2018-10-21   10:15:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Grand Prix Malmö

Below are all entry- and startlists shown by session.

Session 1 Saturday 27 January 2018 10.00

Startlist Event 16
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2018    Print Date  27 January 2018   
  Competition place  Malmö (SWE)    Print Time  09:18   
  Organizer  SSF & Malmö KK         
  Pool  50m         
  Competition date  27 January 2018         
 
 
 
Event 16, 200m Backstroke Women  Heats (3) 
WR: Melissa Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03 
ER: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 
SJ: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
 
Heat 1 (3) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
133  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    50m  2:34.04   
184  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  2:30.79   
39  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  2:24.37   
341  Andrea Ambra Pescio  1998    DE AKKER  ITA  50m  2:20.14   
110  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:22.26   
120  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    50m  2:28.64   
127  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    50m  2:32.19   
311  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  2:23.06   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
266  Caroline Speiner  1994  AZ0294  SÖDERTÖRN    50m  2:33.39   
288  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  2:30.55   
211  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  2:23.87   
324  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    50m  2:17.60   
214  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    50m  2:21.90   
356  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  2:28.43   
346  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    50m  2:31.96   
61  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  2:42.28   

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
271  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG    50m  2:33.06   
97  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    50m  2:29.35   
45  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  2:22.79   
123  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    50m  2:16.79   
Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE  DEN  50m  2:20.67   
197  Klara Eriksson  2000  BE6200  NKK    50m  2:26.55   
326  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  2:31.43   
344  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    50m  2:36.44   

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  27 January 2018 
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb  Print Time  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner