Program för Färsingadoppet sprinttävling 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
Färsingadoppet Sprinttävling
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2018 till den 15 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
50m Fjärilsim Damer 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
215 |
|
Isabelle Sering |
Trelleborg Sim |
2002 |
AI2602 |
25m |
28.15 |
|
|
|
|
|
2 |
272 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
50m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
327 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AC |
25m |
29.32 |
|
|
|
|
|
4 |
298 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
29.38 |
|
|
|
|
|
5 |
212 |
|
Davilda Lareva |
Trelleborg Sim |
2000 |
AE4400 |
25m |
29.89 |
|
|
|
|
|
6 |
182 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
29.89 |
|
|
|
|
|
7 |
343 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0014AE |
25m |
29.94 |
|
|
|
|
|
8 |
294 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
29.95 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
9 |
344 |
|
Kristine Mikkelsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0078AG |
25m |
30.05 |
|
|
|
|
|
10 |
231 |
|
Elin Lackegård |
Simklubben Hajen |
2000 |
AR9600 |
25m |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
183 |
|
Therese Svensson |
Sjöbo Simsällskap |
1991 |
AX7891 |
25m |
30.53 |
|
|
|
|
|
12 |
232 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
25m |
30.81 |
|
|
|
|
|
13 |
125 |
|
Agnes Cato |
Osby Simsällskap |
2001 |
AB8201 |
25m |
30.87 |
|
|
|
|
|
14 |
288 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
30.99 |
|
|
|
|
|
15 |
332 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
50m |
31.35 |
|
|
|
|
|
16 |
307 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
25m |
31.68 |
|
|
|
2003 |
0172a |
|
|
|
|
17 |
97 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH3203 |
25m |
31.77 |
|
|
|
|
|
18 |
118 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
31.82 |
|
|
|
|
|
19 |
190 |
|
Sofia Persson |
SK Stimmet |
|
|
50m |
32.01 |
|
|
|
1979 |
AC3279 |
|
|
|
|
20 |
73 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2003 |
AC1803 |
25m |
32.52 |
|
|
|
|
|
21 |
224 |
|
Maja Marie Elmgreen |
Helsinge Svømmeklub |
2003 |
0376AE |
50m |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
149 |
|
Tova Nilsson |
S71 |
2002 |
AC0202 |
25m |
33.31 |
|
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
2001 |
0108AQ |
50m |
33.51 |
|
|
|
|
|
24 |
84 |
|
Thea Dahlqvist |
Simklubben Hajen |
2003 |
AR4603 |
25m |
34.15 |
|
|
|
|
|
25 |
363 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0322AR |
50m |
34.35 |
|
|
|
|
|
26 |
160 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
34.49 |
|
|
|
|
|
27 |
177 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
34.52 |
|
|
|
2003 |
AC5403 |
|
|
|
|
28 |
192 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
29 |
296 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
180 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
35.59 |
|
|
|
|
|
31 |
201 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
50m |
36.29 |
|
|
|
|
|
32 |
94 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
36.67 |
|
|
|
|
|
33 |
202 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AP0803 |
25m |
37.72 |
|
|
|
|
|
34 |
252 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
2003 |
AN4803 |
50m |
39.07 |
|
|
|
|
|
35 |
152 |
|
Emmy Olofsson |
S71 |
2003 |
AY4403 |
25m |
39.25 |
|
|
|
|
|
36 |
158 |
|
Victoria Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BQ8603 |
25m |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:15:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|