2018-06-21   16:13:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
64 100m Ryggsim Herrar 12-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 172 Emil Wannem Simklubben Laxen 2006 AG8906 25m 1:14.19
2 595 Andreas Hammer Dohn Lyngby Svømmeklub 2006 0659AC 25m 1:15.67
3 661 Rasmus Bønsøe SVØM Korsør 2006 0669AG 25m 1:18.51
4 210 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:19.04
5 359 Alexander Ljungdahl SK Stimmet 2006 AI0306 25m 1:19.52
6 49 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:21.45
7 604 Jakob Nikolai Haldan Lyngby Svømmeklub 2006 0609AC 25m 1:21.80
8 220 David Hagander Simklubben Poseidon 25m 1:23.88
2006 AL7706
9 252 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 1:24.60
10 149 Jonah Hullegård Simklubben Laxen 2006 AN1306 25m 1:25.09
11 164 Georgie Reljanovic Simklubben Laxen 2006 AN6506 25m 1:26.47
12 556 Tobias Frederiksen Helsinge Svømmeklub 2006 0657AC 50m 1:26.86
13 184 Vincent Johnson Osby Simsällskap 2006 AD3506 50m 1:28.58
14 481 Mathias Bidsted Hansen Hvidovre Svømme Klub 2006 0673AE 50m 1:29.09
15 397 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 1:30.28
16 554 Lasse S. Frederiksen Helsinge Svømmeklub 50m 1:31.57
2006 0617AI
17 569 Nicklas Kolt Købsted Helsinge Svømmeklub 2006 0601AG 50m 1:32.27
18 378 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 1:33.10
19 224 Jacob Hansson Simklubben Poseidon 25m 1:33.78
2006 AF3506
20 186 Erik Moberg Osby Simsällskap 2006 AD3106 25m 1:34.96
21 484 Marco Gundel Harmens Hvidovre Svømme Klub 2006 0669AC 50m 1:35.58
22 74 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:35.63
23 473 Viktor Bernstein Hvidovre Svømme Klub 2006 25m 1:37.87
24 532 Toke Olsen VAT Copenhagen-MK31 2006 0685AF 25m 1:38.12
25 363 Samuel Nilsson SK Stimmet 2006 AE3906 50m 1:38.62
26 191 Oscar Nord Osby Simsällskap 2006 AE5506 25m 1:38.71
27 530 Sebastian Nymark-Jensen VAT Copenhagen-MK31 50m 1:40.23
2006
28 606 Alexander Hartvigsen Lyngby Svømmeklub 2006 0661AL 25m 1:41.18
29 335 Sebastian Nilsson Sjöbo Simsällskap 2006 AN5706 25m 1:42.78
30 129 Arman Zembo Landskrona Simsällskap 2006 AK8306 25m 1:45.16
31 227 Marius Holmberg Simklubben Poseidon 2006 AJ5906 25m 1:45.87
32 240 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 2006 AF6506 25m 1:45.95
33 515 Asbjørn Brandt-Lassen VAT Copenhagen-MK31 2006 0631AH 25m 1:47.31
34 567 Victor Møller Klitgaard Helsinge Svømmeklub 2006 0691AE 25m 1:48.38
35 529 Kalle Hannibal Nielsen VAT Copenhagen-MK31 2006 0665AF 25m 1:54.55
36 437 Markus Kanth Falkenbergs Simklubb 2006 AN3306 50m
37 79 Theo Karlsson Simsällskapet Iden 2006 AF3706 50m
2018-06-14 20:19:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner