2018-04-19   15:36:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Grand Prix Malmö

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1 Saturday 27 January 2018 10.00

15_S
Gren 15, 50m Butterfly Men 
 
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Björk Jesper  1993  HS    50 m  23.99   
65  Carlsen Christoffer  1992  HS    50 m  24.06   
259  Jonsson Jesper  1993  SÖDERTÖRN    50 m  24.40   
115  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING    50 m  24.76   
338  Facciolà Andrea  1999  DE AKKER    50 m  24.93   
77  Kähr Erik  1995  HS    50 m  25.04   
252  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  25.14   
146  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA    50 m  25.20   
198  Lovinge Hampus  1998  NKK    50 m  25.35   
10  171  Hinderup Eric  1998  MKK    50 m  25.42   
11  342  Raimondi Stefano  1998  DE AKKER    50 m  25.50   
12  374  Andréasson Robin  1988  MASS    50 m  25.50  EFT 
13  372  Munk Julius  2000  HELSINGØR    50 m  25.51   
14  30  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY    50 m  25.73   
15  166  Carlsson Mattias  1990  MKK    50 m  25.90   
16  320  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM    50 m  25.91   
17  239  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM    50 m  25.99   
18  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA    50 m  26.04   
19  62  Almeida Sundell Alexander  1997  HS    50 m  26.05   
20  122  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING    50 m  26.08   
21  226  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN    50 m  26.12   
22  217  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS    50 m  26.13   
23  135  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA    50 m  26.16   
24  191  Petersson Sebastian  2000  MASS    50 m  26.40   
25  81  Löfqvist Alexander  1999  HS    50 m  26.41   
26  47  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD    50 m  26.46   
27  292  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS    50 m  26.55   
28  270  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG    50 m  26.59   
29  200  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON    50 m  26.62   
30  155  Grynning Mattias  1999  LASS    50 m  26.64   
31  204  Olsson Jesper  1998  POSEIDON    50 m  26.64   
32  96  Norén Vosveld Petter  1999  HÄRNÖSAND    50 m  26.72   
33  41  Brønnum Joakim  1997  ALLERØD    50 m  26.74   
34  154  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS    50 m  26.74   
35  265  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN    50 m  26.76   
36  291  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS    50 m  26.78   
37  325  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM    50 m  26.83   
38  206  Östlund Gustav  2000  POSEIDON    50 m  26.89   
39  38  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE    50 m  26.92   
40  136  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA    50 m  26.94   
41  366  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD    50 m  26.97   
42  175  Ludvigsson Anders  2000  MKK    50 m  27.00   
43  263  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN    50 m  27.01   
44  182  Persson Elias  2002  MKK    50 m  28.00   
45  13  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  S10  50 m  28.69   
46  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  S14  50 m  31.66   
47  12  Klasson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  50 m  33.66   
48  235  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL    25 m  25.64   
49  91  Vikström Isak  1999  HS    25 m  26.12   
50  193  Åberg Tobias  2000  MASS    50 m  27.05  RES 
51  74  Klingeryd Jalamo Victor  2000  HS    50 m  27.28  RES 
52  286  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N    50 m  27.28  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 januari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  21:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare