Startliste for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
494 |
3 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:38.05 |
444 |
4 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
2:35.47 |
29 |
5 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
25m |
2:35.75 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
0 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
2:34.44 |
302 |
1 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
2:34.01 |
64 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
2:33.75 |
303 |
3 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
2:33.71 |
395 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:32.68 |
412 |
5 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.70 |
386 |
6 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
25m |
2:33.71 |
306 |
7 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
2:33.79 |
255 |
8 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.30 |
342 |
9 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
NORD |
|
25m |
2:34.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
0 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
25m |
2:32.63 |
30 |
1 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
25m |
2:32.19 |
307 |
2 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:31.35 |
540 |
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
2:30.37 |
577 |
4 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:30.05 |
397 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:30.20 |
187 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:30.55 |
453 |
7 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:32.03 |
78 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:32.52 |
110 |
9 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
2:32.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
0 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
2:28.28 |
54 |
1 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:26.51 |
84 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.36 |
85 |
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.92 |
469 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:18.68 |
96 |
5 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:19.40 |
77 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.98 |
94 |
7 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:24.76 |
336 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.58 |
34 |
9 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:29.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
0 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.20 |
259 |
1 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:26.15 |
561 |
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
2:23.27 |
338 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:20.28 |
486 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:13.48 |
226 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
2:19.29 |
398 |
6 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:21.63 |
90 |
7 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
2:24.64 |
250 |
8 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:27.43 |
440 |
9 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:28.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
0 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:27.84 |
320 |
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
2:26.03 |
206 |
2 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:22.83 |
241 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.17 |
284 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
2:12.37 |
558 |
5 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
25m |
2:19.28 |
496 |
6 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
25m |
2:21.05 |
441 |
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:24.41 |
409 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:26.84 |
359 |
9 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
25m |
2:28.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|