2018-06-21   16:17:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
51 100m Bröstsim Damer 12-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 232 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 1:18.02
2 234 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 1:22.87
3 97 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 1:26.40
4 55 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 1:26.72
5 390 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 1:27.68
6 260 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 1:29.61
7 163 Isa Persson Simklubben Laxen 2006 AO4806 25m 1:30.53
8 536 Johanna Rasmussen VAT Copenhagen-MK31 50m 1:31.98
2006 0632AG
9 213 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 2006 AW7606 25m 1:33.78
10 673 Silje Mathiasen SVØM Korsør 2006 0628AG 25m 1:34.55
11 7 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 2006 AH8406 25m 1:35.07
12 157 Maja Ljungdahl Simklubben Laxen 2006 AO9606 25m 1:35.87
13 44 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 1:36.56
14 155 Olivia Laaksonen Simklubben Laxen 2006 AO5606 25m 1:36.64
15 45 Kerstin Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6806 25m 1:38.07
16 431 Elise Dahlberg Falkenbergs Simklubb 50m 1:39.53
2006 AY2806
17 677 Astamaja Rought SVØM Korsør 2006 0682AJ 25m 1:39.80
18 700 Alice Bitzén Simklubben Hajen 2006 AE3606 50m 1:39.83 EFT
19 293 Vega Mårtensson Simklubben Ran 25m 1:40.47
2006 AS4406
20 48 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:41.81
21 35 Anna Contis Pavel Simklubben Hajen 2006 AJ2606 25m 1:43.24
22 522 Sarah Højlund VAT Copenhagen-MK31 2006 0684AH 25m 1:43.43
23 487 Maica Jensen Hvidovre Svømme Klub 2006 0612AE 25m 1:43.70
24 24 Klara  Kylefors Simklubben Hajen 2006 BC5606 25m 1:43.81
25 666 Johanne Jensen-Mattebjerg SVØM Korsør 2006 0638AP 25m 1:43.99
26 31 Tyra Mårtensson Simklubben Hajen 2006 AE4406 25m 1:45.54
27 362 Clara Lövenkjaer SK Stimmet 25m 1:46.46
2006 AW6806
28 286 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 1:46.70
29 462 Elina Olsson Kiviks Simklubb 2006 AT7806 25m 1:47.22
30 288 Lisa Harde Simklubben Ran 2006 AH7406 25m 1:47.46
31 475 Olga Cermak Hvidovre Svømme Klub 2006 0682AE 50m 1:48.37
32 119 Julia Palm Landskrona Simsällskap 2006 BL1206 25m 1:48.76
33 114 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap 2006 BC2206 25m 1:49.14
34 493 Sofie Lind Hvidovre Svømme Klub 2006 0668AG 50m 1:50.06
35 38 Saga Tretinjak Simklubben Hajen 2006 AE9406 25m 1:50.32
36 392 Nellie Hånell Simklubben Triton 2006 AN4606 25m 1:50.81
37 322 Linn Klinge Sjöbo Simsällskap 2006 BF2606 25m 1:50.98
38 357 Wilda Hall SK Stimmet 50m 1:53.68
2006 BM7406
39 40 Saga Wemlén Simklubben Hajen 2006 AQ2806 25m 1:55.05
40 424 Elina Tousi Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AY5406 25m 1:55.83
41 488 Katarina A. Jørgensen Hvidovre Svømme Klub 2006 0654AO 50m 1:57.26
42 137 Nicol Bertic Simklubben Laxen 2006 BM4406 25m 1:57.81
43 142 Gertrud Gustafsson Simklubben Laxen 2006 BL6606 25m 1:58.16
44 143 Anna Hakobyan Simklubben Laxen 2006 AP4606 25m 1:58.28
45 660 Asta Marie Boye SVØM Korsør 2006 0626AF 25m 1:59.06
46 9 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 25m 2:00.00
2006 BH8206
47 601 Freya Fenger Lyngby Svømmeklub 2006 0624AN 25m 2:03.04
48 135 Saga Bengtsson Simklubben Laxen 2006 BL2606 25m 2:05.06
49 181 Kajsa Eskilsson Osby Simsällskap 2006 BC4806 25m 2:05.07
50 65 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 50m
51 422 Sofia Sjögren Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AY9406 50m
52 501 Rikke Parkhøi Hvidovre Svømme Klub 2006 0626AC 50m
2018-06-14 20:19:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner