2018-06-21   16:13:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
25 200m Frisim Damer 00-99
Sponsor: Sjöbo Teleservice
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 202 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 25m 1:59.98
2 457 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 25m 2:06.23
3 495 Kristine Mikkelsen Hvidovre Svømme Klub 25m 2:09.01
2000 0078AG
4 531 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 25m 2:09.77
5 236 Moa Karlsson Simklubben Poseidon 2002 AC1202 25m 2:09.82
6 539 Lærke Rask Sander VAT Copenhagen-MK31 2002 0212AL 25m 2:10.19
7 512 Johanna Berthelsen VAT Copenhagen-MK31 2000 0096AO 25m 2:10.41
8 201 Olivia Berglund Simklubben Poseidon 1998 AR9898 25m 2:10.77
9 256 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 25m 2:11.87
10 482 Mie Bidsted Hansen Hvidovre Svømme Klub 2003 0392AG 25m 2:11.87
11 319 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 25m 2:12.01
2001 AT6801
12 239 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 2001 BD9801 25m 2:12.23
13 308 Augusta Andersson Sjöbo Simsällskap 1997 AM9297 25m 2:12.44
14 535 Josefine B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 25m 2:12.93
1999 9928AB
15 386 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 25m 2:13.58
16 528 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 25m 2:13.65
17 203 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 2:14.25
18 507 Caroline Veggerby Vallensbæk IF Af 1939 2003 0318AN 25m 2:14.89
19 456 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 2004 BF3604 25m 2:16.13
20 264 Ditte Oredsson Simklubben Poseidon 2003 AM9403 25m 2:16.14
21 494 Frederikke Mertins Hvidovre Svømme Klub 2000 0014AE 25m 2:16.72
22 66 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 25m 2:16.82
2004 BU7604
23 20 Ella Gutenwik Simklubben Hajen 2004 AQ1804 25m 2:17.41
24 543 Liva Søby VAT Copenhagen-MK31 2004 0402AD 25m 2:17.89
25 463 Julia  Olsson Kiviks Simklubb 2004 AL0804 25m 2:18.56
26 562 Emma Jensen Helsinge Svømmeklub 2002 0266AR 25m 2:18.73
27 537 Isabella Rosenberg VAT Copenhagen-MK31 2003 0366AC 25m 2:18.79
28 42 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:19.05
29 46 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 2:19.58
30 517 Nønne Christensen VAT Copenhagen-MK31 50m 2:19.77
2004 0486AM
31 315 Emy Ek Sjöbo Simsällskap 2003 BK3403 25m 2:20.00
32 354 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap 2001 AQ4601 25m 2:20.04
33 194 Selma Seipp Osby Simsällskap 25m 2:20.38
2005 AC6605
34 232 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 2:20.56
35 234 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 2006 AA4606 25m 2:20.58
36 349 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 25m 2:20.78
37 646 Mille Bergmann Rønne Svømme Klub 2004 0408AR 25m 2:21.33
38 97 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 2:21.36
39 41 Freja Werker Simklubben Hajen 2003 AH3203 25m 2:21.61
40 88 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 2:21.79
41 534 Hannah B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 25m 2:21.89
2005 0574AD
42 518 Filippa Eiler VAT Copenhagen-MK31 2005 0588AI 25m 2:21.95
43 681 Maja Marie Elmgreen Helsinge Svømmeklub 2003 0376AE 50m 2:22.25
44 678 Elida Thornsen SVØM Korsør 2005 0528AA 25m 2:22.36
45 410 Tyra Öhlin Simklubben Triton 2004 AX5204 25m 2:22.72
46 400 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 2:23.01
47 152 Elsa Jonsson Simklubben Laxen 2004 AN0404 50m 2:23.18
48 248 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 2:23.67
49 64 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 2:24.07
50 73 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 2:24.15
51 553 Katrine S. Frederiksen Helsinge Svømmeklub 2002 0278AC 25m 2:25.12
52 222 Sofia Hake Simklubben Poseidon 25m 2:25.52
2003 BD4403
53 109 Katja Haglund Landskrona Simsällskap 2003 BW9203 25m 2:25.70
54 557 Emily Hansen Helsinge Svømmeklub 2005 0528AO 50m 2:25.94
55 365 Sofia Persson SK Stimmet 1979 AC3279 25m 2:26.04
56 37 Isabell Tretinjak Simklubben Hajen 2003 AH1203 25m 2:26.37
57 346 Olga Schubert Sjöbo Simsällskap 2000 AK2800 25m 2:26.43
58 260 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 2006 AB4406 25m 2:26.81
59 303 Wilma Nilsson S71 2004 AB0804 25m 2:26.85
60 445 Erma   Duratovic Trelleborg Sim 25m 2:27.03
2005 AP2205
61 187 Jonna Möller Osby Simsällskap 2005 AA1605 25m 2:27.28
62 342 Tilde Persson Sjöbo Simsällskap 2003 AC5403 25m 2:27.29
63 89 Thea Greco Karlskrona Simsällskap 25m 2:27.71
2004 AA4604
64 98 Astrid Nyblom Karlskrona Simsällskap 2002 AV6402 25m 2:27.87
65 95 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 2:27.98
66 679 Madeleine Thornsen SVØM Korsør 2001 0108AQ 50m 2:28.02
67 85 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 2:28.08
68 92 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 2:28.08
69 93 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 2:28.28
70 683 Emma Kjer Rasmussen Hvidovre Svømme Klub 2004 0498AI 25m 2:30.11
71 701 Lova Persson Simklubben Hajen 50m 2:31.37
2004 AD7604
72 122 Ella Röiseth Landskrona Simsällskap 2005 AE0805 25m 2:31.79
73 120 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 2:32.14 RES
74 67 Svea Raihle Helsingborgs Simsällskap 2004 AP0204 25m 2:32.23 RES
75 390 Julia Erkselius Simklubben Triton 2006 AK7806 25m 2:32.23 RES
76 436 Elsa Kanth Falkenbergs Simklubb 2004 AN9204 25m 2:32.44 RES
77 90 Ellinor Henriksson Karlskrona Simsällskap 2003 AC6803 25m 2:32.95 RES
78 524 Nora Kejser VAT Copenhagen-MK31 2004 0476AO 25m 2:33.26 RES
79 208 Emma Bontidean Simklubben Poseidon 2003 AW1803 25m 2:33.46 RES
80 566 Laura Jørgensen Helsinge Svømmeklub 2004 0428AQ 50m 2:33.65 RES
81 381 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 50m 2:33.76 RES
82 163 Isa Persson Simklubben Laxen 25m 2:33.84 RES
2006 AO4806
83 336 Hilda Nilsson-Halvardsson Sjöbo Simsällskap 2005 AL6805 25m 2:34.91 RES
84 110 Fanny Hess Landskrona Simsällskap 2004 AD4404 25m 2:35.10 RES
2018-06-14 20:19:37 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner