Program för Sparbanken Rekarne Simcup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 25/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Sparbanken Rekarne Simcup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 november 2017 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar |
Försök (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
31 |
4 |
Johannes Eriksson |
2002 |
AM4902 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
208 |
5 |
Axel Öjert |
2003 |
BA0303 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:48.36 |
487 |
2 |
Emils Daniels Dambis |
2004 |
AW4104 |
ÖSA |
|
25m |
1:29.84 |
129 |
3 |
Oskar Glawing |
2005 |
AC2305 |
FINSPÅNG |
|
25m |
1:27.55 |
6 |
4 |
Mattias Moreno |
2002 |
AX5302 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:24.62 |
222 |
5 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:24.91 |
380 |
6 |
Anton Daggert |
1993 |
BD7193 |
ÖSA |
|
25m |
1:29.10 |
204 |
7 |
Ludvig Persson |
2004 |
AD9304 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:33.68 |
289 |
8 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
0 |
Oskar Hägglund |
1999 |
AW5399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:19.60 |
47 |
1 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.67 |
214 |
2 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
SALA SS |
|
25m |
1:06.79 |
111 |
3 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
1:03.40 |
280 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
59.33 |
158 |
5 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:00.59 |
112 |
6 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
1:04.48 |
326 |
7 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.80 |
347 |
8 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.10 |
140 |
9 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:22.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
308 |
0 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
25m |
1:19.24 |
74 |
1 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.44 |
322 |
2 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.27 |
226 |
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
25m |
1:02.59 |
25 |
4 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
56.34 |
215 |
5 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
1:00.38 |
327 |
6 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.50 |
411 |
7 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.48 |
76 |
8 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.73 |
241 |
9 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:22.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
0 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.70 |
478 |
1 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
AU4301 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:10.63 |
240 |
2 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:06.05 |
424 |
3 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
1:01.21 |
351 |
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
55.88 |
200 |
5 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
59.49 |
264 |
6 |
Erik Bergstrand |
2002 |
AD3102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.43 |
277 |
7 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:06.94 |
67 |
8 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:12.59 |
157 |
9 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:20.64 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
24 november 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:20 |
|