2018-10-16   23:15:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim F 12oy 
 
12 år och yngre: Molly Lund 29.66 2017-04-28 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  29.65   
21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  30.14   
255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  30.25   
23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  31.16   
46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  31.33   
256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  32.63   
18  Flyckt Ella  2007  ELFSBORG  AH7607  25 m  32.79   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  33.17   
17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  33.88   
10  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  33.97   
11  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  25 m  34.12   
12  253  Mann Ingrid  2007  VÄRNAMO SS  AA0407  25 m  35.28   
13  213  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  35.49   
14  188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  36.00   
15  32  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  36.34   
16  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  36.66   
17  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  36.69   
18  80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  37.05   
19  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  37.55   
20  70  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  37.77   
21  257  Parvin Nora  2006  VÄRNAMO SS  BK4406  25 m  37.92   
22  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  38.12   
23  214  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  50 m  38.62   
24  216  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  38.80   
25  355  Veenhuis Ella  2007  BLÅKULLA  AA9407  25 m  40.07   
26  13  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  45.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim P 12oy 
 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  30.64   
47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  31.81   
111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  33.93   
118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  34.09   
194  Johnson Vincent  2006  OSBY SS  AD3506  25 m  34.12   
130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  34.58   
281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  25 m  34.93   
269  Usurelu Victor  2007  VÄRNAMO SS  AI7707  25 m  35.30   
317  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  35.94   
10  94  Hoflund Martinsson Joel  2006  JÖNKÖPING  AH6506  25 m  36.34   
11  170  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  36.34   
12  310  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  37.65   
13  179  Andelius Markus  2007  NÄSSJÖ  AI8307  25 m  37.75   
14  210  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  38.53   
15  286  Johansson Frans  2006  VÄXJÖ SS  AR4506  25 m  38.83   
16  189  Rångeby Philip  2006  NÄSSJÖ  AA7306  25 m  38.94   
17  153  Nilsson Eskil  2008  LUDVIKA SS  AB6108  25 m  44.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim F 13-14 
 
13-14 år: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  27.90   
274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  25 m  28.66   
193  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  28.70   
126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  28.77   
66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  28.88   
228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  50 m  28.93   
96  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  29.16   
202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  29.32   
115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  29.50   
10  62  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  29.57   
11  248  Bälter Siri  2004  VÄRNAMO SS  AB6804  25 m  29.59   
12  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  29.79   
13  250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  29.83   
14  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  29.86   
15  168  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  29.92   
16  117  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  30.16   
17  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  30.28   
18  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  30.34   
19  85  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  30.66   
20  200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  30.76   
21  110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  30.78   
22  241  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  30.82   
23  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  30.85   
24  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  30.90   
25  206  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  30.97   
26  270  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  31.22   
27  53  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  31.25   
28  320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  31.25   
29  35  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  31.39   
30  197  Möller Jonna  2005  OSBY SS  AA1605  25 m  31.44   
31  12  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  31.60   
32  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  31.61   
33  52  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  31.80  RES 
34  192  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  31.84  RES 
35  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  32.02  RES 
36  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  32.04  RES 
37  287  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  32.09  RES 
38  289  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  32.21  RES 
39  275  Miñana Juan Maria  2004  VÄSTERVIK  BR2404  25 m  32.24  RES 
40  187  Rahm Nathalie  2004  NÄSSJÖ  AA2404  25 m  32.28  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim P 13-14 
 
13-14 år: Filip Grimberg (1998) 25.96 2014 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  27.31   
137  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  27.49   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  27.83   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  28.08   
171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  28.25   
89  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  28.52   
92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  29.01   
136  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  29.42   
Florez Sebastian  2004  EKSJÖ SLS  AH8504  25 m  29.46   
10  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  29.78   
11  38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  29.80   
12  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  29.87   
13  90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m  30.15   
14  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  30.26   
15  209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  30.40   
16  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  30.57   
17  84  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  30.68   
18  259  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  31.08   
19  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  31.37   
20  74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  31.87   
21  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  32.19   
22  166  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  32.24   
23  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  33.00   
24  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  33.13   
25  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  33.60   
26  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  34.03   
27  301  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  34.85   
28  260  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS  AI4105  25 m  35.69   
29  283  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  35.73   
30  267  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS  AT2304  25 m  36.01   
31  131  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  50 m  38.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
5_S
Gren 5, 50m Frisim F 15-16 
 
15-16 år: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  26.00   
55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  26.27   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  27.42   
299  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  27.98   
354  Pernius Stina  2002  BLÅKULLA  AL4802  25 m  28.29   
20  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  28.58   
201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  28.61   
151  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  28.67   
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  28.68   
10  185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  28.74   
11  203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  29.00   
12  334  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  29.14   
13  240  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  25 m  29.18   
14  232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  29.25   
15  339  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  29.26   
16  305  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  29.29   
17  133  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  29.36   
18  316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  29.37   
19  167  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  29.49   
20  308  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  29.53   
21  226  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  29.57   
22  254  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  29.59   
23  124  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  29.60   
24  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  29.83   
25  205  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  29.84   
26  178  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  29.93   
27  349  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  30.17   
28  234  Wahlström Isabella  2003  SKÖVDE SS  BR1403  25 m  30.33   
29  235  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  30.38   
30  195  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  30.39   
31  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  30.41   
32  156  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  30.46   
33  129  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  30.60  RES 
34  164  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  30.60  RES 
35  215  Löfström Engla  2003  RONNEBY SS  BV5203  25 m  30.62  RES 
36  34  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  30.65  RES 
37  246  Åkerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  25 m  30.73  RES 
38  144  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  30.74  RES 
39  79  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  30.95  RES 
40  142  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  30.95  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
6_S
Gren 6, 50m Frisim P 15-16 
 
15-16 år: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  24.89   
68  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  25.15   
219  Jivanov Peter  2002  SKARA SS  AV8902  25 m  25.54   
332  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  25.56   
112  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  25.81   
43  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  25.85   
298  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  25.87   
169  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  26.05   
217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  26.25   
10  351  Duong Henrik  2003  BLÅKULLA  AC1303  25 m  26.39   
11  172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  26.71   
12  159  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  26.78   
13  352  Löfgren Carl  2003  BLÅKULLA  AE7303  25 m  26.89   
14  273  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  27.03   
15  300  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  27.06   
16  230  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  27.14   
17  247  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  27.37   
18  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  27.45   
19  327  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  28.63   
20  77  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  28.78   
21  225  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  28.85   
22  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  29.15   
23  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  29.94   
24  356  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  30.54   
25  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  31.73   
26  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  32.69   
27  191  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  25 m  33.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim F 17oä 
 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  26.35   
220  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  26.41   
222  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  26.46   
69  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  26.70   
229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  26.74   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  27.25   
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  27.29   
323  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  27.46   
114  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  27.51   
10  190  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  27.74   
11  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  27.78   
12  48  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  27.94   
13  271  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  28.04   
14  314  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  28.06   
15  279  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  28.07   
16  160  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  28.27   
17  58  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  28.28   
18  158  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  28.38   
19  116  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  28.44   
20  73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  28.49   
21  204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  29.29   
22  59  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  29.74   
23  97  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  29.88   
24  343  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  30.10   
25  71  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  30.15   
26  148  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  30.29   
27  336  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  30.41   
28  353  Palmqvist Lisa  2000  BLÅKULLA  AK4800  50 m  30.54   
29  140  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  50 m  30.62   
30  127  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  31.28   
31  132  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  31.35   
32  37  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  32.17   
33  138  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m  32.18  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim P 17oä 
 
17 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  23.15   
88  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  23.24   
276  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  23.27   
106  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  23.49   
105  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  23.98   
109  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  24.03   
95  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  24.10   
44  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  24.12   
107  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  24.32   
10  40  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  24.42   
11  123  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  24.55   
12  266  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  25.01   
13  258  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  25.10   
14  41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  25.14   
15  184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  25.14   
16  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  25.33   
17  233  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  25 m  25.36   
18  278  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  25.45   
19  147  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.48   
20  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  25.51   
21  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  25.74   
22  36  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  25.85   
23  149  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  25.86   
24  76  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  26.03   
25  152  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.05   
26  150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  26.10   
27  280  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  26.74   
28  302  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  26.74   
29  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  26.75   
30  83  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  26.90   
31  24  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  25 m  27.01   
32  49  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  27.07   
33  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  27.09  RES 
34  61  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  27.16  RES 
35  331  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  27.29  RES 
36  272  Ferlin Gustav  2000  VÄSTERVIK  AZ2300  25 m  29.28  RES 
37  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  29.53  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
9_S
Gren 9, 200m Frisim Damer 
 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:02.56   
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:05.32   
222  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  2:06.31   
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:07.73   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  2:08.35   
160  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:08.88   
229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:09.04   
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  2:09.94   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  2:10.32   
10  201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  2:10.67   
11  114  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:11.29   
12  58  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:11.49   
13  55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:12.09   
14  120  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  2:12.93   
15  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:14.40   
16  71  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:14.90   
17  232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:15.31   
18  319  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:15.77   
19  124  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:17.28   
20  299  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:17.28   
21  305  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:17.52   
22  81  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  BP6802  25 m  2:18.14   
23  185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:18.24   
24  190  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  2:18.24   
25  126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:18.39   
26  228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:18.87   
27  235  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:18.92   
28  78  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:19.40   
29  97  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  2:19.90   
30  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:20.50   
31  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  2:20.64   
32  203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  2:21.63   
33  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  2:21.97   
34  66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  2:22.44   
35  204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  2:22.60   
36  314  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:22.68   
37  349  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:23.44   
38  254  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  2:23.84   
39  117  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  2:24.59   
40  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  2:24.91   
41  174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  2:25.04   
42  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  2:25.25   
43  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:25.96   
44  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  2:26.65   
45  270  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  2:26.91   
46  110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:27.48   
47  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:27.50   
48  202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  50 m  2:27.96   
49  248  Bälter Siri  2004  VÄRNAMO SS  AB6804  25 m  2:28.94   
50  255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  2:29.49   
51  21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:33.46   
52  46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  2:37.76   
53  256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  2:41.02   
54  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  25 m  2:42.14   
55  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  2:43.13   
56  70  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  2:47.49   
57  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  2:51.69   
58  80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  2:54.55   
59  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  2:55.78   
60  188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  2:57.50   
61  17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  50 m  3:03.57   
62  253  Mann Ingrid  2007  VÄRNAMO SS  AA0407  25 m  3:04.49   
63  23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  50 m  3:04.71   
64  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  3:04.85   
65  167  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  2:24.50  RES 
66  316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  2:24.71  RES 
67  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:24.89  RES 
68  205  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  2:24.92  RES 
69  336  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:25.53  RES 
70  178  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  2:26.48  RES 
71  163  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  2:26.60  RES 
72  250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  50 m  2:29.06  RES 
73  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:29.31  RES 
74  200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  2:29.32  RES 
75  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  2:29.35  RES 
76  140  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  2:29.48  RES 
77  274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  25 m  2:29.84  RES 
78  241  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  2:30.71  RES 
79  37  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  2:33.52  RES 
80  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  3:06.07  RES 
81  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  3:07.56  RES 
82  257  Parvin Nora  2006  VÄRNAMO SS  BK4406  25 m  3:11.15  RES 
83  214  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  25 m  3:35.76  RES 
84  213  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  50 m    RES 
85  216  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  57.21   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  59.33   
93  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:00.22   
107  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  1:01.22   
76  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  1:01.48   
184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:01.54   
150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  1:01.91   
149  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:02.67   
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  1:02.96   
10  87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:03.56   
11  112  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:03.68   
12  36  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:04.06   
13  332  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:04.38   
14  280  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:04.55   
15  169  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:04.57   
16  119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:04.84   
17  44  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  1:05.17   
18  230  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  1:05.19   
19  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:05.85   
20  92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:07.72   
21  49  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:07.81   
22  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:08.00   
23  298  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:08.09   
24  137  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  1:08.72   
25  247  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:09.40   
26  172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:09.51   
27  225  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  1:10.42   
28  331  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:10.47   
29  199  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:10.70   
30  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:10.88   
31  38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:10.91   
32  217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  1:11.18   
33  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:11.47   
34  90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:11.58   
35  327  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:11.85   
36  171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:12.03   
37  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:12.99   
38  300  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:13.30   
39  136  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  1:13.79   
40  259  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  1:14.18   
41  74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:14.73   
42  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:15.58   
43  84  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:17.10   
44  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:17.84   
45  159  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  1:17.96   
46  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:18.04   
47  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:18.30   
48  89  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:18.40   
49  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  1:18.63   
50  47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:18.78   
51  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:18.78   
52  341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:19.80   
53  111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:21.89   
54  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  1:22.34   
55  130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:28.03   
56  94  Hoflund Martinsson Joel  2006  JÖNKÖPING  AH6506  25 m  1:29.00   
57  281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  25 m  1:30.18   
58  118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  1:30.40   
59  194  Johnson Vincent  2006  OSBY SS  AD3506  25 m  1:33.53   
60  269  Usurelu Victor  2007  VÄRNAMO SS  AI7707  25 m  1:33.92   
61  310  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  1:34.24   
62  179  Andelius Markus  2007  NÄSSJÖ  AI8307  25 m  1:38.52   
63  189  Rångeby Philip  2006  NÄSSJÖ  AA7306  25 m  1:39.74   
64  286  Johansson Frans  2006  VÄXJÖ SS  AR4506  25 m  1:53.02   
65  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:19.36  RES 
66  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:20.04  RES 
67  272  Ferlin Gustav  2000  VÄSTERVIK  AZ2300  25 m  1:21.00  RES 
68  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:21.45  RES 
69  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  1:24.08  RES 
70  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  1:25.57  RES 
71  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  1:26.36  RES 
72  301  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:29.91  RES 
73  283  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  1:31.54  RES 
74  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  1:31.80  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
11_S
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy 
 
