2018-07-23   00:03:43
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Grand Prix Malmö

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1 Saturday 27 January 2018 10.00

Startlist Event 4
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2018    Print Date  27 January 2018   
  Competition place  Malmö (SWE)    Print Time  09:18   
  Organizer  SSF & Malmö KK         
  Pool  50m         
  Competition date  27 January 2018         
 
 
 
Event 4, 100m Breaststroke Women  Heats (5) 
WR: Lilly King (1997) 1:04.13 2017-07-25 
ER: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 
SJ: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
                 
                 
377  Ida Andersson-Wulf  1998  BP9498  VELLINGE-N    50m  2:08.02  SB6 
329  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    50m  1:19.41   
344  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    50m  1:19.91   
                 
                 
                 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
78  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    50m  1:18.84   
347  Adina Nyström  1999  BD3699  ESKILSTUNA    50m  1:18.60   
61  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  1:17.89   
316  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    50m  1:16.52   
162  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    50m  1:17.70   
370  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    50m  1:17.90   
32  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY  DEN  50m  1:18.79   
                 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
352  Amalie H. Falck-Schmith  1989  8924AD  HOVEDSTAD    50m  1:15.37   
126  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    50m  1:14.31   
102  Tone Sandsjö  2003  AF5403  JÄRFÄLLA S    50m  1:13.53   
333  Lisa Angiolini  1995    DE AKKER  ITA  50m  1:08.96   
199  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    50m  1:13.01   
242  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    50m  1:14.05   
266  Caroline Speiner  1994  AZ0294  SÖDERTÖRN    50m  1:14.71   
253  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  1:16.51   

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
278  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    50m  1:15.01   
313  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  1:14.11   
107  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    50m  1:13.52   
153  Vilma Ekström  1994  AE4494  LASS    50m  1:08.65   
257  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    50m  1:11.86   
289  Julia Björkén  2001  AL1601  VÄSBY SS    50m  1:13.84   
203  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  1:14.62   
163  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    50m  1:16.44   

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
84  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    50m  1:14.73   
23  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY  DEN  50m  1:14.07   
26  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY  DEN  50m  1:13.36   
71  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    50m  1:08.15   
367  Anna Wermuth  1996  9658AM  HOVEDSTAD    50m  1:10.68   
309  Malin Eklund  2001  AL9201  VÄSTERÅS    50m  1:13.56   
222  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    50m  1:14.58   
229  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SKK    50m  1:15.80   

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  27 January 2018 
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb  Print Time  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner