Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|
|
Arrangør |
Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 15:27 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
Victoria Mølgaard Bech |
2002 |
0276BE |
RASK |
|
25m |
|
283 |
3 |
Marie Søndergaard |
2005 |
0556AX |
RASK |
|
25m |
|
279 |
4 |
Kathrine Munk Pedersen |
2002 |
|
RASK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
Neya Damgaard |
2007 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
2 |
3 |
Sofie Borup |
2007 |
0752AM |
NEJST |
|
25m |
2:42.45 |
164 |
4 |
Cecilie Billesø |
2003 |
0324AW |
JARL |
|
25m |
|
275 |
5 |
Sarah Storm Jacobsen |
2006 |
0644AO |
RASK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Beate Christensen |
2005 |
0548AW |
NEJST |
|
25m |
2:17.51 |
220 |
2 |
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
SØHESTEN |
|
25m |
2:10.87 |
189 |
3 |
Laura Smedegaard Rosted |
2006 |
0628AS |
SMUT |
|
25m |
2:04.77 |
260 |
4 |
Lise Ingeborg Christianse |
2007 |
0792AQ |
PINGVINEN |
|
25m |
2:10.79 |
9 |
5 |
Nikoline P. Michaelsen |
2007 |
0732AM |
NEJST |
|
25m |
2:14.52 |
210 |
6 |
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
SØHESTEN |
|
25m |
2:19.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Marie Elisabeth Thorsted |
2006 |
0678AL |
PINGVINEN |
|
25m |
1:58.33 |
80 |
2 |
Luna Schmidt |
2001 |
0156BE |
FR.HAVN |
|
25m |
1:57.54 |
145 |
3 |
Emma Kjær Johannesen |
2004 |
0498AS |
BSK08 |
|
25m |
1:51.92 |
190 |
4 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
1:53.30 |
73 |
5 |
Ida Jensen |
2006 |
0682AQ |
FR.HAVN |
|
25m |
1:58.10 |
5 |
6 |
Naya Ellesøe Dalsgaard |
2007 |
0762AM |
NEJST |
|
25m |
2:04.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:48.15 |
303 |
2 |
Emma Kristiansen |
2002 |
0292AT |
SØMÆRKET |
|
25m |
1:46.34 |
224 |
3 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
SØHESTEN |
|
25m |
1:46.03 |
123 |
4 |
Sofia Bak |
2002 |
0238AO |
HOBRO |
|
25m |
1:46.03 |
184 |
5 |
Zenia Christensen |
2005 |
0572AL |
SMUT |
|
25m |
1:46.69 |
24 |
6 |
Caroline T. Madsen |
2005 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
1:49.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Emma Rask Sørensen |
2003 |
0388AP |
AARS |
|
25m |
1:42.34 |
31 |
2 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
25m |
1:39.72 |
236 |
3 |
Cassandra Spring |
2005 |
0546AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:39.61 |
243 |
4 |
Amelie Thordal |
2003 |
0378BC |
PINGVINEN |
|
25m |
1:39.70 |
23 |
5 |
Agnes Immersen Lyndrup |
2004 |
|
SNEDSTED |
|
25m |
1:40.62 |
249 |
6 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
25m |
1:42.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Sofie Horsbøll |
2002 |
0266BA |
SNEDSTED |
|
25m |
1:38.84 |
74 |
2 |
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
FR.HAVN |
|
25m |
1:38.16 |
81 |
3 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
1:36.10 |
193 |
4 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
0566AR |
SMUT |
|
25m |
1:37.26 |
128 |
5 |
Signe Kjeldskov |
2003 |
0334BD |
HOBRO |
|
25m |
1:38.53 |
129 |
6 |
Lucca Tinggaard Larsen |
2004 |
0468AX |
HOBRO |
|
25m |
1:39.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Kirstine Buus Bendixen |
2003 |
0382AY |
HOBRO |
|
25m |
1:33.68 |
69 |
2 |
Allie F. Brandt |
2004 |
0484AP |
FR.HAVN |
|
25m |
1:30.95 |
269 |
3 |
Babette Thordal |
2001 |
0192BE |
PINGVINEN |
|
25m |
1:29.37 |
112 |
4 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
0328AP |
AALBORG |
|
25m |
1:30.64 |
208 |
5 |
Nadia Burholt |
2002 |
0292BD |
SØHESTEN |
|
25m |
1:32.19 |
89 |
6 |
Louise Høeg |
2003 |
0324AR |
AALBORG |
|
25m |
1:34.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
1:27.47 |
109 |
2 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:19.92 |
70 |
3 |
Johanne Folkedahl Hole |
2000 |
0082BH |
FR.HAVN |
|
25m |
1:17.71 |
267 |
4 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:19.22 |
97 |
5 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
1:21.12 |
146 |
6 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
1:28.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|