Startliste for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: Spar Nord |
|
Heat 1 (4) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
50m |
1:38.73 |
394 |
2 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541ae |
FARUM |
|
50m |
1:31.43 |
358 |
3 |
Domingo Kuipers |
2005 |
|
ORCA NL |
|
50m |
1:24.01 |
393 |
4 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
50m |
1:28.70 |
361 |
5 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
50m |
1:32.12 |
396 |
6 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683ac |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:43.18 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Joachim L Andersen |
2003 |
0385AK |
SLAGELSE |
|
50m |
1:20.44 |
355 |
2 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
50m |
1:15.80 |
426 |
3 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:11.69 |
390 |
4 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.18 |
427 |
5 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.60 |
415 |
6 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:21.02 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.35 |
277 |
2 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:10.60 |
318 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.96 |
323 |
4 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GTI |
|
50m |
1:08.63 |
317 |
5 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.68 |
263 |
6 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
1:13.59 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1919-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
1:11.36 |
227 |
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.66 |
162 |
3 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
1:05.23 |
24 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
1:05.54 |
120 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:09.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|