2018-10-21   10:13:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Grand Prix Malmö

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1 Saturday 27 January 2018 10.00

Startlist Event 2
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2018    Print Date  27 January 2018   
  Competition place  Malmö (SWE)    Print Time  09:18   
  Organizer  SSF & Malmö KK         
  Pool  50m         
  Competition date  27 January 2018         
 
 
 
Event 2, 200m Freestyle Women  Heats (5) 
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
                 
147  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    50m  2:13.43   
355  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    50m  2:12.99   
264  Greta Nykvist  1996  AU7496  SÖDERTÖRN    50m  2:12.47   
310  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  2:12.58   
279  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    50m  2:13.10   
311  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  2:13.69   
215  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m     

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
82  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  2:12.14   
21  Tara Culibrk  2001  3739  11 APRIL  SRB  50m  2:11.76   
60  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    50m  2:10.67   
261  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    50m  2:10.29   
170  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  2:10.55   
248  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE    50m  2:11.08   
59  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    50m  2:11.90   
156  Christin Heina  1996  BA0296  LASS    50m  2:12.25   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
220  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    50m  2:09.85   
46  Anna Boutrup  1998  9856AJ  BIRKERØD    50m  2:08.52   
80  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    50m  2:06.14   
44  Maj Howardsen  1997  9798AD  ALLERØD    50m  2:01.90   
Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE  DEN  50m  2:03.93   
213  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  2:08.11   
363  Josefine Strand Nielsen  2000  0048AI  HOVEDSTAD    50m  2:09.30   
123  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    50m  2:10.02   

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
288  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  2:09.68   
10  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE  DEN  50m  2:08.48   
201  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  2:06.03   
43  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  2:01.49   
27  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY  DEN  50m  2:03.78   
157  Sofia Henell  1997  AD0297  LASS    50m  2:08.01   
361  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    50m  2:08.65   
Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE  DEN  50m  2:10.00   

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
95  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    50m  2:09.57   
117  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    50m  2:08.44   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE  DEN  50m  2:04.50   
223  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    50m  1:55.64   
354  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  2:02.50   
Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE  DEN  50m  2:06.77   
277  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  2:08.54   
37  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  2:09.94   

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  27 January 2018 
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb  Print Time  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner