Program för Färsingadoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
1:27.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
2 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
2004 |
SK RAN |
2:02.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Louise Hörup |
2004 |
POSEIDON |
1:46.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
4 |
|
Ebba Jakobsson |
2004 |
SK STIMMET |
1:40.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
5 |
|
Emilia Sandström |
2004 |
SK SYDSIM |
1:44.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
6 |
|
Rakel Johannisson |
2004 |
SK SYDSIM |
1:55.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
701 |
7 |
|
Lova Persson |
2004 |
SK HAJEN |
1:26.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
8 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
2004 |
KORSØR |
1:37.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
1 |
|
Lovisa Yngvesson |
2004 |
SK SYDSIM |
1:40.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
2 |
|
Tilda Westergren |
2004 |
SK LAXEN |
1:38.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
3 |
|
Laura Kroman |
2004 |
KORSØR |
1:37.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
4 |
|
Fanny Hess |
2004 |
LANDSKRONA |
1:35.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Emma Nilsson |
2004 |
HS |
1:37.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
686 |
6 |
|
Izabelle Andersson |
2004 |
FALKENBERG |
1:38.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
7 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK TRITON |
1:38.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
BROMÖLLA |
1:40.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
1 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
RØNNE |
1:34.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Elsa Bergelin |
2004 |
KARLSKRONA |
1:33.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
3 |
|
Alberte Stoltz |
2004 |
RØNNE |
1:32.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
4 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
LYNGBY |
1:32.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Andrea Wollentz |
2004 |
SK LAXEN |
1:32.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Johanna Hofvendahl |
2004 |
HS |
1:33.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
7 |
|
Gry Therkelsen |
2004 |
HELSINGE |
1:33.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
665 |
8 |
|
Isabella Hejlesen |
2004 |
KORSØR |
1:34.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
683 |
1 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
HVIDOVRE |
1:30.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
SJÖBO SS |
1:29.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Emelie Stridh |
2004 |
POSEIDON |
1:27.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Kornelia Pavlovic |
2004 |
HS |
1:26.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
612 |
5 |
|
Marie Juul-Olsen |
2004 |
LYNGBY |
1:26.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
6 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
SK HAJEN |
1:28.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Cajsa Wöhl |
2004 |
HS |
1:29.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
8 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
FALKENBERG |
1:31.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Thea Greco |
2004 |
KARLSKRONA |
1:24.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Tuva Edvinsson |
2004 |
HS |
1:24.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
3 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:24.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
4 |
|
Anna Marie Nielsen |
2004 |
HVIDOVRE |
1:23.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
5 |
|
Liva Søby |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:23.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Tindra d'Aubigné |
2004 |
SK HAJEN |
1:24.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
7 |
|
Nikita Reljanovic |
2004 |
SK LAXEN |
1:24.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
8 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
SK HAJEN |
1:26.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Svea Raihle |
2004 |
HS |
1:21.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
2 |
|
Nønne Christensen |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:21.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
SK LAXEN |
1:18.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Nina Podric |
2004 |
HS |
1:17.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:17.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
6 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK TRITON |
1:20.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
7 |
|
Julia Olsson |
2004 |
KIVIKS SK |
1:21.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
8 |
|
Olivia Olsson |
2004 |
POSEIDON |
1:22.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-15 20:46:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|