2018-10-15   19:14:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
48 100m Frisim Herrar 14-14
Sponsor: The Lodge
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 104 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 59.96
2 253 Melvin Malm Simklubben Poseidon 2004 AE3704 25m 1:01.09
3 139 Albin Ekstrand Simklubben Laxen 25m 1:01.26
2004 AG5104
4 438 Alexander McAdam Falkenbergs Simklubb 2004 AE7504 25m 1:01.37
5 13 Oskar Strandqvist Karlskrona Simsällskap 2004 AG0304 25m 1:01.40
6 63 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 1:01.40
7 503 Oskar Bondo Siegumfeldt Hvidovre Svømme Klub 2004 0417AA 25m 1:01.47
8 555 Lukas Frederiksen Helsinge Svømmeklub 2004 0473AL 50m 1:02.54
9 84 Johan Abramsson Karlskrona Simsällskap 2004 AA3504 25m 1:03.48
10 161 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 50m 1:03.67
11 465 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 25m 1:03.70
2004 AS2704
12 657 William Studsgaard Rønne Svømme Klub 2004 0433AK 25m 1:03.82
13 527 Alex Baes Maidens VAT Copenhagen-MK31 2004 0495AH 25m 1:03.89
14 133 August Anderud Simklubben Laxen 50m 1:04.09
2004 AC1904
15 62 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 25m 1:04.26
16 12 Toni Milkov Eslövs Simsällskap 2004 AK6304 25m 1:04.67
17 466 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 25m 1:04.69
18 663 Johannes Forsbæk SVØM Korsør 2004 0483AP 25m 1:05.22
19 138 Oscar Bjering Simklubben Laxen 2004 AN6504 25m 1:05.53
20 653 Malte Rasch Rønne Svømme Klub 2004 0403AH 25m 1:05.97
21 245 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 2004 AN8704 50m 1:06.66
22 251 Elias Löfström Simklubben Poseidon 25m 1:06.71
2004 AI2504
23 16 Måns Burmester-Lysell Simklubben Hajen 2004 AE7704 25m 1:06.93
24 28 Malte Laurén Simklubben Hajen 2004 AE1704 50m 1:07.43
25 195 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 2004 AN6704 25m 1:07.80
26 573 Viktor Junker Neldeberg Helsinge Svømmeklub 2004 0445AA 50m 1:08.26
27 158 Joel Meuller Simklubben Laxen 2004 AN1704 25m 1:09.91
28 540 Grigory Selivanov VAT Copenhagen-MK31 2004 0499AO 25m 1:10.74
29 238 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2004 AQ8904 50m 1:11.56
30 442 Emil Storberg Falkenbergs Simklubb 50m 1:11.60
2004 AE8504
31 242 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 25m 1:14.70
32 215 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 25m 1:15.13
33 417 Bruno Lindqvist Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:15.79
2004 AV5904
34 127 Viggo Thomsen Landskrona Simsällskap 2004 AE4904 25m 1:15.90
35 223 David Hallstäde Simklubben Poseidon 2004 AN9704 50m 1:17.35
36 145 Erik Hakopian Simklubben Laxen 2004 AN2704 50m 1:17.47
37 348 Viktor Spoelstra Sjöbo Simsällskap 2004 AO1904 25m 1:17.54
38 170 Axel Wahlbeck Simklubben Laxen 2004 AH4504 25m 1:17.54
39 361 Sebastian Ljungdahl SK Stimmet 2004 AT9704 25m 1:17.67
40 23 Erik Koch Simklubben Hajen 2004 AU7904 25m 1:19.28
41 550 Victor Christiansen Helsinge Svømmeklub 25m 1:21.56
2004 0435AN
42 674 Noah Vester Nielsen SVØM Korsør 2004 0439AL 25m 1:21.75
43 644 John Paldan Bendtsen Rønne Svømme Klub 2004 0425AR 25m 1:29.32
44 689 Alfred Cato Osby Simsällskap 2004 AA4904 50m 1:30.32 EFT
45 428 Hugo Bööck Falkenbergs Simklubb 2004 AZ8504 50m
2018-06-14 20:19:46 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner