2019-09-17   15:16:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Ikäkausimestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:19.59  1:19.59   
Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  1:19.78  1:19.78   
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:20.75  1:20.75   
Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:21.05  1:21.05   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:21.80  1:21.80   
Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  1:21.93  1:21.93   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:22.24  1:22.24   
Säntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  1:22.99  1:22.99   
Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:23.11  1:23.11   
10  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:23.63  1:23.63   
11  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:23.67  1:23.67   
12  Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  1:23.67  1:23.67   
13  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  25 m  1:24.35  1:24.35   
14  Lempiälä Milla  2005  LUS  05A436  25 m  1:24.82  1:24.82   
15  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  1:25.02  1:25.02   
16  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  1:25.11  1:25.11   
13 v 
Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  1:14.01  1:14.01   
Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  1:14.36  1:14.36   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  1:14.47  1:14.47   
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:15.36  1:15.36   
Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  1:16.26  1:16.26   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  1:16.38  1:16.38   
Edwards Anna  2004  HSS  04A597  25 m  1:16.49  1:16.49   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:16.81  1:16.81   
Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  1:16.90  1:16.90   
10  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  1:18.48  1:18.48   
11  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m  1:18.69  1:18.69   
12  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  1:18.71  1:18.71   
13  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  1:18.75  1:18.75   
14  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  1:18.91  1:18.91   
15  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:19.22  1:19.22   
16  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  1:19.63  1:19.63   
14 v 
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:09.61  1:09.61   
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  1:10.70  1:10.70   
Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  1:12.58  1:12.58   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  1:13.85  1:13.85   
Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  1:13.97  1:13.97   
Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  1:14.20  1:14.20   
Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  1:16.05  1:16.05   
Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  1:16.28  1:16.28   
Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK  03A354  25 m  1:16.60  1:16.60   
10  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  25 m  1:17.03  1:17.03   
11  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:17.58  1:17.58   
12  Pellinen Siiri  2003  SWIM  03A581  25 m  1:18.29  1:18.29   
13  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  1:18.78  1:18.78   
14  Tapanainen Milla-Lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:19.06  1:19.06   
15  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  1:19.39  1:19.39   
16  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  1:20.23  1:20.23   
15 v 
Liven Emilia  2002  AUi  02A205  25 m  1:13.06  1:13.06   
Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  1:13.39  1:13.39   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  1:14.16  1:14.16   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  1:14.68  1:14.68   
Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  1:14.94  1:14.94   
Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:14.96  1:14.96   
Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  1:15.05  1:15.05   
Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  25 m  1:15.55  1:15.55   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  1:16.04  1:16.04   
10  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  1:16.58  1:16.58   
11  Jouhten Senni  2002  KemPy  02A428  25 m  1:16.98  1:16.98   
12  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  1:17.51  1:17.51   
13  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:17.85  1:17.85   
14  Ingi Minna  2002  VUS-VSS  02A339  25 m  1:18.14  1:18.14   
15  Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  1:18.30  1:18.30   
16  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  1:19.08  1:19.08   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:47 
 
2_S
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  2:23.77  2:23.77   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  2:31.62  2:31.62   
Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  2:31.63  2:31.63   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  2:31.64  2:31.64   
Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  2:31.77  2:31.77   
Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  2:33.03  2:33.03   
Leppänen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  2:33.61  2:33.61   
Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  2:34.63  2:34.63   
Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  2:35.14  2:35.14   
10  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  2:35.59  2:35.59   
11  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  2:36.11  2:36.11   
12  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  2:36.70  2:36.70   
13  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  2:36.97  2:36.97   
14  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  2:37.06  2:37.06   
15  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  2:37.43  2:37.43   
16  Ijäs Veikka  2004  OuLo  04A233  25 m  2:39.53  2:39.53   
14 v 
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  2:14.93  2:14.93   
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  2:15.36  2:15.36   
Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  2:19.29  2:19.29   
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:20.52  2:20.52   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:20.80  2:20.80   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  2:21.30  2:21.30   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  2:23.09  2:23.09   
Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  2:24.18  2:24.18   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  2:24.35  2:24.35   
10  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  2:24.78  2:24.78   
11  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  2:24.85  2:24.85   
12  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  2:25.17  2:25.17   
13  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  2:26.10  2:26.10   
14  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:26.43  2:26.43   
15  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  2:28.83  2:28.83   
16  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  2:28.86  2:28.86   
15 v 
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  2:09.25  2:09.25   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  2:10.48  2:10.48   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  2:14.53  2:14.53   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:15.63  2:15.63   
Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  2:16.81  2:16.81   
Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  2:17.86  2:17.86   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  2:19.45  2:19.45   
Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  2:21.25  2:21.25   
Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:21.48  2:21.48   
10  Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  2:21.56  2:21.56   
11  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:22.84  2:22.84   
12  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  2:23.21  2:23.21   
13  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  2:23.98  2:23.98   
14  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  2:24.22  2:24.22   
15  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  2:24.53  2:24.53   
16  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  2:24.70  2:24.70   
16 v 
Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  2:07.64  2:07.64   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  2:11.13  2:11.13   
Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  2:13.97  2:13.97   
Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  2:14.20  2:14.20   
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  2:14.54  2:14.54   
Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  2:14.61  2:14.61   
Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  25 m  2:14.75  2:14.75   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  2:14.95  2:14.95   
Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  2:16.75  2:16.75   
10  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  2:16.95  2:16.95   
11  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  2:17.04  2:17.04   
12  Taskila Tiitus  2001  OU  01A402  25 m  2:17.89  2:17.89   
13  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  2:18.07  2:18.07   
14  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  2:18.31  2:18.31   
15  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  2:18.54  2:18.54   
16  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  25 m  2:18.96  2:18.96   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
3_S
Laji 3, 50m PU T12-15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  27.85  27.85   
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  28.49  28.49   
Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m  29.14  29.14   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  29.34  29.34   
Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  29.49  29.49   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  29.49  29.49   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  29.65  29.65   
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  29.73  29.73   
Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  25 m  29.78  29.78   
10  Winqvist Nea  2002  BS-PU  02A729  25 m  30.01  30.01   
11  Lehtinen Sonja  2003  HU  03A385  25 m  30.07  30.07   
12  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  30.14  30.14   
13  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  30.15  30.15   
14  Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  25 m  30.32  30.32   
15  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  30.34  30.34   
16  Koskinen Olga  2002  UKK  02A165  25 m  30.35  30.35   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
4_S
Laji 4, 50m VU P13-16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  24.03  24.03   
Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  24.08  24.08   
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  24.24  24.24   
Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  25 m  24.34  24.34   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  25 m  24.76  24.76   
Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  24.81  24.81   
Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  24.89  24.89   
Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  24.96  24.96   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  25.00  25.00   
10  Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  25.01  25.01   
11  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  25.22  25.22   
12  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  25.31  25.31   
13  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  25.34  25.34   
14  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  25.35  25.35   
15  Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  25.45  25.45   
16  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  25.47  25.47   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
5_S
Laji 5, 800m VU T13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  9:10.95  9:10.95   
Mäkilä Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  9:23.62  9:23.62   
Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  9:28.13  9:28.13   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  9:36.90  9:36.90   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  9:51.00  9:51.00   
Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  9:52.23  9:52.23   
Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  9:52.38  9:52.38   
Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  9:54.03  9:54.03   
Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  9:55.11  9:55.11   
10  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  9:56.35  9:56.35   
11  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  10:00.02  10:00.02   
12  Nieminen Santra  2004  UKK  04A208  25 m  10:00.40  10:00.40   
