2017-12-17   12:39:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sälsimmet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  Sälsimmet    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Kvissleby    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Njurunda Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
 
Gren 17, 50m Frisim Damer 13-16  Finaler (8) 
Sponsor: Sund B, Primus Juridik 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
79  Sofia Mörner  2003  AS2603  NJURUNDA    25m  48.31 
12  Moa Berglund  2004  BB8204  HÄRNÖSAND    25m  38.17 
24  Kristina Vestman  2004  AN3404  HÄRNÖSAND    50m  39.10 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
152  Elin Lindkvist  2004  BL6604  SUNDSVALL    25m  36.91 
214  Tuva Wallskog  2004  BE3404  SK ÄGIR    50m  36.43 
215  Ella Wesslau  2004  BQ7404  SK ÄGIR    50m  36.58 
132  Agnes Burman  2004  BA9804  SUNDSVALL    25m  37.02 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Nora Sundström  2004  AQ9804  SUNDSVALL    25m  36.13 
89  Tyra Rolandsen  2003  AH6603  NJURUNDA    25m  35.67 
151  Cecilia Lind  2002  BD8402  SUNDSVALL    25m  34.58 
73  Lovisa Lundblad  2003  AM1203  NJURUNDA    25m  35.15 
203  Isabelle Åström  2004  AJ2404  TIMRÅ SK    50m  35.91 
68  Elin Jönsson  2004  AQ4804  NJURUNDA    25m  36.22 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Ella Kretz  2004  AQ5804  KRAMFORS    25m  33.92 
121  Linnea Engström  2004  AM8404  SOLLEFTEÅ    25m  33.55 
160  Nova Norlander  2004  AV3804  SUNDSVALL    25m  32.92 
51  Stephanie Fjellgren  2004  BL2204  NJURUNDA    25m  33.29 
167  Clara Renström Halling  2004  AQ8804  SUNDSVALL    25m  33.61 
72  Ebba Lindblom  2004  AR8404  NJURUNDA    50m  34.40 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Agnes Pettersson  2004  BE0404  SUNDSVALL    25m  32.64 
70  Lotta Larsson Wermelin  2002  AB4202  NJURUNDA    25m  31.97 
201  Tindra Olavi  2003  AH6403  TIMRÅ SK    25m  31.54 
153  Sofia Lindkvist  2002  BL2602  SUNDSVALL    25m  31.75 
60  Isabelle Grönlund  2004  AR7604  NJURUNDA    25m  32.41 
202  Cornelia Åström  2002  BE5802  TIMRÅ SK    25m  32.70 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Leia Beijron  2004  BO5402  SUNDSVALL    25m  31.31 
176  Lena Svedberg  2004  AV6804  SUNDSVALL    25m  31.20 
97  Lova Tjernström  2004  AC1204  NJURUNDA    25m  31.11 
Tyra Strömbom  2004  AM3804  HUDIKSVALL    25m  31.18 
166  Nadja Rautiainen  2004  AR0204  SUNDSVALL    25m  31.30 
87  Saga Persson  2003  AI1203  NJURUNDA    25m  31.38 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Hanna Jonasson  2004  AR0604  NJURUNDA    50m  30.98 
174  Melina Sundström  2002  AP8202  SUNDSVALL    25m  29.95 
199  Nea Hjortsberg  2004  AK0404  SÖDERTÖRN    25m  29.18 
19  Johanna Persson  2003  BB4803  HÄRNÖSAND    25m  29.92 
161  Emma Norlin  2002  AF9602  SUNDSVALL    25m  30.18 
13  Maja Bostedt  2003  AP6603  HÄRNÖSAND    25m  31.07 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
154  Sofia Mannela  2001  AC9201  SUNDSVALL    25m  28.51 
156  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    50m  28.09 
155  Gloria Muzito  2002  BO6202  SUNDSVALL    25m  25.90 
163  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    25m  27.05 
183  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    25m  28.17 
165  Nathalie Pettersson  2002  BP4602  SUNDSVALL    25m  28.84 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Njurunda Simsällskap  Utskriftstid  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start