12 år och yngre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  33.00   
174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  33.58   
46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  35.00   
255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  35.87   
18  Flyckt Ella  2007  ELFSBORG  AH7607  25 m  38.06   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  38.60   
256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  38.79   
188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  40.00   
213  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  40.23   
10  17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  40.69   
11  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  41.22   
12  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  50 m  42.00   
13  70  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  42.39   
14  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  42.46   
15  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  43.46   
16  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  43.82   
17  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  44.29   
18  22  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m  44.67   
19  216  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  44.83   
20  32  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  45.29   
21  355  Veenhuis Ella  2007  BLÅKULLA  AA9407  25 m  46.52   
22  253  Mann Ingrid  2007  VÄRNAMO SS  AA0407  25 m  47.01   
23  13  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  48.60   
24  257  Parvin Nora  2006  VÄRNAMO SS  BK4406  25 m  49.46   
25  214  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  50 m  49.92   
26  80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  50.84   
27  57  Ödman Magdalena  2008  ELFSBORG  AT3208  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
12_S
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy 
 
12 år och yngre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  35.81   
47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  37.02   
111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  37.60   
130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  40.62   
194  Johnson Vincent  2006  OSBY SS  AD3506  25 m  40.63   
310  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  41.72   
281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  25 m  41.78   
28  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  41.86   
118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  41.95   
10  94  Hoflund Martinsson Joel  2006  JÖNKÖPING  AH6506  25 m  42.70   
11  269  Usurelu Victor  2007  VÄRNAMO SS  AI7707  25 m  44.42   
12  189  Rångeby Philip  2006  NÄSSJÖ  AA7306  25 m  45.03   
13  179  Andelius Markus  2007  NÄSSJÖ  AI8307  25 m  45.33   
14  170  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  45.52   
15  286  Johansson Frans  2006  VÄXJÖ SS  AR4506  25 m  47.93   
16  210  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  49.90   
17  317  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  51.17   
18  153  Nilsson Eskil  2008  LUDVIKA SS  AB6108  25 m  51.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
13_S
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14 
 
13-14 år: Trine Forss 30.80 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  33.10   
200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  33.53   
96  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  33.55   
206  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  33.70   
126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  33.74   
330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  33.90   
320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  34.17   
274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  25 m  34.19   
85  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  34.34   
10  277  Sundell Tilda  2005  VÄSTERVIK  AT8205  25 m  34.57   
11  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  34.86   
12  66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  35.03   
13  62  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  35.24   
14  248  Bälter Siri  2004  VÄRNAMO SS  AB6804  25 m  35.34   
15  53  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  35.44   
16  202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  35.56   
17  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  35.69   
18  228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  50 m  35.70   
19  250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  35.83   
20  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  35.84   
21  192  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  36.17   
22  287  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  36.22   
23  285  Hässlebro Alice  2004  VÄXJÖ SS  BF8404  25 m  36.29   
24  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  36.31   
25  224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  36.38   
26  168  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  36.42   
27  35  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  36.98   
28  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  37.11   
29  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  37.22   
30  241  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  37.25   
31  193  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  37.35   
32  12  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  37.50   
33  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  37.53  RES 
34  187  Rahm Nathalie  2004  NÄSSJÖ  AA2404  25 m  37.57  RES 
35  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  37.92  RES 
36  263  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS  AC1605  25 m  38.48  RES 
37  25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  38.64  RES 
38  275  Miñana Juan Maria  2004  VÄSTERVIK  BR2404  25 m  38.76  RES 
39  162  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  38.89  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
14_S
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14 
 
13-14 år: Linus Junelft 29.24 2006 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  29.26   
92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  31.74   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  31.81   
137  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  31.83   
38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  33.17   
136  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  33.37   
50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  33.98   
171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  34.20   
90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  34.26   
10  259  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  34.66   
11  33  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  35.39   
12  Florez Sebastian  2004  EKSJÖ SLS  AH8504  25 m  35.80   
13  209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m  35.80   
14  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  36.75   
15  74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  37.02   
16  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  37.38   
17  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  37.48   
18  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  37.64   
19  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  37.65   
20  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  38.40   
21  84  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  50 m  38.75   
22  260  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS  AI4105  25 m  40.11   
23  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  41.15   
24  283  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  43.91   
25  267  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS  AT2304  25 m  44.22   
26  89  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  50 m  44.49   
27  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  44.70   
28  301  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  46.28   
29  166  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  47.06   
30  131  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  25 m  50.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
15_S
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16 
 
15-16 år: Lova Andersson (2000) 30.63 2015-05-17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  29.55   
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  30.23   
299  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  31.22   
Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  31.83   
308  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  31.99   
354  Pernius Stina  2002  BLÅKULLA  AL4802  25 m  32.14   
55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  32.22   
226  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  32.27   
339  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.35   
10  305  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  32.36   
11  20  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  32.70   
12  185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  33.22   
13  142  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  33.26   
14  203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  33.27   
15  51  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m  33.46   
16  334  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  33.78   
17  144  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  33.85   
18  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  34.23   
19  265  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  34.23   
20  347  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  34.42   
21  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  34.50   
22  124  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  34.69   
23  164  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  34.71   
24  242  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  34.81   
25  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  34.93   
26  234  Wahlström Isabella  2003  SKÖVDE SS  BR1403  25 m  35.00   
27  240  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  25 m  35.00   
28  316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  35.22   
29  178  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  35.43   
30  243  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  35.69   
31  183  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  35.83   
32  254  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  35.99   
33  151  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  36.11   
34  143  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  36.16  RES 
35  195  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  36.27  RES 
36  156  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m  37.14  RES 
37  205  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  37.25  RES 
38  163  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  37.76  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
16_S
Gren 16, 50m Ryggsim P 15-16 
 
15-16 år: Melker Olsson (2000) 28.60 2016-05-15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  28.87   
169  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  30.26   
112  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  30.35   
298  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  31.06   
351  Duong Henrik  2003  BLÅKULLA  AC1303  25 m  31.57   
230  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  32.74   
223  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  32.80   
68  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  33.08   
217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  33.17   
10  273  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  33.51   
11  327  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  33.68   
12  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  33.91   
13  159  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  34.73   
14  352  Löfgren Carl  2003  BLÅKULLA  AE7303  25 m  35.14   
15  356  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  37.40   
16  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  37.89   
17  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  38.43   
18  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  38.89   
19  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  39.75   
20  191  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  25 m  39.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
17_S
Gren 17, 50m Ryggsim F 17oä 
 
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 30.11 2016-05-15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
69  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  28.76   
314  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  29.73   
58  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  30.43   
114  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  30.49   
222  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  30.83   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  31.14   
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  31.29   
279  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  31.36   
323  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  31.61   
10  190  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  31.94   
11  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  32.46   
12  97  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  32.61   
13  73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  32.66   
14  160  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  32.79   
15  229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  32.83   
16  128  Thörnros Alice  2001  JÖNKÖPING  AT8601  25 m  33.02   
17  29  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  33.27   
18  59  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  33.53   
19  343  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.20   
20  336  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  35.63   
21  158  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  36.27   
22  108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  36.31   
23  37  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  36.72   
24  78  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  37.53   
25  227  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  39.43   
26  309  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  40.53   
27  261  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  25 m  42.64   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
18_S
Gren 18, 50m Ryggsim P 17oä 
 
17 år och äldre: Axel Pettersson (1995) 26.57 2014-05-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  26.53   
41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  26.69   
276  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  26.87   
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  26.97   
105  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  28.13   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  28.15   
107  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  28.23   
76  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  28.45   
93  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  28.65   
10  266  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  28.75   
11  40  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  28.77   
12  150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  28.79   
13  123  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  28.99   
14  149  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.01   
15  54  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  29.27   
16  278  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  29.39   
17  184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  29.63   
18  36  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  29.75   
19  280  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  30.33   
20  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  30.41   
21  139  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  30.93   
22  147  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.25   
23  152  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.26   
24  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  31.71   
25  61  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  32.92   
26  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  34.14   
27  16  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  25 m  34.74   
28  302  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  35.50   
29  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  36.60   
30  272  Ferlin Gustav  2000  VÄSTERVIK  AZ2300  25 m  37.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
19_S
Gren 19, 200m Medley Damer 
 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:39.15 
13 - 14 år: Annie Hegmegi (2003) 2:26.87 2017-04-29 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:20.26 
17 år och äldre: Ann Berglund (1984) 2:21.09 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:17.18   
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:18.68   
73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:20.10   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  2:20.83   
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:22.61   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  2:23.23   
229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:26.27   
201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  2:26.31   
114  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:26.63   
10  58  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:27.61   
11  232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:28.27   
12  55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:28.43   
13  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:28.55   
14  319  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:28.69   
15  308  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:29.25   
16  51  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:30.33   
17  316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:30.84   
18  185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:31.24   
19  305  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:31.94   
20  126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:31.98   
21  314  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:33.15   
22  353  Palmqvist Lisa  2000  BLÅKULLA  AK4800  25 m  2:33.73   
23  235  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:33.76   
24  48  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  2:34.94   
25  226  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:35.13   
26  71  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:35.28   
27  265  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:35.55   
28  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  2:36.23   
29  228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:36.52   
30  204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  2:36.63   
31  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:36.70   
32  120  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  2:37.23   
33  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  2:37.81   
34  200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  2:37.82   
35  59  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  2:38.43   
36  240  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  25 m  2:38.62   
37  115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  2:39.81   
38  66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  2:40.69   
39  78  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:41.33   
40  202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  2:41.55   
41  320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  2:41.57   
42  174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  2:42.59   
43  250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  2:43.11   
44  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  2:43.85   
45  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:43.91   
46  21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:44.22   
47  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  2:44.60   
48  270  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  2:47.75   
49  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  2:48.16   
50  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:50.30   
51  46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  2:51.29   
52  23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:56.95   
53  255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  2:56.97   
54  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  2:58.51   
55  256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  50 m  3:08.82   
56  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  25 m  3:08.92   
57  80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  3:14.84   
58  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  3:17.71   
59  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  3:20.35   
60  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  3:25.51   
61  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  3:32.62   
62  17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  50 m  3:33.50   
63  18  Flyckt Ella  2007  ELFSBORG  AH7607  50 m  3:43.89   
64  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  50 m     
65  81  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  BP6802  25 m  2:38.66  RES 
66  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:38.68  RES 
67  34  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  2:39.04  RES 
68  329  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:41.00  RES 
69  163  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  2:41.17  RES 
70  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:41.49  RES 
71  343  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:45.79  RES 
72  274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  50 m  2:50.70  RES 
73  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  2:51.05  RES 
74  140  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  2:52.03  RES 
75  277  Sundell Tilda  2005  VÄSTERVIK  AT8205  25 m  2:52.08  RES 
76  53  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  2:52.43  RES 
77  37  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  2:54.08  RES 
78  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:54.20  RES 
79  35  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  2:54.25  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
20_S
Gren 20, 200m Medley Herrar 
 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  2:04.55   
264  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  2:07.83   
41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:11.75   
109  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  2:14.33   
119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:15.63   
43  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  2:15.66   
95  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  2:17.46   
332  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:18.32   
172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:20.09   
10  49  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:20.93   
11  87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:21.25   
12  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  2:21.93   
13  233  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  25 m  2:22.63   
14  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:22.82   
15  150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  2:25.48   
16  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:25.51   
17  92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:26.75   
18  50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  2:27.75   
19  171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  2:27.81   
20  223  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  25 m  2:28.64   
21  247  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  2:28.86   
22  199  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  2:31.01   
23  300  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:31.43   
24  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  2:31.72   
25  24  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  25 m  2:32.32   
26  90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  2:32.97   
27  296  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:33.75   
28  293  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  50 m  2:33.87   
29  225  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  2:34.01   
30  209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  2:34.87   
31  77  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  2:35.19   
32  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:35.75   
33  217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  2:36.12   
34  16  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  2:36.59   
35  89  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  2:37.42   
36  38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:37.72   
37  137  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  2:39.89   
38  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  2:42.76   
39  74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  2:43.56   
40  259  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  25 m  2:43.56   
41  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  50 m  2:44.09   
42  159  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  2:44.15   
43  272  Ferlin Gustav  2000  VÄSTERVIK  AZ2300  25 m  2:45.07   
44  33  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  2:46.07   
45  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  2:46.59   
46  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  2:52.22   
47  136  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  2:52.63   
48  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:52.88   
49  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  2:53.60   
50  341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  2:54.53   
51  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  2:55.53   
52  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  2:55.74   
53  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  2:56.35   
54  191  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  25 m  2:58.02   
55  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  2:58.27   
56  130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  2:59.24   
57  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  2:59.66   
58  283  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  3:03.25   
59  47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  3:03.38   
60  111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  3:08.97   
61  118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  3:13.77   
62  281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  50 m  3:33.71   
63  28  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  3:34.24   
64  321  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m  4:11.12   
65  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  3:06.85  RES 
66  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  3:10.88  RES 
67  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  3:20.04  RES 
68  267  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS  AT2304  25 m  3:23.68  RES 
69  260  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS  AI4105  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
21_S
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
 
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 
13 - 14 år: Annie Hegmegi (2003) 1:05.93 2017-04-29 
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 
17 år och äldre: Hanna Eriksson (1999) 1:02.73 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:03.24   
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:03.35   
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:03.92   
220  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:04.97   
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  1:05.06   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:05.08   
308  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:05.34   
229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  1:06.32   
116  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:06.42   
10  299  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:06.45   
11  144  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:07.20   
12  203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  1:07.36   
13  201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  1:07.41   
14  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:07.63   
15  73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  1:07.75   
16  34  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  1:08.01   
17  120  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:08.06   
18  193  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  1:08.54   
19  334  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:08.95   
20  232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:09.08   
21  51  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:09.09   
22  190  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  1:09.12   
23  349  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
24  271  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:09.52   
25  117  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  50 m  1:09.56   
26  29  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  1:09.69   
27  160  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:09.73   
28  128  Thörnros Alice  2001  JÖNKÖPING  AT8601  50 m  1:10.27   
29  204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  1:10.51   
30  226  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:11.50   
31  252  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:11.92   
32  81  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  BP6802  25 m  1:12.05   
33  138  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m  1:12.14   
34  167  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:12.50   
35  110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:12.72   
36  124  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  50 m  1:12.82   
37  62  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:13.78   
38  270  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  1:13.83   
39  21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:14.06   
40  248  Bälter Siri  2004  VÄRNAMO SS  AB6804  25 m  1:14.14   
41  195  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  1:14.59   
42  250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  1:14.82   
43  309  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:14.83   
44  287  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  1:15.22   
45  320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:15.61   
46  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:15.62   
47  46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  1:15.88   
48  66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  1:16.37   
49  174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:16.85   
50  192  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  1:17.64   
51  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:17.68   
52  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:17.89   
53  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:18.36   
54  255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  1:18.46   
55  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:20.34   
56  23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:21.76   
57  256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  1:26.03   
58  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:30.19   
59  70  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  1:34.52   
60  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  50 m  1:35.83   
61  17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:45.23   
62  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  50 m  1:51.59   
63  18  Flyckt Ella  2007  ELFSBORG  AH7607  50 m     
64  188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  50 m     
65  142  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  1:14.68  RES 
66  329  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:15.65  RES 
67  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:15.66  RES 
68  205  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  1:17.02  RES 
69  79  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:17.47  RES 
70  129  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  1:17.67  RES 
71  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:20.53  RES 
72  289  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  1:21.75  RES 
73  35  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:25.79  RES 
74  100  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  25 m  1:26.99  RES 
75  239  Glamocanin Selma  2005  HVETLANDA  AM4605  25 m  1:34.09  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar 
 
12 år och yngre: William Dahlqvist 1:25.06 2017-04-29 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.62 2016-05-16 
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 
17 år och äldre: Albin Lövgren (1999) 55.42 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  53.66   
107  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  54.80   
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  56.41   
123  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  56.76   
264  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  56.81   
109  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  57.64   
43  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  58.32   
44  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  58.49   
266  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  59.71   
10  184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  59.74   
11  54  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:00.39   
12  258  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:00.45   
13  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  1:00.63   
14  93  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:00.76   
15  41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:00.87   
16  169  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:01.01   
17  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:01.21   
18  219  Jivanov Peter  2002  SKARA SS  AV8902  25 m  1:01.63   
19  230  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  1:01.81   
20  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:02.52   
21  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:02.74   
22  40  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  1:03.25   
23  112  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:04.20   
24  119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:04.76   
25  352  Löfgren Carl  2003  BLÅKULLA  AE7303  25 m  1:05.12   
26  87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:05.22   
27  331  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:05.40   
28  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:05.59   
29  351  Duong Henrik  2003  BLÅKULLA  AC1303  25 m  1:05.98   
30  172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:06.26   
31  273  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  1:06.36   
32  77  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  1:06.80   
33  61  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  50 m  1:07.12   
34  247  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  1:07.85   
35  302  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:08.18   
36  233  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  25 m  1:08.39   
37  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:09.23   
38  171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:09.36   
39  217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  1:09.44   
40  84  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:10.16   
41  152  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:10.77   
42  209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:11.04   
43  199  Nordh Andreas  1991  OSBY SS  AN6591  25 m  1:11.32   
44  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  1:11.77   
45  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:13.74   
46  38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:14.56   
47  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:17.79   
48  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  1:18.02   
49  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  1:18.49   
50  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:18.55   
51  Florez Sebastian  2004  EKSJÖ SLS  AH8504  25 m  1:20.46   
52  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  1:20.67   
53  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:21.44   
54  341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:22.91   
55  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  1:26.50   
56  130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:28.02   
57  33  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  50 m  1:28.88   
58  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  1:35.08   
59  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  1:43.24   
60  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim F 12oy 
 
