Program for Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Kort |
|
Udskriftsdato |
04 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 11:35 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
KOLDING |
|
25m |
|
98 |
4 |
Frida Ploug |
2007 |
0746AD |
RINGE |
|
25m |
1:57.64 |
131 |
5 |
Louise Ovesen |
2004 |
0412BB |
DELTA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
25m |
1:41.76 |
12 |
3 |
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
KOLDING |
|
25m |
1:36.62 |
134 |
4 |
Frederikke Schlaikjær |
2004 |
0422AW |
DELTA |
|
25m |
1:35.71 |
80 |
5 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
25m |
1:36.28 |
78 |
6 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
0568AJ |
VEJLE |
|
50m |
1:37.47 |
25 |
7 |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
KOLDING |
|
25m |
1:49.77 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Amalie Kjærgaard Callesen |
2006 |
0614AI |
KOLDING |
|
25m |
1:35.10 |
132 |
2 |
Frederikke Riber |
2005 |
0598AP |
DELTA |
|
25m |
1:32.31 |
116 |
3 |
Mathilde Baltsersen |
2003 |
|
VAMDRUP |
|
25m |
1:31.13 |
44 |
4 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
25m |
1:30.54 |
79 |
5 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:30.89 |
130 |
6 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
0542AQ |
DELTA |
|
25m |
1:31.81 |
60 |
7 |
Laura Vibe Hansen |
2006 |
0688AC |
VEJLE |
|
25m |
1:34.70 |
129 |
8 |
Mille Lindeblad |
2005 |
0512AU |
DELTA |
|
25m |
1:35.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
VEJLE |
|
25m |
1:27.15 |
64 |
2 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
25m |
1:26.28 |
85 |
3 |
Caroline R. Andersen |
2004 |
0484AT |
RINGE |
|
25m |
1:24.27 |
11 |
4 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
25m |
1:23.36 |
100 |
5 |
Anna Ryet |
2005 |
0516AG |
RINGE |
|
25m |
1:23.93 |
101 |
6 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
25m |
1:25.29 |
26 |
7 |
Laura Toftgaard |
2007 |
0722AA |
KOLDING |
|
25m |
1:26.91 |
67 |
8 |
Sophie Kronborg |
2005 |
0532AU |
VEJLE |
|
25m |
1:28.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
25m |
1:21.96 |
128 |
2 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
25m |
1:19.64 |
23 |
3 |
Nicoline Kornum-Svensson |
2005 |
0548AG |
KOLDING |
|
25m |
1:15.03 |
59 |
4 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
1:12.00 |
47 |
5 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
25m |
1:14.28 |
65 |
6 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
25m |
1:18.30 |
70 |
7 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
25m |
1:20.15 |
24 |
8 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
25m |
1:23.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:46 |
|