2018-12-12   15:50:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:35   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer  Finaler (8) 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    50m  3:04.71 
17  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    50m  3:03.57 
291  Ella Sjö  2006  AT1606  VÄXJÖ SS    25m  2:55.78 
175  Hanna Manninen  2006  AG0406  MOTALA SS    25m  2:51.69 
80  Alma Cosic  2006  AS1206  JÖNKÖPING    25m  2:54.55 
188  Mathilda Rångeby  2007  AA5207  NÄSSJÖ    25m  2:57.50 
253  Ingrid Mann  2007  AA0407  VÄRNAMO SS    25m  3:04.49 
75  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  3:04.85 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m  2:43.13 
46  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    25m  2:37.76 
255  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    25m  2:29.49 
202  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    50m  2:27.96 
248  Siri Bälter  2004  AB6804  VÄRNAMO SS    25m  2:28.94 
21  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  2:33.46 
251  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    25m  2:42.14 
70  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    25m  2:47.49 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Alva Claesén  2004  BG7404  VÄSTERVIK    25m  2:26.91 
163  Sofia Wallengren  2002  AW3202  MARIESTAD    25m  2:26.60 
342  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  2:25.96 
174  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  2:25.04 
42  Sofie Persson  2004  AB5804  ELFSBORG    50m  2:25.25 
178  Isadora Rosén  2002  BL9802  MOTALA SS    25m  2:26.48 
322  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  2:26.65 
72  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    25m  2:27.50 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  2:24.91 
316  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    25m  2:24.71 
167  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    25m  2:24.50 
314  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  2:22.68 
349  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  2:23.44 
117  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  2:24.59 
180  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  2:24.89 
205  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  2:24.92 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  2:22.44 
203  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    25m  2:21.63 
78  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  2:19.40 
228  Ida Kristiansson  2004  AX8204  SKÖVDE SS    25m  2:18.87 
235  Malin Vestman  2003  AL5803  SKÖVDE SS    25m  2:18.92 
97  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    25m  2:19.90 
115  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  2:21.97 
204  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    25m  2:22.60 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Agnes Cato  2001  AB8201  OSBY SS    25m  2:18.24 
81  Victoria Danielsson  2002  BP6802  JÖNKÖPING    25m  2:18.14 
124  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    25m  2:17.28 
319  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  2:15.77 
299  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  2:17.28 
305  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  2:17.52 
185  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  2:18.24 
126  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    25m  2:18.39 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
71  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  2:14.90 
120  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  2:12.93 
58  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  2:11.49 
201  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  2:10.67 
114  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  2:11.29 
55  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  2:12.09 
236  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  2:14.40 
232  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  2:15.31 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
221  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  2:09.94 
160  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  2:08.88 
224  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    25m  2:07.73 
108  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    25m  2:02.56 
222  Vera Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    25m  2:06.31 
196  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    25m  2:08.35 
229  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    25m  2:09.04 
231  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  2:10.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner