2018-07-16   01:16:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydbank Cup Næstved

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Løb 1-12

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydbank Cup Næstved 2018    Udskriftsdato  12 januar 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  NIF Svøm Næstved         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  KORSØR    25m   
366  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  4:08.32 
87  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    50m  3:48.97 
41  Asta Lund Nielsen  2008  0836AF  NÆSTVED    25m  3:51.73 
107  Merle Blomberg Jensen  2008  0898AF  HERLUFSHOL    25m   
370  Alberte Toft  2008  0824AC  RINGSTED    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Selma Ganci Frederiksen  2008  0824AA  NÆSTVED    25m  3:25.97 
11  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    25m  3:10.84 
42  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  3:02.43 
95  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    50m  3:05.52 
355  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  3:11.97 
369  Line Stærmose  2006  0622AM  RINGSTED    25m  3:32.36 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSØR    25m  2:59.56 
49  Freja Katrine Raunholt  2006  0692AP  NÆSTVED    25m  2:55.81 
88  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  2:44.46 
241  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  2:45.95 
130  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    50m  2:55.83 
276  Josephine Nørmark Larsen  2004  0436AQ  KORSØR    25m  3:00.53 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    50m  2:42.48 
249  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  2:35.85 
245  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:34.22 
65  Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    25m  2:35.11 
98  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  2:41.63 
71  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  2:43.06 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Emma Olsen  2003  0346AS  DRAGSHOLM    25m  2:30.11 
418  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  2:23.91 
12  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:19.32 
402  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    25m  2:22.86 
115  Emilia Lønborg  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    25m  2:29.34 
242  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  2:30.98 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  2:17.88 
121  Amalie W. Olsen  2001  0162AR  HERLUFSHOL    25m  2:13.60 
403  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:06.75 
413  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  2:11.68 
409  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  TRITON B    25m  2:15.76 
75  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  2:17.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 januar 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark