Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber NordSj |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 august 2017 |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 10:14 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:38.44 |
316 |
2 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.88 |
185 |
3 |
Oscar Svensson |
2005 |
0557AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:35.71 |
315 |
4 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.15 |
413 |
5 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:38.16 |
385 |
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:40.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.95 |
319 |
2 |
Theodor Wernberg Løvgren |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:32.83 |
177 |
3 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:32.65 |
80 |
4 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.76 |
26 |
5 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
2:33.71 |
246 |
6 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:34.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Mathias Bartholin Bruhn |
2004 |
0425AP |
GLADSAXE |
|
25m |
2:32.52 |
257 |
2 |
Aleksander Grøn Skovgaard |
2004 |
0477AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:31.80 |
58 |
3 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.84 |
24 |
4 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
2:29.91 |
157 |
5 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:32.31 |
14 |
6 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:32.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.82 |
156 |
2 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:26.56 |
184 |
3 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:26.47 |
170 |
4 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:26.56 |
183 |
5 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:26.61 |
380 |
6 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:27.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
2:22.93 |
55 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:21.19 |
340 |
3 |
Mathias Ehlers |
2003 |
0389AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:20.94 |
344 |
4 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
25m |
2:21.03 |
113 |
5 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:21.41 |
95 |
6 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
0361AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:26.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:18.33 |
410 |
2 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:16.74 |
57 |
3 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:13.98 |
64 |
4 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.21 |
270 |
5 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:17.26 |
219 |
6 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
25m |
2:19.24 |
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Louie Uldall |
2005 |
0537AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:29.46 |
234 |
2 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
0563AD |
HILLERØD |
|
25m |
2:24.30 |
311 |
3 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:22.64 |
32 |
4 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
2:23.75 |
197 |
5 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
2:24.63 |
337 |
6 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:32.62 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:23.76 |
133 |
2 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:20.88 |
178 |
3 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:16.94 |
8 |
4 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
2:19.34 |
336 |
5 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:21.49 |
99 |
6 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:25.60 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Lukas Pedersen |
2003 |
0385AN |
ROSKILDE |
|
25m |
2:12.68 |
135 |
2 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:09.41 |
144 |
3 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:03.26 |
143 |
4 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:07.29 |
151 |
5 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:10.40 |
67 |
6 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:13.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|