Startliste for Sydbank Cup Næstved
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Sydbank Cup Næstved 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
NIF Svøm Næstved |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Andreas M. Nielsen |
2008 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
225 |
2 |
August Larsen |
2005 |
0547AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:57.22 |
147 |
3 |
Frej Matias Krog |
2007 |
0737AG |
HOLBÆK |
|
25m |
1:46.07 |
58 |
4 |
Simon Brandt Zachariassen |
2007 |
0799AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:50.17 |
229 |
5 |
Rasmus Hofmann Peterse |
2006 |
0697AN |
NAKSKOV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Noah Vester Nielsen |
2004 |
0439AL |
KORSØR |
|
25m |
1:38.55 |
277 |
2 |
Lucas Leal |
2001 |
0141AT |
KORSØR |
|
25m |
1:34.80 |
51 |
3 |
James Sibbern-Larsen |
2005 |
0503AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:33.45 |
144 |
4 |
Furkan Guler |
2005 |
0565AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:33.74 |
286 |
5 |
Esben Errebo Bendsen |
2004 |
0401AQ |
SK-SYD |
|
50m |
1:35.88 |
303 |
6 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:38.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:31.20 |
54 |
2 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
0575AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:29.31 |
198 |
3 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
25m |
1:25.76 |
173 |
4 |
Noel Gjelstrup |
2004 |
0497AO |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:29.02 |
156 |
5 |
Oscar Norlander |
2006 |
0647AL |
HOLBÆK |
|
25m |
1:30.49 |
282 |
6 |
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
0311AL |
KORSØR |
|
25m |
1:31.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSØR |
|
25m |
1:23.25 |
200 |
2 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.12 |
204 |
3 |
Oliver Gadegaard |
2003 |
0321AR |
KØGE |
|
25m |
1:21.56 |
5 |
4 |
Sebastian N. Bentsen |
2004 |
0437AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.10 |
91 |
5 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.25 |
105 |
6 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:23.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.25 |
190 |
2 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.94 |
223 |
3 |
Valdemar Jensen |
2004 |
0487AH |
NAKSKOV |
|
25m |
1:19.22 |
77 |
4 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:19.34 |
267 |
5 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSØR |
|
25m |
1:20.07 |
70 |
6 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:21.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:18.06 |
219 |
2 |
Andreas Hausner |
1999 |
9903AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:17.90 |
247 |
3 |
Aleksander Grøn Skovgaard |
2004 |
0477AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.65 |
309 |
4 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:17.47 |
212 |
5 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:17.98 |
47 |
6 |
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
0395AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.72 |
46 |
2 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.63 |
321 |
3 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:10.95 |
1 |
4 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.41 |
203 |
5 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
1:12.49 |
15 |
6 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Alexander E. Pedersen |
2002 |
0255AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.47 |
39 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:04.86 |
179 |
3 |
Andreas Lind-Ellefsen |
2001 |
0149AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.75 |
163 |
4 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:04.75 |
69 |
5 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:07.25 |
297 |
6 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:09.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
25m |
1:02.54 |
412 |
2 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
1:02.27 |
421 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
1:01.46 |
417 |
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
25m |
1:01.52 |
140 |
5 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:02.41 |
66 |
6 |
Andreas Ingvordsen |
1996 |
9649AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:03.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
1:00.78 |
196 |
2 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.43 |
166 |
3 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
25m |
57.60 |
411 |
4 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
58.10 |
420 |
5 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
59.76 |
134 |
6 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 januar 2018 |
Licens til Næstved IF |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|