Program för Färsingadoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
|
Johanna Hofvendahl |
2004 |
HS |
2:55.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
|
Andrea Wollentz |
2004 |
SK LAXEN |
2:54.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
KARLSKRONA |
2:53.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Thea Greco |
2004 |
KARLSKRONA |
2:53.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
5 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
VAT CPH-MK |
2:53.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Olivia Olsson |
2004 |
POSEIDON |
2:54.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
7 |
|
Nikita Reljanovic |
2004 |
SK LAXEN |
2:55.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
8 |
|
Olivia Laaksonen |
2006 |
SK LAXEN |
2:56.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
1 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK STIMMET |
2:53.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
2 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
HVIDOVRE |
2:53.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Fanny Hess |
2004 |
LANDSKRONA |
2:52.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
4 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
POSEIDON |
2:51.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
BROMÖLLA |
2:51.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
6 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
RØNNE |
2:52.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
7 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
SK HAJEN |
2:53.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
8 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK TRITON |
2:54.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Svea Raihle |
2004 |
HS |
2:50.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
2 |
|
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT CPH-MK |
2:50.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Tove Lindén |
2002 |
KARLSKRONA |
2:49.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
4 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
SJÖBO SS |
2:48.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
KARLSKRONA |
2:48.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
6 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
FALKENBERG |
2:49.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
SS DELFIN |
2:50.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
8 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
KARLSKRONA |
2:50.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
1 |
|
My Pettersson |
2006 |
LANDSKRONA |
2:47.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
2 |
|
Elina Holgersson |
2005 |
OSBY SS |
2:47.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:46.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
4 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
VAT CPH-MK |
2:44.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Lovisa Nilsson |
2006 |
KARLSKRONA |
2:45.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
6 |
|
Ida Nordberg |
2006 |
POSEIDON |
2:46.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
701 |
7 |
|
Lova Persson |
2004 |
SK HAJEN |
2:47.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
8 |
|
Emy Ek |
2003 |
SJÖBO SS |
2:48.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Erika Grüneberger |
2001 |
SK LAXEN |
2:42.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
562 |
2 |
|
Emma Jensen |
2002 |
HELSINGE |
2:42.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Siri Lindén |
2005 |
KARLSKRONA |
2:41.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
SK HAJEN |
2:40.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
5 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK TRITON |
2:40.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Selma Seipp |
2005 |
OSBY SS |
2:41.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
7 |
|
Kornelia Pavlovic |
2004 |
HS |
2:42.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
8 |
|
Cajsa Wöhl |
2004 |
HS |
2:43.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
1 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK TRITON |
2:38.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
2 |
|
Vanessa Johansson |
2006 |
POSEIDON |
2:38.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Frida Jansson |
2006 |
POSEIDON |
2:35.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
4 |
|
Moa Karlsson |
2002 |
POSEIDON |
2:35.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
5 |
|
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
TRELLEBORG |
2:35.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Ditte Oredsson |
2003 |
POSEIDON |
2:36.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
7 |
|
Anna Marie Nielsen |
2004 |
HVIDOVRE |
2:38.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
8 |
|
Elin Melin |
2000 |
POSEIDON |
2:39.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
1 |
|
Julia Olsson |
2004 |
KIVIKS SK |
2:34.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
2 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT CPH-MK |
2:33.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Boel Bergquist |
2003 |
POSEIDON |
2:32.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
4 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
POSEIDON |
2:31.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
5 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
TRELLEBORG |
2:31.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
2:33.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
7 |
|
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT CPH-MK |
2:34.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
8 |
|
Clara Steen |
2003 |
SJÖBO SS |
2:35.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Medley Damer 00-99 |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Ella Laurén |
2001 |
SK HAJEN |
2:27.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
2 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT CPH-MK |
2:25.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
3 |
|
Ida Rosenius |
2000 |
KARLSKRONA |
2:24.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
4 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
POSEIDON |
2:17.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
5 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
POSEIDON |
2:23.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
6 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT CPH-MK |
2:24.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
7 |
|
Olivia Berglund |
1998 |
POSEIDON |
2:26.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
8 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
SJÖBO SS |
2:28.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-16 14:43:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|