12 år och yngre: Sofia Henningsson (2004) 36.76 2016-05-17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  39.44   
23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  39.63   
21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  41.33   
46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  42.27   
80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  42.99   
18  Flyckt Ella  2007  ELFSBORG  AH7607  25 m  43.65   
32  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  43.99   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  44.42   
255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  44.52   
10  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  44.89   
11  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  25 m  46.44   
12  253  Mann Ingrid  2007  VÄRNAMO SS  AA0407  25 m  46.65   
13  213  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  25 m  46.87   
14  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  47.39   
15  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  47.45   
16  22  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m  47.99   
17  256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  48.76   
18  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  49.47   
19  188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  50.14   
20  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  50.50   
21  216  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  25 m  50.54   
22  17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  50.87   
23  214  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS  AG2806  50 m  53.13   
24  31  Järrenfors Olivia  2006  ELFSBORG  BP0406  25 m  54.62   
25  257  Parvin Nora  2006  VÄRNAMO SS  BK4406  25 m  57.76   
26  57  Ödman Magdalena  2008  ELFSBORG  AT3208  25 m  57.94   
27  355  Veenhuis Ella  2007  BLÅKULLA  AA9407  25 m  59.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
24_S
Gren 24, 50m Bröstsim P 12oy 
 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 37.49 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
194  Johnson Vincent  2006  OSBY SS  AD3506  25 m  38.92   
130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  40.12   
341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  41.20   
111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  42.49   
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  43.40   
47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  43.56   
281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  25 m  46.26   
118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  46.78   
210  Löfgren Ludvig  2006  OSKARSHAMN  AD9506  25 m  49.17   
10  94  Hoflund Martinsson Joel  2006  JÖNKÖPING  AH6506  25 m  49.69   
11  28  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  49.72   
12  286  Johansson Frans  2006  VÄXJÖ SS  AR4506  25 m  51.70   
13  317  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  51.71   
14  269  Usurelu Victor  2007  VÄRNAMO SS  AI7707  25 m  51.85   
15  170  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  52.30   
16  310  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  52.69   
17  179  Andelius Markus  2007  NÄSSJÖ  AI8307  25 m  54.38   
18  153  Nilsson Eskil  2008  LUDVIKA SS  AB6108  25 m  58.03   
19  189  Rångeby Philip  2006  NÄSSJÖ  AA7306  25 m  58.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
25_S
Gren 25, 50m Bröstsim F 13-14 
 
13-14 år: Emma Svanbäck 33.86 2001 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  34.89   
115  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  36.57   
35  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  36.92   
25  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  36.93   
66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  37.17   
117  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  37.46   
202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  37.51   
250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  37.52   
322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  38.28   
10  274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  25 m  38.64   
11  126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  38.77   
12  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  38.78   
13  168  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  38.90   
14  200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  39.03   
15  315  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  39.04   
16  228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  50 m  39.29   
17  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  39.59   
18  275  Miñana Juan Maria  2004  VÄSTERVIK  BR2404  25 m  39.74   
19  110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  40.21   
20  241  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  40.22   
21  96  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  40.33   
22  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  40.80   
23  277  Sundell Tilda  2005  VÄSTERVIK  AT8205  25 m  40.83   
24  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  40.87   
25  320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  40.89   
26  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  41.26   
27  287  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  41.27   
28  192  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  41.28   
29  12  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  41.42   
30  244  Persson Liv  2004  HVETLANDA  BK5604  25 m  41.50   
31  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  41.69   
32  193  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  41.94   
33  197  Möller Jonna  2005  OSBY SS  AA1605  25 m  42.15  RES 
34  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  42.25  RES 
35  62  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  42.42  RES 
36  328  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  42.69  RES 
37  53  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  25 m  43.00  RES 
38  290  Sjö Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BE9204  25 m  43.07  RES 
39  288  Merbom Elsa  2005  VÄXJÖ SS  AR5605  25 m  44.03  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
26_S
Gren 26, 50m Bröstsim P 13-14 
 
13-14 år: Niklas Tour 32.33 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  34.30   
92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  34.72   
Florez Sebastian  2004  EKSJÖ SLS  AH8504  25 m  36.54   
171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  36.79   
74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  36.99   
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  37.55   
14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  38.98   
90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  39.11   
209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m  39.26   
10  33  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  40.41   
11  284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  41.38   
12  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  50 m  41.53   
13  301  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  43.59   
14  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  43.75   
15  283  Hermansson Hugo  2004  VÄXJÖ SS  AO6904  25 m  44.62   
16  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  45.20   
17  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  45.65   
18  166  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  46.94   
19  260  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS  AI4105  25 m  47.40   
20  267  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS  AT2304  25 m  48.99   
21  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  50 m  49.49   
22  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  49.70   
23  131  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  50 m  50.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
27_S
Gren 27, 50m Bröstsim F 15-16 
 
15-16 år: Klara Thormalm (1998) 33.40 2014-05-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  31.78   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  33.63   
55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  34.43   
201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  34.70   
235  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  35.21   
185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  35.42   
232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  35.73   
242  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  36.31   
167  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  36.65   
10  79  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  36.76   
11  240  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  36.77   
12  164  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  36.95   
13  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  37.20   
14  203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  37.25   
15  151  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  37.26   
16  60  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  37.31   
17  129  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  37.37   
18  354  Pernius Stina  2002  BLÅKULLA  AL4802  25 m  37.40   
19  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  37.55   
20  329  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.93   
21  163  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  38.49   
22  133  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  38.53   
23  243  Lindman Thea  2003  HVETLANDA  AC8203  25 m  38.60   
24  81  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  BP6802  25 m  38.92   
25  135  Lundström Sigrid  2003  KARLSHAMN  AB9403  25 m  39.01   
26  345  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  39.12   
27  349  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  39.12   
28  51  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  39.17   
29  246  Åkerblom Tindra  2003  HVETLANDA  AH7603  25 m  39.28   
30  254  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  39.38   
31  146  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  25 m  39.55   
32  195  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  39.98   
33  34  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  40.46  RES 
34  161  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  40.92  RES 
35  347  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  41.07  RES 
36  339  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  41.14  RES 
37  39  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  41.29  RES 
38  Åstrand Wilma  2002  ALVESTA SS  AR6402  25 m  41.51  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
28_S
Gren 28, 50m Bröstsim P 15-16 
 
15-16 år: Edvin Torlakovic 31.04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  30.28   
119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  31.68   
68  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  32.19   
172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  32.68   
300  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  32.80   
327  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  33.25   
273  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  33.79   
352  Löfgren Carl  2003  BLÅKULLA  AE7303  25 m  33.86   
351  Duong Henrik  2003  BLÅKULLA  AC1303  25 m  35.12   
10  223  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  50 m  35.40   
11  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  36.87   
12  217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  38.32   
13  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  39.29   
14  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  41.45   
15  218  Erlandsson Alfred  2002  SKARA SS  BA5102  25 m  42.11   
16  356  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  44.25   
17  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  50 m  49.75   
18  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  50.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
29_S
Gren 29, 50m Bröstsim F 17oä 
 
17 år och äldre: Sofia Johansson 32.82 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  33.46   
73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  33.49   
148  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  33.67   
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  33.79   
48  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  34.28   
279  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  34.89   
353  Palmqvist Lisa  2000  BLÅKULLA  AK4800  50 m  34.96   
204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  35.19   
69  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  35.23   
10  271  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  35.44   
11  114  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  35.85   
12  78  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  36.44   
13  319  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  36.54   
14  227  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  37.00   
15  229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  37.04   
16  261  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  50 m  37.09   
17  249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  37.18   
18  127  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  37.66   
19  323  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  38.31   
20  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  38.90   
21  59  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  39.34   
22  336  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  39.59   
23  140  Ebbesen Louise  2001  LJUNGBY SS  AE1601  25 m  41.02   
24  311  Löf Rebecca  2001  ÖSA  AY1801  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
30_S
Gren 30, 50m Bröstsim P 17oä 
 
17 år och äldre: Philip Carlsson 29.63 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  28.47   
40  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  28.58   
24  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  25 m  29.54   
276  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  29.67   
106  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  29.77   
123  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  29.83   
109  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  29.98   
278  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  30.04   
147  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  30.76   
10  237  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  25 m  31.02   
11  233  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  25 m  31.71   
12  139  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  31.81   
13  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  32.51   
14  88  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  32.60   
15  152  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.95   
16  30  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  32.96   
17  184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  33.45   
18  83  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  33.62   
19  293  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  33.72   
20  280  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  34.05   
21  150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  34.20   
22  95  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  34.93   
23  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  35.66   
24  16  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  35.95   
25  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  36.03   
26  272  Ferlin Gustav  2000  VÄSTERVIK  AZ2300  25 m  36.61   
27  331  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  36.91   
28  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  37.29   
29  61  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  39.37   
30  321  Oskarsson Albin  1991  ÖSA  BA0391  25 m  54.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
31_S
Gren 31, 50m Fjärilsim F 12oy 
 
12 år och yngre: Céline Bertrand 31.47 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  32.34   
21  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  32.68   
46  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  33.20   
255  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS  AD3806  25 m  33.23   
23  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  34.04   
256  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS  AM3406  25 m  37.67   
188  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  37.83   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  38.43   
17  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  38.71   
10  175  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  39.50   
11  213  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS  AH2407  50 m  40.57   
12  182  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  40.95   
13  251  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS  AF0606  25 m  40.99   
14  291  Sjö Ella  2006  VÄXJÖ SS  AT1606  25 m  41.04   
15  70  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  41.41   
16  80  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING  AS1206  25 m  44.73   
17  19  Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  AJ7407  25 m  47.05   
18  75  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  47.17   
19  22  Holmesund Ida  2006  ELFSBORG  BB7206  25 m  48.77   
20  32  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  49.74   
21  31  Järrenfors Olivia  2006  ELFSBORG  BP0406  25 m  54.12   
22  216  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS  AF7607  50 m  54.50   
23  355  Veenhuis Ella  2007  BLÅKULLA  AA9407  25 m  56.92   
24  13  Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  AA9608  25 m  57.35   
25  253  Mann Ingrid  2007  VÄRNAMO SS  AA0407  50 m     
26  257  Parvin Nora  2006  VÄRNAMO SS  BK4406  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
32_S
Gren 32, 50m Fjärilsim P 12oy 
 
12 år och yngre: Linus Junefelt 30.53 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
341  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  34.84   
130  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  36.18   
281  Edqvist Alwin  2006  VÄXJÖ SS  AM8906  25 m  36.57   
28  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  38.29   
11  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  38.46   
47  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  38.74   
194  Johnson Vincent  2006  OSBY SS  AD3506  25 m  40.85   
118  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  43.12   
179  Andelius Markus  2007  NÄSSJÖ  AI8307  25 m  44.05   
10  310  Kördel Mathias  2006  ÖSA  AH3506  25 m  44.61   
11  111  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  45.40   
12  269  Usurelu Victor  2007  VÄRNAMO SS  AI7707  25 m  45.77   
13  170  Eriksson Troy  2006  MOTALA SS  AL2306  25 m  46.26   
14  189  Rångeby Philip  2006  NÄSSJÖ  AA7306  25 m  47.20   
15  286  Johansson Frans  2006  VÄXJÖ SS  AR4506  25 m  48.29   
16  317  Månsson Max  2006  ÖSA  AL8106  25 m  54.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
33_S
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14 
 
13-14 år: Trine Forss 28.63 2017-04-29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
193  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  30.67   
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  30.68   
274  Kuggvik Clara  2005  VÄSTERVIK  AR9405  25 m  31.41   
126  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  31.50   
270  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  32.09   
62  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  32.48   
248  Bälter Siri  2004  VÄRNAMO SS  AB6804  25 m  32.51   
110  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  32.68   
250  Ihreborn Hilma  2005  VÄRNAMO SS  AW7205  25 m  32.78   
10  53  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  32.95   
11  42  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  32.96   
12  287  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  25 m  33.03   
13  330  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  33.19   
14  228  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  33.47   
15  168  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  50 m  33.70   
16  320  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  33.74   
17  322  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  33.89   
18  117  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  33.90   
19  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  34.07   
20  66  Havskog Ellen  2005  HULTSFRED  AD3805  25 m  34.32   
21  192  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  25 m  34.54   
22  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  34.87   
23  342  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  34.93   
24  200  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  25 m  34.96   
25  275  Miñana Juan Maria  2004  VÄSTERVIK  BR2404  25 m  35.04   
26  63  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  35.11   
27  72  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  35.14   
28  206  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  50 m  35.23   
29  202  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  25 m  35.28   
30  241  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA  AG6605  25 m  35.67   
31  26  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  35.89   
32  346  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  50 m  36.19   
33  289  Provencher Lily  2005  VÄXJÖ SS  AR6605  25 m  36.22  RES 
34  187  Rahm Nathalie  2004  NÄSSJÖ  AA2404  25 m  36.61  RES 
35  315  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  37.17  RES 
36  277  Sundell Tilda  2005  VÄSTERVIK  AT8205  25 m  37.34  RES 
37  12  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  37.69  RES 
38  239  Glamocanin Selma  2005  HVETLANDA  AM4605  25 m  38.11  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
34_S
Gren 34, 50m Fjärilsim P 13-14 
 
13-14 år: Linus Junefeldt 27.03 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  29.23   
Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  30.41   
171  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  30.81   
137  Spogardh Leo  2004  KARLSHAMN  AE2304  25 m  30.99   
50  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  31.47   
84  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  32.25   
284  Hristodor Mircea Gabriel  2004  VÄXJÖ SS  AT8904  25 m  32.34   
89  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  32.83   
92  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  32.92   
10  38  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  33.37   
11  209  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m  33.60   
12  136  Spogardh Adrian  2004  KARLSHAMN  AC7904  25 m  34.08   
13  33  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  34.53   
14  Florez Sebastian  2004  EKSJÖ SLS  AH8504  25 m  34.57   
15  14  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  34.98   
16  90  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m  34.98   
17  259  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS  AB2104  50 m  35.07   
18  74  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  35.56   
19  307  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  35.83   
20  313  Miles Nathaniel  2004  ÖSA  AV3504  25 m  36.69   
21  104  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  36.72   
22  335  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  50 m  38.82   
23  326  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  38.84   
24  103  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  39.26   
25  176  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  39.30   
26  121  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING  AI8104  25 m  40.87   
27  260  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS  AI4105  25 m  43.25   
28  301  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  43.46   
29  267  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS  AT2304  25 m  44.95   
30  166  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  49.73   
31  131  Blixt William  2004  KARLSBORG  AT0904  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
35_S
Gren 35, 50m Fjärilsim F 15-16 
 
15-16 år: Klara Thormalm (1998) 28.21 2014-05-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  28.42   
91  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  28.70   
299  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.86   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  29.68   
55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  29.78   
308  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  30.26   
203  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  30.31   
354  Pernius Stina  2002  BLÅKULLA  AL4802  50 m  30.37   
144  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  30.63   
10  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  30.65   
11  201  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  30.68   
12  242  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  30.85   
13  334  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  30.86   
14  226  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  30.92   
15  349  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  30.97   
16  185  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  31.14   
17  34  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  31.19   
18  142  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  31.21   
19  133  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  31.39   
20  51  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  31.46   
21  339  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  31.58   
22  232  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  31.89   
23  82  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  31.97   
24  305  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  32.03   
25  167  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  32.10   
26  316  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  32.22   
27  164  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  32.56   
28  240  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  25 m  32.72   
29  151  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  32.79   
30  329  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  32.95   
31  124  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  33.25   
32  79  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  33.32   
33  265  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  33.41  RES 
34  129  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  33.48  RES 
35  195  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  25 m  33.83  RES 
36  205  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  33.88  RES 
37  180  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  34.03  RES 
38  143  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  34.19  RES 
39  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  34.62  RES 
40  178  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  34.92  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
36_S
Gren 36, 50m Fjärilsim P 15-16 
 
15-16 år: Jesper Jonsson 25.98 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  26.32   
43  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  26.59   
219  Jivanov Peter  2002  SKARA SS  AV8902  50 m  27.18   
119  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  27.39   
169  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  28.10   
112  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  28.23   
351  Duong Henrik  2003  BLÅKULLA  AC1303  25 m  28.80   
352  Löfgren Carl  2003  BLÅKULLA  AE7303  25 m  29.06   
230  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  29.12   
10  300  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  29.70   
11  296  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  29.74   
12  247  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  29.76   
13  273  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  29.87   
14  217  Svensson Arvid  2003  RONNEBY SS  AJ6303  25 m  30.02   
15  77  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  30.28   
16  223  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS  AK2902  50 m  30.34   
17  172  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  30.36   
18  298  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  30.85   
19  113  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  31.73   
20  159  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  31.89   
21  294  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  32.72   
22  225  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS  AM9903  25 m  33.93   
23  356  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  33.96   
24  191  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  25 m  35.31   
25  101  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  25 m  35.78   
26  262  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS  AO2503  25 m  35.91   
27  212  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  40.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
37_S
Gren 37, 50m Fjärilsim F 17oä 
 
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 27.66 2016-05-17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  28.84   
99  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  29.06   
279  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  29.33   
220  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  29.38   
323  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  29.74   
271  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  29.86   
116  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  29.96   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  30.08   
73  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  30.29   
10  222  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  30.32   
11  229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  30.40   
12  120  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  30.79   
13  29  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  30.86   
14  190  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  30.87   
15  160  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  31.01   
16  58  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  31.32   
17  319  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  31.67   
18  71  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  31.69   
19  138  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  31.90   
20  127  Thollström Evelina  1999  JÖNKÖPING  BQ1299  25 m  31.96   
21  353  Palmqvist Lisa  2000  BLÅKULLA  AK4800  25 m  32.09   
22  204  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  32.29   
23  249  Davidsson Elvira  1996  VÄRNAMO SS  AJ9896  25 m  32.42   
24  59  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  33.10   
25  97  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  33.10   
26  343  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  33.91   
27  309  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  34.93   
28  227  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  35.23   
29  78  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  40.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
38_S
Gren 38, 50m Fjärilsim P 17oä 
 
17 år och äldre: Henrik Lindau 24.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  24.57   
186  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  25.13   
276  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  25.58   
123  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  25.59   
107  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  25.94   
109  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  26.10   
44  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  26.33   
88  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  26.36   
266  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  26.53   
10  105  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  26.66   
11  184  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  26.76   
12  258  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  26.84   
13  40  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  27.07   
14  340  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  27.23   
15  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  27.28   
16  237  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  25 m  27.41   
17  41  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  27.45   
18  54  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  27.49   
19  93  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  27.83   
20  149  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  27.84   
21  278  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  27.97   
22  36  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  28.25   
23  65  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  28.25   
24  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  28.27   
25  280  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  28.37   
26  150  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  28.47   
27  147  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
28  15  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  28.71   
29  49  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  28.72   
30  233  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  50 m  28.86   
31  83  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  28.88   
32  152  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  29.16   
33  302  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  29.38  RES 
34  61  Johansson Viktor  1998  FALKÖPING  AL7798  25 m  29.60  RES 
35  139  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  30.31  RES 
36  331  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  30.69  RES 
37  16  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  25 m  32.12  RES 
38  154  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  32.51  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  26 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
39_S
Gren 39, 100m Frisim Damer 
 
12 år och yngre: Molly Lund 1:04.96 2017-04-29 
13 - 14 år: Trine Forss (2006) 59.68 2017-04-29 
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 1:00.01 2015-05-16 
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 57.06 2015-05-16 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  56.65   
222  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  56.74   
220  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  57.43   
221  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  57.53   
55  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  58.38   
231  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  58.38   
229  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  58.40   
196  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  59.01   
224  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  59.14   
10  236  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  59.47   
11  114