Startliste for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Sigma Birkerød Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 13:05 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:46.32 |
124 |
3 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
3:12.77 |
226 |
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:17.88 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:06.16 |
302 |
3 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
3:02.90 |
216 |
4 |
William Folkmann |
2006 |
0655AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:03.15 |
67 |
5 |
Fabian Holst Krabbe |
2005 |
0539AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:07.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.20 |
292 |
2 |
Theodor Wernberg Løvgren |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:55.67 |
291 |
3 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:53.93 |
98 |
4 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:54.54 |
221 |
5 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.73 |
219 |
6 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.76 |
18 |
2 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:43.95 |
41 |
3 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:41.47 |
14 |
4 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:43.78 |
144 |
5 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:45.48 |
288 |
6 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:51.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
2:39.71 |
300 |
2 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:37.11 |
267 |
3 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:33.66 |
93 |
4 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.35 |
11 |
5 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
2:38.00 |
46 |
6 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:39.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.61 |
12 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:31.30 |
332 |
3 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
25m |
2:29.88 |
52 |
4 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:30.61 |
276 |
5 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.38 |
311 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.48 |
325 |
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:25.51 |
37 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:24.64 |
274 |
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.74 |
49 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.95 |
198 |
6 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:23.41 |
58 |
2 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:20.92 |
321 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.13 |
324 |
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:18.73 |
304 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VAT CPH |
|
25m |
2:21.65 |
314 |
6 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:24.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|