13  Rantala Salla  2004  Pyry  04A102  25 m  10:04.56  10:04.56   
14  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  10:05.17  10:05.17   
15  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  10:10.40  10:10.40   
16  Mäkinen Milja  2004  KoU  04A192  25 m  10:12.15  10:12.15   
14 v 
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  9:00.24  9:00.24   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  9:07.80  9:07.80   
Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  9:12.50  9:12.50   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  9:40.25  9:40.25   
Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  9:40.97  9:40.97   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  9:42.07  9:42.07   
Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  9:45.30  9:45.30   
Tapanainen Milla-Lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  9:46.30  9:46.30   
Nygård Martta  2003  OU  03A230  25 m  9:46.92  9:46.92   
10  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  9:47.58  9:47.58   
11  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  9:48.07  9:48.07   
12  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  9:56.02  9:56.02   
13  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  9:56.65  9:56.65   
14  Säntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  9:57.62  9:57.62   
15  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  10:02.30  10:02.30   
16  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  10:04.47  10:04.47   
15 v 
Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  9:24.35  9:24.35   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  9:40.07  9:40.07   
Salminen Venla  2002  NumKis  02A046  25 m  9:40.78  9:40.78   
Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  9:41.21  9:41.21   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  9:42.22  9:42.22   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  9:53.24  9:53.24   
Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  9:57.03  9:57.03   
Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  9:58.59  9:58.59   
Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  10:08.27  10:08.27   
10  Saarelainen Veera  2002  MiUS  02A471  25 m  10:12.86  10:12.86   
11  Rintanen Lydia  2002  AUi  02A539  25 m  10:13.71  10:13.71   
12  Viitasalo Helmi  2002  RaUS  02A628  25 m  10:15.06  10:15.06   
13  Nätynki Ronja  2002  SCR  02A807  25 m  10:16.26  10:16.26   
14  Vehkaoja Isa  2002  OU  02A158  25 m  10:17.83  10:17.83   
15  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  10:20.56  10:20.56   
16  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m  10:23.04  10:23.04   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
6_S
Laji 6, 4X100m VU P16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 v ja nuoremmat 
Cetus 1  2001  Cetus    25 m  3:36.77  3:36.77   
Laus 1  2001  LaUS    25 m  3:37.32  3:37.32   
Vanders 1  2001  Vanders    25 m  3:38.77  3:38.77   
ÅSK 1  2001  ÅSK    25 m  3:40.11  3:40.11   
HSS  2001  HSS    25 m  3:40.86  3:40.86   
Cetus 2  2001  Cetus    25 m  3:41.43  3:41.43   
AUi  2001  AUi    25 m  3:42.80  3:42.80   
JoUS 1  2001  JoUS    25 m  3:43.53  3:43.53   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
7_S
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  1:11.99  1:11.99   
Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  1:13.87  1:13.87   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:14.86  1:14.86   
Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:16.45  1:16.45   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  1:16.64  1:16.64   
Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:18.02  1:18.02   
Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:18.04  1:18.04   
Leppänen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  1:19.83  1:19.83   
Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  1:20.31  1:20.31   
10  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:20.47  1:20.47   
11  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:20.88  1:20.88   
12  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  1:20.97  1:20.97   
13  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:21.03  1:21.03   
14  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:21.06  1:21.06   
15  Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  1:21.85  1:21.85   
16  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  1:21.87  1:21.87   
14 v 
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  1:07.14  1:07.14   
Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  1:08.02  1:08.02   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  1:08.47  1:08.47   
Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  1:08.95  1:08.95   
Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  1:12.05  1:12.05   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  1:13.54  1:13.54   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:13.73  1:13.73   
Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  1:14.06  1:14.06   
Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  1:14.25  1:14.25   
10  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  1:14.25  1:14.25   
11  Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  1:14.38  1:14.38   
12  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  1:15.12  1:15.12   
13  Yu Sihan  2003  OU  03A332  25 m  1:15.44  1:15.44   
14  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  1:15.45  1:15.45   
15  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  1:16.78  1:16.78   
16  Tupeli Konsta  2003  SeUi  03A492  25 m  1:16.94  1:16.94   
15 v 
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  1:04.77  1:04.77   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  1:06.18  1:06.18   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:06.50  1:06.50   
Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:07.46  1:07.46   
Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  1:07.97  1:07.97   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  1:08.09  1:08.09   
Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  1:08.34  1:08.34   
Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  1:08.58  1:08.58   
Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  1:10.32  1:10.32   
10  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:10.96  1:10.96   
11  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  1:11.31  1:11.31   
12  Rajaniemi Aleksi  2002  OU  02A263  25 m  1:11.43  1:11.43   
13  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  1:11.48  1:11.48   
14  Siltari Henrik  2002  KemUS  02A355  25 m  1:12.40  1:12.40   
15  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  1:12.49  1:12.49   
16  Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  25 m  1:12.83  1:12.83   
16 v 
Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  1:04.81  1:04.81   
Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  1:05.94  1:05.94   
Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  1:06.14  1:06.14   
Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  25 m  1:06.99  1:06.99   
Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  1:07.16  1:07.16   
Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  1:07.22  1:07.22   
Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  1:07.87  1:07.87   
Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  25 m  1:07.95  1:07.95   
Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  25 m  1:08.64  1:08.64   
10  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  1:08.72  1:08.72   
11  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  1:08.89  1:08.89   
12  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  1:09.36  1:09.36   
13  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  1:09.99  1:09.99   
14  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  1:10.36  1:10.36   
15  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  1:10.44  1:10.44   
16  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  25 m  1:10.53  1:10.53   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
8_S
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  2:33.09  2:33.09   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  2:36.59  2:36.59   
Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  2:37.77  2:37.77   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  2:38.45  2:38.45   
Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  2:39.19  2:39.19   
Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  2:39.21  2:39.21   
Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  2:39.35  2:39.35   
Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  2:41.11  2:41.11   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  2:41.27  2:41.27   
10  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  2:43.23  2:43.23   
11  Säntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  2:43.79  2:43.79   
12  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  2:45.82  2:45.82   
13  Lempiälä Milla  2005  LUS  05A436  25 m  2:46.34  2:46.34   
14  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  2:46.64  2:46.64   
15  Kurkela Julianna  2005  ÅSK  05A215  25 m  2:46.95  2:46.95   
16  Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  2:47.33  2:47.33   
13 v 
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  2:24.34  2:24.34   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:27.14  2:27.14   
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:30.01  2:30.01   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  2:30.09  2:30.09   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  2:31.36  2:31.36   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:33.12  2:33.12   
Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:33.47  2:33.47   
Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  2:33.89  2:33.89   
Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  2:35.24  2:35.24   
10  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m  2:35.52  2:35.52   
11  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  2:36.03  2:36.03   
12  Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  2:36.12  2:36.12   
13  Edwards Anna  2004  HSS  04A597  25 m  2:36.52  2:36.52   
14  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  2:36.53  2:36.53   
15  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  2:36.74  2:36.74   
16  Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  2:36.94  2:36.94   
14 v 
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  2:17.73  2:17.73   
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:24.08  2:24.08   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  2:26.98  2:26.98   
Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  25 m  2:29.15  2:29.15   
Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  2:29.19  2:29.19   
Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:30.81  2:30.81   
Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  25 m  2:31.03  2:31.03   
Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  2:31.57  2:31.57   
Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  2:31.66  2:31.66   
10  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:32.20  2:32.20   
11  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  2:32.61  2:32.61   
12  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  2:32.79  2:32.79   
13  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  2:33.36  2:33.36   
14  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  2:33.61  2:33.61   
15  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  2:33.84  2:33.84   
16  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  2:34.30  2:34.30   
15 v 
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  2:21.61  2:21.61   
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  2:23.54  2:23.54   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  2:25.92  2:25.92   
Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  2:29.39  2:29.39   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  2:29.64  2:29.64   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  2:29.95  2:29.95   
Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  2:30.97  2:30.97   
Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:31.21  2:31.21   
Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  2:31.90  2:31.90   
10  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:32.22  2:32.22   
11  Jouhten Senni  2002  KemPy  02A428  25 m  2:32.44  2:32.44   
12  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  2:32.59  2:32.59   
13  Palokangas Peppi  2002  SWIM  02A100  25 m  2:33.37  2:33.37   
14  Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  25 m  2:33.66  2:33.66   
15  Vehkaoja Isa  2002  OU  02A158  25 m  2:36.59  2:36.59   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
9_S
Laji 9, 50m PU P13-16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  25.33  25.33   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  25.39  25.39   
Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  26.01  26.01   
Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  25 m  26.15  26.15   
Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  26.52  26.52   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  26.83  26.83   
Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  26.89  26.89   
Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  26.89  26.89   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  25 m  26.91  26.91   
10  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  27.07  27.07   
11  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  27.11  27.11   
12  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  27.22  27.22   
13  Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  27.42  27.42   
14  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  27.44  27.44   
15  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  27.55  27.55   
16  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  27.58  27.58   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
10_S
Laji 10, 50m VU T12-15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  26.19  26.19   
Pentti Mia  2002  SWIM  02A018  25 m  26.59  26.59   
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  26.86  26.86   
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  26.90  26.90   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  26.91  26.91   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  27.19  27.19   
Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m  27.34  27.34   
Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  27.38  27.38   
Merisalo Viivi  2002  SWIM  02A419  25 m  27.44  27.44   
10  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  27.48  27.48   
11  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  27.48  27.48   
12  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  27.64  27.64   
13  Degenhardt Daniela  2003  AUi  03A442  25 m  27.72  27.72   
14  Lehtinen Sonja  2003  HU  03A385  25 m  27.75  27.75   
15  Lauronen Meri  2002  AQUILA  02A133  25 m  27.77  27.77   
16  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  27.79  27.79   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
11_S
Laji 11, 800m VU P14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  8:45.28  8:45.28   
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  8:49.45  8:49.45   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  8:58.48  8:58.48   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  8:59.92  8:59.92   
Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  9:07.88  9:07.88   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  9:10.53  9:10.53   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  9:17.27  9:17.27   
Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  9:20.91  9:20.91   
Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  9:22.47  9:22.47   
10  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  9:26.85  9:26.85   
11  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  9:28.47  9:28.47   
12  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  9:33.86  9:33.86   
13  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  9:34.99  9:34.99   
14  Kautto Panu  2003  LrU  03A679  25 m  9:36.45  9:36.45   
15  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  9:42.21  9:42.21   
16  Saareks Tatu  2003  LrU  03A630  25 m  9:48.32  9:48.32   
15 v 
Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  8:33.40  8:33.40   
Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  8:46.27  8:46.27   
Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  8:46.40  8:46.40   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  8:48.79  8:48.79   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  8:58.67  8:58.67   
Olander Axel  2002  TaTU  02A531  25 m  8:59.38  8:59.38   
Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  9:06.09  9:06.09   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  9:06.49  9:06.49   
Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  9:07.02  9:07.02   
10  Broman Jere  2002  Pyry  02A116  25 m  9:11.63  9:11.63   
11  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  9:14.91  9:14.91   
12  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  9:19.86  9:19.86   
13  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  9:24.58  9:24.58   
14  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  9:28.27  9:28.27   
15  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  25 m  9:38.06  9:38.06   
16  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  9:38.11  9:38.11   
16 v 
Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  8:36.89  8:36.89   
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  8:46.89  8:46.89   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  8:48.03  8:48.03   
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  8:49.82  8:49.82   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  8:56.01  8:56.01   
Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  25 m  8:57.82  8:57.82   
Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  8:58.22  8:58.22   
Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  9:01.19  9:01.19   
Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  9:10.88  9:10.88   
10  Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  9:13.80  9:13.80   
11  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  9:15.60  9:15.60   
12  Khalili Ali  2001  VUS-VSS  01A554  25 m  9:17.72  9:17.72   
13  Perkola Pirkka  2001  TaTU  01A240  25 m  9:32.28  9:32.28   
14  Kangasmaa Aaro  2001  VUS-VSS  01A471  25 m  9:33.36  9:33.36   
15  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  9:45.75  9:45.75   
16  Syrjälä Juuso  2001  VUS-VSS  01B002  25 m  9:46.98  9:46.98   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
12_S
Laji 12, 4X100m VU T15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja nuoremmat 
Raisu 1  2002  RaisU    25 m  3:52.05  3:52.05   
AUi  2002  AUi    25 m  3:58.68  3:58.68   
ÅSK 1  2002  ÅSK    25 m  3:59.05  3:59.05   
Cetus 1  2002  Cetus    25 m  3:59.10  3:59.10   
HSS  2002  HSS    25 m  4:02.17  4:02.17   
SWIM 1  2002  SWIM    25 m  4:02.51  4:02.51   
UiTa 1  2002  UiTa    25 m  4:02.63  4:02.63   
Laus 1  2002  LaUS    25 m  4:03.05  4:03.05   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
13_S
Laji 13, 200m RU T13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:38.04  2:38.04   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:45.01  2:45.01   
Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  2:45.46  2:45.46   
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:45.59  2:45.59   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  2:45.74  2:45.74   
Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  2:49.87  2:49.87   
Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  2:50.62  2:50.62   
Edwards Anna  2004  HSS  04A597  25 m  2:50.97  2:50.97   
Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  2:51.20  2:51.20   
10  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  2:53.11  2:53.11   
11  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  2:54.59  2:54.59   
12  Taiponen Aada  2004  RiUS  04A449  25 m  2:55.76  2:55.76   
13  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m  2:56.19  2:56.19   
14  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m  2:56.25  2:56.25   
15  Rantala Salla  2004  Pyry  04A102  25 m  2:56.31  2:56.31   
16  Toivonen Helmiina  2004  HSS  04A030  25 m  2:56.51  2:56.51   
14 v 
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  2:34.11  2:34.11   
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:35.83  2:35.83   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:39.45  2:39.45   
Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  2:40.43  2:40.43   
Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  2:42.20  2:42.20   
Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  2:42.35  2:42.35   
Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  2:45.26  2:45.26   
Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK  03A354  25 m  2:45.27  2:45.27   
Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:45.97  2:45.97   
10  Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  2:46.55  2:46.55   
11  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:49.81  2:49.81   
12  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  2:50.00  2:50.00   
13  Metiäinen Inka  2003  SWIM  03A640  25 m  2:50.81  2:50.81   
14  Tapanainen Milla-Lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  2:50.84  2:50.84   
15  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  2:52.25  2:52.25   
16  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  25 m  2:52.33  2:52.33   
15 v 
Liven Emilia  2002  AUi  02A205  25 m  2:40.39  2:40.39   
Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  2:41.33  2:41.33   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  2:42.54  2:42.54   
Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:44.88  2:44.88   
Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  2:47.43  2:47.43   
Jouhten Senni  2002  KemPy  02A428  25 m  2:47.89  2:47.89   
Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  2:49.88  2:49.88   
Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:50.22  2:50.22   
Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  25 m  2:50.80  2:50.80   
10  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  2:50.84  2:50.84   
11  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  2:52.43  2:52.43   
12  Kontiainen Aino  2002  UH  02A770  25 m  2:52.88  2:52.88   
13  Siekkinen Amalia  2002  OuLo  02A189  25 m  2:55.73  2:55.73   
14  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  2:57.68  2:57.68   
15  Vähämaa Saana  2002  RaUS  02A743  25 m  2:58.93  2:58.93   
16  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  3:01.50  3:01.50   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
14_S
Laji 14, 200m SU P14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  2:11.81  2:11.81   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  2:16.81  2:16.81   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:19.78  2:19.78   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  2:20.27  2:20.27   
Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  2:20.38  2:20.38   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  2:22.28  2:22.28   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  2:23.35  2:23.35   
Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  2:27.11  2:27.11   
Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  2:27.15  2:27.15   
10  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  2:27.62  2:27.62   
11  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  2:27.77  2:27.77   
12  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:27.92  2:27.92   
13  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  2:28.04  2:28.04   
14  Salonen Pauli  2003  HU  03A394  25 m  2:28.90  2:28.90   
15  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  2:29.29  2:29.29   
16  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  2:31.25  2:31.25   
15 v 
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  2:10.85  2:10.85   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  2:12.10  2:12.10   
Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  2:13.00  2:13.00   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:13.55  2:13.55   
Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  2:15.02  2:15.02   
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  2:16.91  2:16.91   
Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  2:17.21  2:17.21   
Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  2:17.56  2:17.56   
Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  2:18.42  2:18.42   
10  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  2:18.55  2:18.55   
11  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  2:21.71  2:21.71   
12  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  2:22.91  2:22.91   
13  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  2:24.40  2:24.40   
14  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  25 m  2:24.44  2:24.44   
15  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  2:25.29  2:25.29   
16  Kettunen Lauri  2002  LrU  02B225  25 m  2:26.22  2:26.22   
16 v 
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  2:03.90  2:03.90   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  2:10.01  2:10.01   
Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  2:10.94  2:10.94   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  2:12.21  2:12.21   
Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  2:14.64  2:14.64   
Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  2:15.23  2:15.23   
Taskila Tiitus  2001  OU  01A402  25 m  2:18.10  2:18.10   
Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  2:18.81  2:18.81   
Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  2:19.78  2:19.78   
10  Järvinen Jiri  2001  SWIM  01A304  25 m  2:20.15  2:20.15   
11  Perkola Pirkka  2001  TaTU  01A240  25 m  2:20.91  2:20.91   
12  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  2:22.62  2:22.62   
13  Syrjälä Juuso  2001  VUS-VSS  01B002  25 m  2:25.92  2:25.92   
14  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  2:32.95  2:32.95   
15  Leskelä Jani  2001  KemTU  01A480  25 m  2:33.08  2:33.08   
16  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  25 m  2:34.90  2:34.90   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
15_S
Laji 15, 50m SU T12-15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
Pentti Mia  2002  SWIM  02A018  25 m  29.43  29.43   
Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  29.56  29.56   
Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  29.65  29.65   
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  30.22  30.22   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  30.53  30.53   
Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  30.64  30.64   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  31.02  31.02   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  31.09  31.09   
Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  31.42  31.42   
10  Nygård Martta  2003  OU  03A230  25 m  31.54  31.54   
11  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  31.59  31.59   
12  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  31.63  31.63   
13  Nikkanen Milla  2002  Vanders  02A124  25 m  31.73  31.73   
14  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  31.75  31.75   
15  Merisalo Viivi  2002  SWIM  02A419  25 m  31.77  31.77   
16  Martinkauppi Sofia  2003  UKK  03A049  25 m  31.78  31.78   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
16_S
Laji 16, 100m SKU P13-16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  58.78  58.78   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  59.07  59.07   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  1:00.42  1:00.42   
Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  25 m  1:00.51  1:00.51   
Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  1:00.52  1:00.52   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:00.83  1:00.83   
Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  1:01.28  1:01.28   
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  1:01.31  1:01.31   
Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  1:01.46  1:01.46   
10  Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  1:01.92  1:01.92   
11  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:02.01  1:02.01   
12  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  1:02.12  1:02.12   
13  Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  1:02.41  1:02.41   
14  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  1:02.61  1:02.61   
15  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  1:02.67  1:02.67   
16  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  1:02.76  1:02.76   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
17_S
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:09.12  1:09.12   
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:10.19  1:10.19   
Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:11.85  1:11.85   
Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:14.19  1:14.19   
Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  1:14.42  1:14.42   
Niemi Riina  2005  SCR  05A089  25 m  1:14.49  1:14.49   
Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:14.61  1:14.61   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:14.83  1:14.83   
Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  1:15.56  1:15.56   
10  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:16.08  1:16.08   
11  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  1:16.27  1:16.27   
12  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  1:16.32  1:16.32   
13  Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  1:16.87  1:16.87   
14  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:18.37  1:18.37   
15  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  1:18.63  1:18.63   
16  Lempiälä Milla  2005  LUS  05A436  25 m  1:18.94  1:18.94   
13 v 
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:04.58  1:04.58   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:07.28  1:07.28   
Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m  1:07.78  1:07.78   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  1:08.40  1:08.40   
Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  1:10.19  1:10.19   
Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m  1:10.69  1:10.69   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:11.32  1:11.32   
Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa  04A139  25 m  1:11.63  1:11.63   
Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  1:11.89  1:11.89   
10  Rissanen Aada  2004  Vanders  04A305  25 m  1:12.03  1:12.03   
11  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:12.53  1:12.53   
12  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  1:13.42  1:13.42   
13  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  1:13.44  1:13.44   
14  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  1:13.53  1:13.53   
15  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  1:13.58  1:13.58   
16  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:13.76  1:13.76   
14 v 
Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  1:02.13  1:02.13   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:07.40  1:07.40   
Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  25 m  1:07.98  1:07.98   
Lehtinen Sonja  2003  HU  03A385  25 m  1:08.07  1:08.07   
Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  1:08.25  1:08.25   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:09.05  1:09.05   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:09.21  1:09.21   
Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  1:09.85  1:09.85   
Hökkä Henna  2003  OU  03A216  25 m  1:11.01  1:11.01   
10  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  1:11.43  1:11.43   
11  Säntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  1:11.90  1:11.90   
12  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:12.02  1:12.02   
13  Myllykallio Ronja  2003  Pyry  03A501  25 m  1:12.20  1:12.20   
14  Koivula Eveliina  2003  UiTa  03A192  25 m  1:12.29  1:12.29   
15  Koivula Anni  2003  Pyry  03B130  25 m  1:12.43  1:12.43   
16  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  1:13.51  1:13.51   
15 v 
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  1:02.81  1:02.81   
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  1:03.04  1:03.04   
Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  1:06.10  1:06.10   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  1:06.75  1:06.75   
Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m  1:06.90  1:06.90   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  1:07.63  1:07.63   
Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  25 m  1:07.65  1:07.65   
Vakkuri Elisa  2002  KemUS  02A029  25 m  1:07.86  1:07.86   
Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  1:08.14  1:08.14   
10  Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  25 m  1:08.61  1:08.61   
11  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  1:08.65  1:08.65   
12  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  1:08.96  1:08.96   
13  Palokangas Peppi  2002  SWIM  02A100  25 m  1:09.21  1:09.21   
14  Winqvist Nea  2002  BS-PU  02A729  25 m  1:09.30  1:09.30   
15  Koski Olivia  2002  AUi  02A391  25 m  1:09.35  1:09.35   
16  Paukkunen Amanda  2002  SWIM  02A895  25 m  1:09.39  1:09.39   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
18_S
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  4:31.04  4:31.04   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  4:38.27  4:38.27   
Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  4:41.94  4:41.94   
Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  4:44.31  4:44.31   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  4:47.67  4:47.67   
Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  4:48.31  4:48.31   
Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  4:48.41  4:48.41   
Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  4:51.93  4:51.93   
Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  4:52.66  4:52.66   
10  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  4:53.26  4:53.26   
11  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  4:53.36  4:53.36   
12  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  4:56.06  4:56.06   
13  Haipus Arttu  2004  KemPy  04A723  25 m  4:57.01  4:57.01   
14  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  4:57.23  4:57.23   
15  Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  25 m  4:57.90  4:57.90   
16  Salo Eetu  2004  KoU  04A413  25 m  4:58.08  4:58.08   
14 v 
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  4:12.81  4:12.81   
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  4:18.15  4:18.15   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  4:21.73  4:21.73   
Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  4:23.13  4:23.13   
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  4:23.30  4:23.30   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  4:23.56  4:23.56   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  4:23.62  4:23.62   
Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  4:26.98  4:26.98   
Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  4:28.84  4:28.84   
10  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  4:30.97  4:30.97   
11  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  4:31.67  4:31.67   
12  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  4:32.09  4:32.09   
13  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  4:32.91  4:32.91   
14  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  4:33.90  4:33.90   
15  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  4:34.66  4:34.66   
16  Kautto Panu  2003  LrU  03A679  25 m  4:36.55  4:36.55   
15 v 
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  4:11.01  4:11.01   
Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  4:11.23  4:11.23   
Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  4:13.37  4:13.37   
Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  4:16.07  4:16.07   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  4:16.48  4:16.48   
Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  4:18.05  4:18.05   
Olander Axel  2002  TaTU  02A531  25 m  4:18.91  4:18.91   
Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  4:21.28  4:21.28   
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  4:23.45  4:23.45   
10  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  4:24.22  4:24.22   
11  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  4:27.64  4:27.64   
12  Broman Jere  2002  Pyry  02A116  25 m  4:27.90  4:27.90   
13  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  4:29.09  4:29.09   
14  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  4:31.60  4:31.60   
15  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  4:31.86  4:31.86   
16  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  4:32.36  4:32.36   
16 v 
Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  4:07.77  4:07.77   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  4:15.68  4:15.68   
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  4:16.54  4:16.54   
Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  4:16.98  4:16.98   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  4:18.88  4:18.88   
Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  4:19.33  4:19.33   
Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  4:19.67  4:19.67   
Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  25 m  4:22.01  4:22.01   
Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  25 m  4:23.93  4:23.93   
10  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  4:25.84  4:25.84   
11  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  4:26.01  4:26.01   
12  Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  25 m  4:30.33  4:30.33   
13  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  4:31.27  4:31.27   
14  Panschin Ruslan  2001  ORCA  01B198  25 m  4:35.53  4:35.53   
15  Kangasmaa Aaro  2001  VUS-VSS  01A471  25 m  4:36.28  4:36.28   
16  Khalili Ali  2001  VUS-VSS  01A554  25 m  4:36.98  4:36.98   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
19_S
Laji 19, 4X100m SKU T15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja nuoremmat 
Raisu 1  2002  RaisU    25 m  4:16.89  4:16.89   
Cetus 1  2002  Cetus    25 m  4:20.97  4:20.97   
ÅSK 1  2002  ÅSK    25 m  4:23.23  4:23.23   
AUi  2002  AUi    25 m  4:24.87  4:24.87   
SWIM 1  2002  SWIM    25 m  4:27.35  4:27.35   
UiTa 1  2002  UiTa    25 m  4:31.68  4:31.68   
OU 1  2002  OU    25 m  4:32.45  4:32.45   
Cetus 2  2002  Cetus    25 m  4:33.22  4:33.22   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
20_S
Laji 20, 400m SKU T13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  5:06.06  5:06.06   
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  5:06.89  5:06.89   
Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  5:17.21  5:17.21   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  5:17.65  5:17.65   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  5:20.76  5:20.76   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  5:23.32  5:23.32   
Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  5:23.38  5:23.38   
Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  5:23.52  5:23.52   
Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  5:29.56  5:29.56   
10  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  5:30.04  5:30.04   
11  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  5:33.63  5:33.63   
12  Mäki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  5:34.28  5:34.28   
13  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  5:35.27  5:35.27   
14  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  5:36.01  5:36.01   
15  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  5:37.27  5:37.27   
16  Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  5:37.45  5:37.45   
14 v 
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  5:03.21  5:03.21   
Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  25 m  5:10.09  5:10.09   
Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  5:10.68  5:10.68   
Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  25 m  5:12.22  5:12.22   
Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  5:12.44  5:12.44   
Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  5:20.25  5:20.25   
Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  5:20.72  5:20.72   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  5:21.59  5:21.59   
Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  5:21.65  5:21.65   
10  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  5:23.75  5:23.75   
11  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  5:24.37  5:24.37   
12  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  5:25.79  5:25.79   
13  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  5:28.08  5:28.08   
14  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  5:29.64  5:29.64   
15  Säntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  5:31.75  5:31.75   
16  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  5:32.72  5:32.72   
15 v 
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  4:59.88  4:59.88   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  5:14.59  5:14.59   
Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  5:16.01  5:16.01   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  5:19.25  5:19.25   
Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  5:19.82  5:19.82   
Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  5:21.97  5:21.97   
Palokangas Peppi  2002  SWIM  02A100  25 m  5:23.45  5:23.45   
Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  5:24.69  5:24.69   
Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  5:28.46  5:28.46   
10  Salminen Venla  2002  NumKis  02A046  25 m  5:32.59  5:32.59   
11  Vehkaoja Isa  2002  OU  02A158  25 m  5:35.48  5:35.48   
12  Paukkunen Amanda  2002  SWIM  02A895  25 m  5:41.95  5:41.95   
13  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  5:42.46  5:42.46   
14  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  5:42.95  5:42.95   
15  Niinisalo Juliana  2002  VUS-VSS  02B004  25 m  5:50.37  5:50.37   
16  Viitasalo Helmi  2002  RaUS  02A628  25 m  5:54.53  5:54.53   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
21_S
Laji 21, 50m RU P13-16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  29.95  29.95   
Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  25 m  30.28  30.28   
Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  30.36  30.36   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  30.40  30.40   
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  30.42  30.42   
Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  30.54  30.54   
Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  30.85  30.85   
Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  30.91  30.91   
Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  31.23  31.23   
10  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  31.32  31.32   
11  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  31.38  31.38   
12  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  31.45  31.45   
13  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  25 m  31.55  31.55   
14  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  31.60  31.60   
15  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  31.62  31.62   
16  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  31.71  31.71   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
22_S
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:09.30  1:09.30   
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:09.70  1:09.70   
Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:12.13  1:12.13   
Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:13.28  1:13.28   
Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  1:13.34  1:13.34   
Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:13.36  1:13.36   
Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  1:13.53  1:13.53   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:14.07  1:14.07   
Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:14.12  1:14.12   
10  Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  1:14.63  1:14.63   
11  Luoma Lumi  2005  UH  05A133  25 m  1:15.62  1:15.62   
12  Laakso Fiona  2005  ÅSK  05A262  25 m  1:15.73  1:15.73   
13  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  1:15.92  1:15.92   
14  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:16.22  1:16.22   
15  Rajavaara Laura  2005  OU  05A443  25 m  1:16.22  1:16.22   
16  Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  1:16.25  1:16.25   
13 v 
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:06.55  1:06.55   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  1:06.80  1:06.80   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:07.65  1:07.65   
Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  1:08.47  1:08.47   
Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  1:09.11  1:09.11   
Sihvo Emilia  2004  RaisU  04A098  25 m  1:09.58  1:09.58   
Rissanen Aada  2004  Vanders  04A305  25 m  1:09.85  1:09.85   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:10.06  1:10.06   
Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:10.77  1:10.77   
10  Salospohja Sofia  2004  RaisU  04A153  25 m  1:11.68  1:11.68   
11  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  25 m  1:11.75  1:11.75   
12  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  1:11.86  1:11.86   
13  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  1:12.15  1:12.15   
14  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  1:12.20  1:12.20   
15  Edwards Anna  2004  HSS  04A597  25 m  1:12.24  1:12.24   
16  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m  1:12.38  1:12.38   
14 v 
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:04.60  1:04.60   
Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:05.47  1:05.47   
Nygård Martta  2003  OU  03A230  25 m  1:06.29  1:06.29   
Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  25 m  1:07.63  1:07.63   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:08.13  1:08.13   
Martinkauppi Sofia  2003  UKK  03A049  25 m  1:08.54  1:08.54   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:09.20  1:09.20   
Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  1:09.32  1:09.32   
Grundström Vilja  2003  Vanders  03B185  25 m  1:09.48  1:09.48   
10  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  1:09.62  1:09.62   
11  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  1:09.84  1:09.84   
12  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  1:10.49  1:10.49   
13  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  1:10.65  1:10.65   
14  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  1:10.78  1:10.78   
15  Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  1:11.22  1:11.22   
16  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  1:11.71  1:11.71   
15 v 
Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  1:03.24  1:03.24   
Pentti Mia  2002  SWIM  02A018  25 m  1:03.31  1:03.31   
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  1:05.35  1:05.35   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  1:06.95  1:06.95   
Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  1:07.40  1:07.40   
Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  1:07.60  1:07.60   
Kaunisto Emmi  2002  PUS  02A031  25 m  1:07.62  1:07.62   
Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m  1:07.98  1:07.98   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  1:07.99  1:07.99   
10  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  1:08.30  1:08.30   
11  Heikkinen Petra  2002  OU  02A103  25 m  1:08.62  1:08.62   
12  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  1:09.43  1:09.43   
13  Merisalo Viivi  2002  SWIM  02A419  25 m  1:09.49  1:09.49   
14  Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  25 m  1:09.53  1:09.53   
15  Nikkanen Milla  2002  Vanders  02A124  25 m  1:09.62  1:09.62   
16  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:09.93  1:09.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
23_S
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  56.87  56.87   
Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  57.37  57.37   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  59.56  59.56   
Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:00.00  1:00.00   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:00.48  1:00.48   
Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:00.68  1:00.68   
Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  25 m  1:00.84  1:00.84   
Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  1:01.06  1:01.06   
Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  1:01.89  1:01.89   
10  Salo Eetu  2004  KoU  04A413  25 m  1:01.93  1:01.93   
11  Kinnunen Aapo  2004  ÅSK  04A250  25 m  1:02.10  1:02.10   
12  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:02.17  1:02.17   
13  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  1:02.30  1:02.30   
14  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:02.39  1:02.39   
15  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:02.40  1:02.40   
16  Leppänen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  1:02.50  1:02.50   
14 v 
Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  54.90  54.90   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  54.92  54.92   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  55.15  55.15   
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  55.40  55.40   
Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  55.68  55.68   
Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  55.81  55.81   
Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  56.00  56.00   
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  56.15  56.15   
Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  58.23  58.23   
10  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  58.50  58.50   
11  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  58.78  58.78   
12  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  58.99  58.99   
13  Salonen Pauli  2003  HU  03A394  25 m  59.36  59.36   
14  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  59.63  59.63   
15  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  59.67  59.67   
15 v 
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  52.66  52.66   
Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  54.33  54.33   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  54.48  54.48   
Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  54.78  54.78   
Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  55.30  55.30   
Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  55.51  55.51   
Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  56.21  56.21   
Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  56.27  56.27   
Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  56.36  56.36   
10  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  56.78  56.78   
11  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  56.80  56.80   
12  Olander Axel  2002  TaTU  02A531  25 m  56.80  56.80   
13  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  56.85  56.85   
14  Ursin Manu  2002  KoU  02A800  25 m  57.50  57.50   
15  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  57.68  57.68   
16  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  57.77  57.77   
16 v 
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  54.02  54.02   
Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  54.07  54.07   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  25 m  54.33  54.33   
Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  54.34  54.34   
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  54.57  54.57   
Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  54.64  54.64   
Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  54.95  54.95   
Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  55.02  55.02   
Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  55.15  55.15   
10  Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  55.25  55.25   
11  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  55.30  55.30   
12  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  55.44  55.44   
13  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  55.68  55.68   
14  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  55.80  55.80   
15  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  56.01  56.01   
16  Reinonen Jaakko  2001  HäUS  01A300  25 m  56.07  56.07   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
24_S
Laji 24, 200m VU T13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:09.44  2:09.44   
Mäkilä Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  2:09.92  2:09.92   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  2:11.44  2:11.44   
Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  2:12.88  2:12.88   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:14.15  2:14.15   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:14.33  2:14.33   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  2:15.51  2:15.51   
Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  2:15.61  2:15.61   
Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  2:16.00  2:16.00   
10  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  2:17.14  2:17.14   
11  Nieminen Santra  2004  UKK  04A208  25 m  2:17.42  2:17.42   
12  Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa  04A139  25 m  2:17.49  2:17.49   
13  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  2:17.65  2:17.65   
14  Änkilä Aamu  2004  HSS  04A071  25 m  2:17.67  2:17.67   
15  Jelacik Dina Sadojevic  2004  Cetus  04A482  25 m  2:17.81  2:17.81   
16  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  2:17.83  2:17.83   
14 v 
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:05.63  2:05.63   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:08.05  2:08.05   
Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  2:10.88  2:10.88   
Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  2:14.14  2:14.14   
Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  2:14.31  2:14.31   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  2:14.37  2:14.37   
Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:14.55  2:14.55   
Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  2:14.96  2:14.96   
Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:15.36  2:15.36   
10  Tapanainen Milla-Lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  2:15.49  2:15.49   
11  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  2:16.09  2:16.09   
12  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  2:16.29  2:16.29   
13  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  2:16.57  2:16.57   
14  Säntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  2:16.73  2:16.73   
15  Mattila Senni  2003  PUS  03A003  25 m  2:17.15  2:17.15   
16  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:17.65  2:17.65   
17  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:19.26  2:19.26   
15 v 
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  2:06.23  2:06.23   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  2:06.58  2:06.58   
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  2:08.42  2:08.42   
Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  2:08.91  2:08.91   
Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  2:10.13  2:10.13   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  2:11.83  2:11.83   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  2:12.40  2:12.40   
Perätalo Enni-Sofia  2002  OuLo  02A378  25 m  2:13.07  2:13.07   
Heikkinen Petra  2002  OU  02A103  25 m  2:13.80  2:13.80   
10  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  2:14.00  2:14.00   
11  Salminen Venla  2002  NumKis  02A046  25 m  2:14.55  2:14.55   
12  Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  2:15.33  2:15.33   
13  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:15.35  2:15.35   
14  Lauronen Meri  2002  AQUILA  02A133  25 m  2:15.47  2:15.47   
15  Jouhten Senni  2002  KemPy  02A428  25 m  2:15.98  2:15.98   
16  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  25 m  2:17.83  2:17.83   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
25_S
Laji 25, 200m PU P14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  2:14.62  2:14.62   
Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  2:18.20  2:18.20   
Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  2:18.69  2:18.69   
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  2:22.38  2:22.38   
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:24.88  2:24.88   
Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  2:27.82  2:27.82   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  2:29.07  2:29.07   
Jatkola Isak  2003  BS-PU  03A470  25 m  2:32.73  2:32.73   
Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  2:35.62  2:35.62   
10  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:36.48  2:36.48   
11  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  2:37.21  2:37.21   
12  Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  2:37.77  2:37.77   
13  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:41.02  2:41.02   
14  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  2:42.57  2:42.57   
15  Kotiniitty Visa  2003  UiTa  03A284  25 m  2:42.88  2:42.88   
16  Mattsson Alexander  2003  ÅSF  03A981  25 m  2:43.17  2:43.17   
15 v 
Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  2:13.02  2:13.02   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  2:13.28  2:13.28   
Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  2:16.29  2:16.29   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:18.67  2:18.67   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  2:18.78  2:18.78   
Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  2:19.04  2:19.04   
Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:25.67  2:25.67   
Rajavaara Matias  2002  OU  02A651  25 m  2:25.81  2:25.81   
Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  2:27.25  2:27.25   
10  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  2:27.33  2:27.33   
11  Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  2:27.78  2:27.78   
12  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  25 m  2:29.47  2:29.47   
13  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  2:37.74  2:37.74   
14  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  2:37.74  2:37.74   
15  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  2:38.50  2:38.50   
16  Gustafsson Matias  2002  RaisU  02B009  25 m  2:44.32  2:44.32   
16 v 
Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  2:07.53  2:07.53   
Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  2:11.05  2:11.05   
Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  25 m  2:11.85  2:11.85   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  2:12.30  2:12.30   
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  2:12.49  2:12.49   
Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  2:14.90  2:14.90   
Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  2:16.31  2:16.31   
Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  2:17.97  2:17.97   
Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  2:18.76  2:18.76   
10  Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  25 m  2:21.04  2:21.04   
11  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  25 m  2:21.19  2:21.19   
12  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  2:21.90  2:21.90   
13  Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  2:23.50  2:23.50   
14  Veijonen Veeti  2001  SWIM  01A297  25 m  2:28.11  2:28.11   
15  Perkola Pirkka  2001  TaTU  01A240  25 m  2:28.90  2:28.90   
16  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  25 m  2:29.71  2:29.71   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
26_S
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  2001  Cetus    25 m  1:49.72  1:49.72   
ÅSK 1  2001  ÅSK    25 m  1:51.97  1:51.97   
AUi  2001  AUi    25 m  1:52.60  1:52.60   
Raisu 1  2001  RaisU    25 m  1:52.69  1:52.69   
SWIM 1  2001  SWIM    25 m  1:52.94  1:52.94   
Cetus 2  2001  Cetus    25 m  1:53.00  1:53.00   
HSS  2001  HSS    25 m  1:54.87  1:54.87   
Laus 1  2001  LaUS    25 m  1:55.17  1:55.17   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:25 
 
27_S
Laji 27, 200m RU P14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  2:26.53  2:26.53   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  2:32.08  2:32.08   
Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  2:35.04  2:35.04   
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:35.35  2:35.35   
Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  2:36.21  2:36.21   
Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  2:36.72  2:36.72   
Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  2:37.66  2:37.66   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  2:39.71  2:39.71   
Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  2:39.90  2:39.90   
10  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  2:40.34  2:40.34   
11  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:41.32  2:41.32   
12  Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  2:43.63  2:43.63   
13  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  2:43.65  2:43.65   
14  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  2:44.77  2:44.77   
15  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  2:48.39  2:48.39   
16  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  2:49.40  2:49.40   
15 v 
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  2:21.85  2:21.85   
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  2:24.60  2:24.60   
Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:26.06  2:26.06   
Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  2:28.41  2:28.41   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:29.62  2:29.62   
Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  2:31.15  2:31.15   
Rajaniemi Aleksi  2002  OU  02A263  25 m  2:34.81  2:34.81   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:37.23  2:37.23   
Siltari Henrik  2002  KemUS  02A355  25 m  2:38.87  2:38.87   
10  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  2:39.01  2:39.01   
11  Keränen Juho  2002  OuLo  02B044  25 m  2:41.27  2:41.27   
12  Hilaja Justus  2002  PTU  02A070  25 m  2:41.80  2:41.80   
13  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  25 m  2:43.88  2:43.88   
14  Raesalmi Niklas  2002  OU  02A657  25 m  2:45.20  2:45.20   
15  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  2:47.80  2:47.80   
16  Broman Jere  2002  Pyry  02A116  25 m  2:48.59  2:48.59   
16 v 
Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  2:20.68  2:20.68   
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  2:22.93  2:22.93   
Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  2:26.25  2:26.25   
Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  2:27.61  2:27.61   
Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  25 m  2:30.32  2:30.32   
Lindholm Atte  2001  SWIM  01A874  25 m  2:30.97  2:30.97   
Taskila Tiitus  2001  OU  01A402  25 m  2:33.77  2:33.77   
Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  2:34.00  2:34.00   
Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  2:34.31  2:34.31   
10  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  2:34.33  2:34.33   
11  Leino Riku  2001  TaTU  01A282  25 m  2:35.05  2:35.05   
12  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  25 m  2:35.80  2:35.80   
13  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  2:36.27  2:36.27   
14  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  2:36.67  2:36.67   
15  Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  25 m  2:37.98  2:37.98   
16  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  2:43.54  2:43.54   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
28_S
Laji 28, 200m SU T13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  2:24.34  2:24.34   
Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  2:25.54  2:25.54   
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:25.69  2:25.69   
Rissanen Aada  2004  Vanders  04A305  25 m  2:29.32  2:29.32   
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:30.54  2:30.54   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  2:30.68  2:30.68   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  2:31.25  2:31.25   
Yli-Äyhö Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  2:31.79  2:31.79   
Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:33.21  2:33.21   
10  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  2:33.35  2:33.35   
11  Salmi Sini  2004  ÅSK  04A294  25 m  2:33.69  2:33.69   
12  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  2:34.10  2:34.10   
13  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  2:34.42  2:34.42   
14  Lasonen Tinja  2004  PUS  04A230  25 m  2:34.52  2:34.52   
15  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  2:34.90  2:34.90   
16  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m  2:35.94  2:35.94   
14 v 
Nygård Martta  2003  OU  03A230  25 m  2:21.96  2:21.96   
Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:22.28  2:22.28   
Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  25 m  2:24.38  2:24.38   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  2:28.16  2:28.16   
Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  2:30.00  2:30.00   
Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:31.18  2:31.18   
Grundström Vilja  2003  Vanders  03B185  25 m  2:31.42  2:31.42   
Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  2:31.44  2:31.44   
Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:31.57  2:31.57   
10  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  2:31.76  2:31.76   
11  Juutinen Malla  2003  OU  03A215  25 m  2:31.91  2:31.91   
12  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  2:32.01  2:32.01   
13  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  2:32.43  2:32.43   
14  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  2:32.90  2:32.90   
15  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  2:33.01  2:33.01   
16  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:33.15  2:33.15   
15 v 
Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  2:19.61  2:19.61   
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  2:24.23  2:24.23   
Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  2:27.08  2:27.08   
Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  2:27.13  2:27.13   
Laakso Oona  2002  ÅSK  02A301  25 m  2:29.18  2:29.18   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  2:29.76  2:29.76   
Heikkinen Petra  2002  OU  02A103  25 m  2:30.27  2:30.27   
Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m  2:30.70  2:30.70   
Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m  2:31.50  2:31.50   
10  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  2:31.57  2:31.57   
11  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  2:32.43  2:32.43   
12  Palokangas Peppi  2002  SWIM  02A100  25 m  2:33.06  2:33.06   
13  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m  2:33.38  2:33.38   
14  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:33.45  2:33.45   
15  Perätalo Enni-Sofia  2002  OuLo  02A378  25 m  2:33.77  2:33.77   
16  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  2:33.86  2:33.86   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
29_S
Laji 29, 50m SU P13-16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  26.21  26.21   
Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  26.85  26.85   
Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  27.30  27.30   
Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  27.59  27.59   
Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  27.82  27.82   
Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  27.87  27.87   
Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  28.39  28.39   
Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  28.40  28.40   
Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  28.52  28.52   
10  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  28.65  28.65   
11  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  28.65  28.65   
12  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  28.92  28.92   
13  Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  28.98  28.98   
14  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  29.07  29.07   
15  Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  29.37  29.37   
16  Järvinen Jiri  2001  SWIM  01A304  25 m  29.37  29.37   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
30_S
Laji 30, 100m SKU T12-15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
Pentti Mia  2002  SWIM  02A018  25 m  1:04.74  1:04.74   
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:05.69  1:05.69   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  1:05.80  1:05.80   
Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  1:06.34  1:06.34   
Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  1:06.35  1:06.35   
Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:06.36  1:06.36   
Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:08.02  1:08.02   
Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  1:08.29  1:08.29   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  1:08.53  1:08.53   
10  Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  1:08.66  1:08.66   
11  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:09.09  1:09.09   
12  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  1:09.40  1:09.40   
13  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:09.45  1:09.45   
14  Jouhten Senni  2002  KemPy  02A428  25 m  1:09.75  1:09.75   
15  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  1:09.99  1:09.99   
16  Liven Emilia  2002  AUi  02A205  25 m  1:10.05  1:10.05   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
31_S
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  1:04.98  1:04.98   
Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  1:05.02  1:05.02   
Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  1:05.11  1:05.11   
Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  1:10.61  1:10.61   
Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  1:10.95  1:10.95   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:11.32  1:11.32   
Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:11.33  1:11.33   
Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:11.43  1:11.43   
Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  1:11.81  1:11.81   
10  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  1:11.89  1:11.89   
11  Leppänen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  1:11.92  1:11.92   
12  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:12.88  1:12.88   
13  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:12.89  1:12.89   
14  Kilpeläinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:12.89  1:12.89   
15  Koskela Rasmus  2004  OU  04A713  25 m  1:13.62  1:13.62   
16  Jåfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  1:14.25  1:14.25   
14 v 
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  58.84  58.84   
Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  1:00.45  1:00.45   
Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  1:00.64  1:00.64   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  1:01.59  1:01.59   
Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  1:01.90  1:01.90   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  1:02.46  1:02.46   
Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  1:02.74  1:02.74   
Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  1:03.55  1:03.55   
Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  1:04.32  1:04.32   
10  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  1:06.26  1:06.26   
11  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  1:06.63  1:06.63   
12  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  1:07.62  1:07.62   
13  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:08.24  1:08.24   
14  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  1:08.65  1:08.65   
15  Kautto Panu  2003  LrU  03A679  25 m  1:08.67  1:08.67   
16  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  25 m  1:09.09  1:09.09   
15 v 
Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  58.87  58.87   
Brännkärr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  58.98  58.98   
Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  1:00.09  1:00.09   
Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  1:00.56  1:00.56   
Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  1:00.74  1:00.74   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  1:00.93  1:00.93   
Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:01.45  1:01.45   
Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  1:01.64  1:01.64   
Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:02.33  1:02.33   
10  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:02.41  1:02.41   
11  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  1:02.61  1:02.61   
12  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  1:03.11  1:03.11   
13  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  1:03.19  1:03.19   
14  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  25 m  1:03.60  1:03.60   
15  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  1:04.13  1:04.13   
16  Rajavaara Matias  2002  OU  02A651  25 m  1:04.18  1:04.18   
16 v 
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  57.40  57.40   
Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  25 m  58.33  58.33   
Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  58.98  58.98   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  59.06  59.06   
Kislitsyn Alexander  2001  SWIM  01A981  25 m  59.20  59.20   
Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  59.98  59.98   
Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  1:00.56  1:00.56   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  1:00.57  1:00.57   
Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  25 m  1:00.62  1:00.62   
10  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  1:00.74  1:00.74   
11  Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  1:01.35  1:01.35   
12  Hynynen Oskari  2001  ÅSK  01A113  25 m  1:02.07  1:02.07   
13  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  1:02.17  1:02.17   
14  Järvinen Jiri  2001  SWIM  01A304  25 m  1:02.89  1:02.89   
15  Mäkelä Noa  2001  KemPy  01A112  25 m  1:03.04  1:03.04   
16  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  1:03.69  1:03.69   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
32_S
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  4:47.25  4:47.25   
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  4:47.53  4:47.53   
Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  4:49.04  4:49.04   
Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  4:53.27  4:53.27   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  4:54.51  4:54.51   
Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  4:54.59  4:54.59   
Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  4:57.25  4:57.25   
Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  4:59.11  4:59.11   
Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  5:00.00  5:00.00   
10  Säntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  5:00.84  5:00.84   
11  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  5:01.24  5:01.24   
12  Niemi Riina  2005  SCR  05A089  25 m  5:01.98  5:01.98   
13  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  5:03.65  5:03.65   
14  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  25 m  5:03.86  5:03.86   
15  Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  5:04.28  5:04.28   
16  Tamminen Aino  2005  LrU  05A292  25 m  5:06.28  5:06.28   
13 v 
Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  4:31.52  4:31.52   
Mäkilä Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  4:33.86  4:33.86   
Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  4:36.31  4:36.31   
Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  4:37.60  4:37.60   
Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  4:40.24  4:40.24   
Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  4:46.68  4:46.68   
Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  4:46.98  4:46.98   
Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  4:49.23  4:49.23   
Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  25 m  4:49.41  4:49.41   
10  Nieminen Santra  2004  UKK  04A208  25 m  4:50.40  4:50.40   
11  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  4:50.43  4:50.43   
12  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  4:50.59  4:50.59   
13  Änkilä Aamu  2004  HSS  04A071  25 m  4:52.16  4:52.16   
14  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  4:53.32  4:53.32   
15  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  4:53.76  4:53.76   
16  Mäki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  4:54.10  4:54.10   
14 v 
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  4:26.68  4:26.68   
Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  4:31.75  4:31.75   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  4:37.71  4:37.71   
Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  4:38.86  4:38.86   
Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  4:40.20  4:40.20   
Kärkkäinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  4:40.62  4:40.62   
Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  4:43.57  4:43.57   
Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  4:43.65  4:43.65   
Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  4:43.91  4:43.91   
10  Säntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  4:43.92  4:43.92   
11  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  4:45.41  4:45.41   
12  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  4:45.49  4:45.49   
13  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  4:45.81  4:45.81   
14  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  4:45.93  4:45.93   
15  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  4:46.04  4:46.04   
16  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  4:46.48  4:46.48   
15 v 
Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  4:28.20  4:28.20   
Weuro Olivia  2002  RaisU  02A822  25 m  4:36.09  4:36.09   
Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  4:38.24  4:38.24   
Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  4:39.14  4:39.14   
Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  4:40.60  4:40.60   
Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  4:43.79  4:43.79   
Salminen Venla  2002  NumKis  02A046  25 m  4:44.94  4:44.94   
Pinomäki Peppi  2002  ÅSK  02A049  25 m  4:45.34  4:45.34   
Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  4:46.00  4:46.00   
10  Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  4:46.66  4:46.66   
11  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  25 m  4:50.58  4:50.58   
12  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  4:50.98  4:50.98   
13  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  25 m  4:51.70  4:51.70   
14  Saarelainen Veera  2002  MiUS  02A471  25 m  4:51.86  4:51.86   
15  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  4:52.25  4:52.25   
16  Toiva Siiri  2002  Pyry  02A779  25 m  4:53.83  4:53.83   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
33_S
Laji 33, 4X100m SKU P16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 v ja nuoremmat 
Cetus 1  2001  Cetus    25 m  3:53.23  3:53.23   
Vanders 1  2001  Vanders    25 m  3:59.02  3:59.02   
ÅSK 1  2001  ÅSK    25 m  4:01.05  4:01.05   
Laus 1  2001  LaUS    25 m  4:01.58  4:01.58   
Cetus 2  2001  Cetus    25 m  4:04.00  4:04.00   
ÅSK 2  2001  ÅSK    25 m  4:05.75  4:05.75   
HSS  2001  HSS    25 m  4:07.15  4:07.15   
AUi  2001  AUi    25 m  4:07.21  4:07.21   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
34_S
Laji 34, 400m SKU P14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  4:50.19  4:50.19   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  4:53.51  4:53.51   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  4:55.94  4:55.94   
Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  4:57.96  4:57.96   
Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m  4:58.76  4:58.76   
Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  5:03.08  5:03.08   
Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  5:04.45  5:04.45   
Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  5:04.89  5:04.89   
Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  5:10.69  5:10.69   
10  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  5:11.93  5:11.93   
11  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  5:12.32  5:12.32   
12  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  5:13.58  5:13.58   
13  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  5:14.50  5:14.50   
14  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  5:14.92  5:14.92   
15  Kautto Panu  2003  LrU  03A679  25 m  5:17.96  5:17.96   
16  Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  5:18.88  5:18.88   
15 v 
Lietzén Jesper  2002  ÅSK  02A171  25 m  4:37.63  4:37.63   
Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  4:38.42  4:38.42   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  4:43.31  4:43.31   
Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  4:43.73  4:43.73   
Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  4:51.36  4:51.36   
Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  4:59.54  4:59.54   
Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  25 m  5:01.44  5:01.44   
Juntunen Elias  2002  KemPy  02A075  25 m  5:04.21  5:04.21   
Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  5:06.08  5:06.08   
10  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  5:07.87  5:07.87   
11  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  25 m  5:08.76  5:08.76   
12  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  5:11.26  5:11.26   
13  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  5:15.05  5:15.05   
14  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  25 m  5:16.67  5:16.67   
15  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  5:20.27  5:20.27   
16 v 
Moilanen Atte  2001  OU  01A253  25 m  4:38.42  4:38.42   
Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  4:44.03  4:44.03   
Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  4:44.04  4:44.04   
Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  25 m  4:50.79  4:50.79   
Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  4:51.30  4:51.30   
Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  4:51.97  4:51.97   
Taskila Tiitus  2001  OU  01A402  25 m  4:52.16  4:52.16   
Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  4:58.39  4:58.39   
Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  5:00.50  5:00.50   
10  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  5:02.46  5:02.46   
11  Leino Riku  2001  TaTU  01A282  25 m  5:07.06  5:07.06   
12  Perkola Pirkka  2001  TaTU  01A240  25 m  5:07.72  5:07.72   
13  Veijonen Veeti  2001  SWIM  01A297  25 m  5:08.81  5:08.81   
14  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  25 m  5:13.90  5:13.90   
15  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  25 m  5:15.58  5:15.58   
16  Khalili Ali  2001  VUS-VSS  01A554  25 m  5:27.58  5:27.58   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
35_S
Laji 35, 50m RU T12-15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  32.32  32.32   
Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  32.84  32.84   
Liven Emilia  2002  AUi  02A205  25 m  33.48  33.48   
Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  33.57  33.57   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  33.58  33.58   
Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  33.98  33.98   
Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  34.07  34.07   
Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  34.12  34.12   
Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  25 m  34.33  34.33   
10  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  34.40  34.40   
11  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  34.51  34.51   
12  Pentti Mia  2002  SWIM  02A018  25 m  34.57  34.57   
13  Dickoff Emma von  2002  UiTa  02A117  25 m  34.59  34.59   
14  Yli-Jama Iiris  2003  ÅSK  03A354  25 m  34.61  34.61   
15  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  34.63  34.63   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
36_S
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  1:05.17  1:05.17   
Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:08.10  1:08.10   
Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  1:08.90  1:08.90   
Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  1:09.75  1:09.75   
Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  1:10.15  1:10.15   
Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:10.30  1:10.30   
Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  1:11.13  1:11.13   
Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:11.73  1:11.73   
Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  1:12.22  1:12.22   
10  Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  1:12.34  1:12.34   
11  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:12.47  1:12.47   
12  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  1:12.74  1:12.74   
13  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:12.86  1:12.86   
14  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi  04A196  25 m  1:12.93  1:12.93   
15  Ijäs Veikka  2004  OuLo  04A233  25 m  1:12.96  1:12.96   
16  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  25 m  1:12.99  1:12.99   
14 v 
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  1:01.50  1:01.50   
Forsel Marcus  2003  ÅSK  03A127  25 m  1:02.17  1:02.17   
Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  25 m  1:02.83  1:02.83   
Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  1:03.15  1:03.15   
Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  1:05.37  1:05.37   
Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:06.18  1:06.18   
Salonen Pauli  2003  HU  03A394  25 m  1:07.13  1:07.13   
Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  1:07.95  1:07.95   
Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  1:08.44  1:08.44   
10  Lytz Kasper  2003  SCR  03A418  25 m  1:08.45  1:08.45   
11  Matela Niko  2003  LrU  03A039  25 m  1:08.82  1:08.82   
12  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  1:08.96  1:08.96   
13  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  1:09.05  1:09.05   
14  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  1:09.56  1:09.56   
15  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  1:10.10  1:10.10   
16  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  1:10.24  1:10.24   
15 v 
Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  1:00.66  1:00.66   
Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  1:00.71  1:00.71   
Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  1:00.91  1:00.91   
Laine Elias  2002  ÅSK  02A521  25 m  1:01.27  1:01.27   
Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  1:01.85  1:01.85   
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  1:01.97  1:01.97   
Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  1:02.11  1:02.11   
Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  1:03.20  1:03.20   
Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  1:04.16  1:04.16   
10  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:04.75  1:04.75   
11  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  1:04.75  1:04.75   
12  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  1:05.75  1:05.75   
13  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  25 m  1:06.12  1:06.12   
14  Kettunen Lauri  2002  LrU  02B225  25 m  1:06.35  1:06.35   
15  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  1:07.43  1:07.43   
16  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  1:08.35  1:08.35   
16 v 
Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  57.91  57.91   
Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  58.90  58.90   
Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  1:00.38  1:00.38   
Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  1:00.73  1:00.73   
Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:03.05  1:03.05   
Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  25 m  1:03.26  1:03.26   
Järvinen Jiri  2001  SWIM  01A304  25 m  1:03.31  1:03.31   
Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  1:03.35  1:03.35   
Perkola Pirkka  2001  TaTU  01A240  25 m  1:03.36  1:03.36   
10  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  1:03.56  1:03.56   
11  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  1:04.06  1:04.06   
12  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  1:04.12  1:04.12   
13  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  1:04.30  1:04.30   
14  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  1:04.44  1:04.44   
15  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  1:04.63  1:04.63   
16  Mikkola Perttu  2001  Pyry  01B142  25 m  1:05.06  1:05.06   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
37_S
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:01.44  1:01.44   
Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:02.79  1:02.79   
Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  1:03.69  1:03.69   
Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:04.13  1:04.13   
Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  1:04.32  1:04.32   
Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:04.42  1:04.42   
Säntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  1:05.04  1:05.04   
Niemi Saara  2005  OU  05A356  25 m  1:05.22  1:05.22   
Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:05.24  1:05.24   
10  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m  1:05.85  1:05.85   
11  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  1:06.04  1:06.04   
12  Saarentaus Tilla  2005  HU  05A335  25 m  1:06.15  1:06.15   
13  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:06.16  1:06.16   
14  Rajavaara Laura  2005  OU  05A443  25 m  1:06.24  1:06.24   
15  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  1:06.27  1:06.27   
16  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  25 m  1:06.37  1:06.37   
13 v 
Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  59.09  59.09   
Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  59.32  59.32   
Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:00.00  1:00.00   
Mäkilä Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  1:00.15  1:00.15   
Jelacik Dina Sadojevic  2004  Cetus  04A482  25 m  1:00.63  1:00.63   
Sihvo Emilia  2004  RaisU  04A098  25 m  1:01.42  1:01.42   
Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  1:02.13  1:02.13   
Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa