Program för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
Sum-Sim region |
|
Utskriftsdatum |
10 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
20:19 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16 |
Finaler (4) |
Sponsor: iKi Assistans |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
609 |
3 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
25m |
3:05.92 |
770 |
4 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
25m |
3:01.22 |
1020 |
5 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
50m |
3:02.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
952 |
2 |
David Elfvin |
2002 |
AI2102 |
SK RAN |
|
25m |
2:57.44 |
1063 |
3 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:57.12 |
847 |
4 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
50m |
2:48.22 |
1005 |
5 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:51.42 |
773 |
6 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
AH2902 |
KSLS |
|
25m |
2:57.43 |
825 |
7 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
3:00.60 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1023 |
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:45.10 |
928 |
2 |
Hugo Leandersson |
2002 |
AT9102 |
POSEIDON |
|
25m |
2:42.19 |
626 |
3 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
25m |
2:41.04 |
591 |
4 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:38.17 |
838 |
5 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
2:38.61 |
808 |
6 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:42.15 |
929 |
7 |
Daniel Li |
2002 |
AL8702 |
POSEIDON |
|
25m |
2:44.57 |
864 |
8 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
25m |
2:45.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
843 |
1 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
25m |
2:36.66 |
1107 |
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:27.23 |
852 |
3 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
2:24.72 |
794 |
4 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:19.88 |
1108 |
5 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:24.19 |
848 |
6 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
2:26.65 |
653 |
7 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
25m |
2:29.84 |
1027 |
8 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:37.46 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 november 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
20:19 |
|