  Evelina Liu  2004  BK7404  GÖTEBORG    50m  46.64 
506  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    25m  44.47 
466  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  43.01 
427  Alva Paulsson  2004  AX0804  SK 1970    25m  44.03 
124  Paloma Consil  2004  BX7804  GÖTEBORG    25m  45.81 
429  Linnea Stallgård  2002  BP4202  SK 1970    25m  47.00 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Agnes Wahlberg  2004  AE3604  ELFSBORG    25m  42.11 
190  Kajsa Sjöström  2002  BS9802  GÖTEBORG    25m  41.89 
456  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  41.64 
333  Ella Ljungdahl  2004  AP2804  SK LAXEN    25m  41.75 
46  Lara Johannsmeyer  2003  BV9603  ELFSBORG    25m  42.03 
400  Camilla Edvinsson  2004  AX9604  SK 1970    25m  42.92 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Liza Vesterberg  2002  BD5202  SK 1970    25m  40.62 
141  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    25m  40.37 
99  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    50m  39.92 
475  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  39.92 
110  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  40.49 
63  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  41.50 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
492  Hanna Andrén  2004  AI3204  SK ALINGSÅ    25m  39.39 
27  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    25m  39.28 
322  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    25m  39.04 
175  Ida Norlander  2003  BD2203  GÖTEBORG    25m  39.05 
288  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  KUNGÄLV    25m  39.34 
138  Elin Göransson  2003  BV7603  GÖTEBORG    25m  39.84 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
432  Ella Westerlund  2004  AL6604  SK 1970    25m  38.71 
159  Liv Johansson  2002  BO0802  GÖTEBORG    25m  38.59 
418  Meia Kivistö  2003  AK8203  SK 1970    25m  37.39 
148  Filippa Hemberg  2004  BT5204  GÖTEBORG    25m  38.18 
498  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    25m  38.67 
379  Sadaf Paktinat  2001  AV4801  S 02    25m  38.96 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
385  Sophie Svensson  2003  AZ5803  S 02    25m  37.00 
161  Anna Maria Jökulsdottir  2003  BA4203  GÖTEBORG    25m  36.57 
469  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  36.41 
298  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    25m  36.51 
180  Hanna Palmér  2002  BR1602  GÖTEBORG    25m  36.82 
59  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    25m  37.14 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
404  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    25m  35.47 
102  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  35.24 
367  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  35.07 
21  Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  35.11 
179  Ellinor Olesen  2002  AS8202  GÖTEBORG    25m  35.44 
187  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  35.49 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
396  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    25m  34.67 
375  Signe Kåberg  2002  BG1402  S 02    25m  34.33 
147  Sofia Hein  2004  BY7804  GÖTEBORG    25m  34.09 
428  Clara Sandberg  2004  AH6604  SK 1970    25m  34.30 
160  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    25m  34.48 
365  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    25m  35.06 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
376  Madison Lind  2004  AZ4804  S 02    25m  33.54 
372  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  31.54 
145  Marion Hanquet  2001  BY2401  GÖTEBORG    25m  30.50 
289  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  AB6896  KUNGÄLV    25m  30.70 
151  Linnea Högstedt  2004  BK2404  GÖTEBORG    25m  33.08 
127  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  34.03 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:46 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner