2019-12-10   06:34:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  20:37   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (8) 
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 
13 - 14 år: Annie Hegmegi (2003) 1:05.93 2017-04-29 
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 
17 år och äldre: Hanna Eriksson (1999) 1:02.73 2017-04-29 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Ella Flyckt  2007  AH7607  ELFSBORG    50m   
17  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    25m  1:45.23 
Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m  1:30.19 
342  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:20.53 
23  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m  1:21.76 
251  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    50m  1:35.83 
75  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    50m  1:51.59 
188  Mathilda Rångeby  2007  AA5207  NÄSSJÖ    50m   

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    25m  1:18.46 
63  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  1:17.89 
129  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  1:17.67 
79  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  1:17.47 
192  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    25m  1:17.64 
330  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  1:17.68 
322  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:18.36 
10  Elsa Berge Kleber  2004  AY5204  ELFSBORG    25m  1:20.34 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  1:16.85 
329  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  1:15.65 
320  Josefina Näsén  2005  AF7805  ÖSA    25m  1:15.61 
250  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    25m  1:14.82 
309  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    25m  1:14.83 
42  Sofie Persson  2004  AB5804  ELFSBORG    25m  1:15.62 
46  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    25m  1:15.88 
205  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  1:17.02 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Felicia Karlsson  2003  AF1603  OSBY SS    25m  1:14.59 
21  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  1:14.06 
62  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  1:13.78 
167  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    25m  1:12.50 
124  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    50m  1:12.82 
270  Alva Claesén  2004  BG7404  VÄSTERVIK    25m  1:13.83 
248  Siri Bälter  2004  AB6804  VÄRNAMO SS    25m  1:14.14 
142  Heidi Palencsar  2002  AF8602  LJUNGBY SS    25m  1:14.68 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Victoria Danielsson  2002  BP6802  JÖNKÖPING    25m  1:12.05 
226  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  1:11.50 
128  Alice Thörnros  2001  AT8601  JÖNKÖPING    50m  1:10.27 
29  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    50m  1:09.69 
160  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  1:09.73 
204  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    25m  1:10.51 
252  Jennifer Jingmark  2003  AO0603  VÄRNAMO SS    25m  1:11.92 
138  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    25m  1:12.14 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Felicia Claesén  2001  BO4201  VÄSTERVIK    50m  1:09.52 
190  Agnes Cato  2001  AB8201  OSBY SS    25m  1:09.12 
232  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  1:09.08 
193  Clara Johansson  2005  BH9805  OSBY SS    25m  1:08.54 
334  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:08.95 
51  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  1:09.09 
349  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    50m  1:09.35 
117  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    50m  1:09.56 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    25m  1:07.75 
201  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  1:07.41 
144  Ida Persson  2002  AF7402  LJUNGBY SS    50m  1:07.20 
116  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  1:06.42 
299  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:06.45 
203  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    25m  1:07.36 
Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  1:07.63 
120  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  1:08.06 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  1:05.34 
108  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    25m  1:05.06 
221  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  1:03.92 
91  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  1:03.24 
99  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  1:03.35 
220  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  1:04.97 
231  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  1:05.08 
229  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    25m  1:06.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  20:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner