Program för Rosenlundsbadet Sprint 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2018 |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:35 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (8) |
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 |
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 |
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 |
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
189 |
1 |
Philip Rångeby |
2006 |
AA7306 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:39.74 |
310 |
2 |
Mathias Kördel |
2006 |
AH3506 |
ÖSA |
|
25m |
1:34.24 |
194 |
3 |
Vincent Johnson |
2006 |
AD3506 |
OSBY SS |
|
25m |
1:33.53 |
281 |
4 |
Alwin Edqvist |
2006 |
AM8906 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:30.18 |
118 |
5 |
Daniel Sainz |
2006 |
AG5906 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:30.40 |
269 |
6 |
Victor Usurelu |
2007 |
AI7707 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:33.92 |
179 |
7 |
Markus Andelius |
2007 |
AI8307 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:38.52 |
286 |
8 |
Frans Johansson |
2006 |
AR4506 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:53.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
130 |
1 |
Melker Åkesson |
2006 |
AB8306 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:28.03 |
111 |
2 |
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.89 |
14 |
3 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.04 |
176 |
4 |
Marcus Manninen |
2004 |
AD1104 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:19.36 |
341 |
5 |
Leo Karlsson |
2006 |
AH6706 |
HK SIM |
|
25m |
1:19.80 |
272 |
6 |
Gustav Ferlin |
2000 |
AZ2300 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:21.00 |
101 |
7 |
Tobias Karlsson |
2002 |
AX2902 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:22.34 |
94 |
8 |
Joel Hoflund Martinsson |
2006 |
AH6506 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:29.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
326 |
1 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
25m |
1:18.78 |
89 |
2 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:18.40 |
159 |
3 |
William Nordkvist |
2002 |
AF2902 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:17.96 |
84 |
4 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:17.10 |
284 |
5 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
AT8904 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:17.84 |
307 |
6 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
25m |
1:18.30 |
104 |
7 |
David Liu |
2004 |
AY4704 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:18.63 |
47 |
8 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:18.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
1 |
David Bergqvist |
2005 |
AA7505 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.73 |
136 |
2 |
Adrian Spogardh |
2004 |
AC7904 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:13.79 |
171 |
3 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:12.03 |
90 |
4 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.58 |
327 |
5 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
1:11.85 |
300 |
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:13.30 |
259 |
7 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:14.18 |
212 |
8 |
Jakob Nyström |
2003 |
AU0103 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:15.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Arvid Svensson |
2003 |
AJ6303 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:11.18 |
50 |
2 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.88 |
331 |
3 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
1:10.47 |
172 |
4 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:09.51 |
225 |
5 |
Ludvig Johansson |
2003 |
AM9903 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:10.42 |
199 |
6 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
1:10.70 |
38 |
7 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.91 |
15 |
8 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Leo Spogardh |
2004 |
AE2304 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:08.72 |
7 |
2 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.00 |
92 |
3 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:07.72 |
230 |
4 |
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:05.19 |
65 |
5 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:05.85 |
49 |
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.81 |
298 |
7 |
Hannes Börjel |
2002 |
AO4502 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.09 |
247 |
8 |
Anton Bäckman |
2003 |
AD7103 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:09.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:04.84 |
280 |
2 |
Felix Öberg |
2001 |
AS9301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:04.55 |
36 |
3 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.06 |
87 |
4 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.56 |
112 |
5 |
Eldin Nukovic |
2002 |
AE5102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.68 |
332 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:04.38 |
169 |
7 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:04.57 |
44 |
8 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:05.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:02.67 |
184 |
2 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:01.54 |
107 |
3 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:01.22 |
41 |
4 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
25m |
57.21 |
93 |
5 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
AB9301 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:00.22 |
76 |
6 |
Johan Bergwall |
1999 |
AO4599 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:01.48 |
150 |
7 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:01.91 |
186 |
8 |
William Myrlander |
1997 |
AA1197 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:02.96 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:35 |
|